Měsíc listopad je na nabídku zajímavých filmů štědrý. Nejen že přichází do kin dlouho očekávaná nová bondovka, ale vypadá to, že milovníkům filmů bude Ježíšek nadělovat dárky už právě v tomto podzimním sychravém čase – a to všem věkovým kategoriím. Tady je malá ochutnávka…

Spectre

Jak jsem již předeslala je tu opět Bond. James Bond. Datum 5. listopadu, kdy film přichází do kin, mají jeho fanouškové dlouho dopředu označeno v kalendáři.

Spectre

Pokud i vy patříte mezi příznivce tohoto fešáka s povolením zabíjet, tak se pravděpodobně v kinosále potkáme. Co dodat víc? Přece nečekáte, že budeme ze zápletky něco prozrazovat…

Já osobně se těším i na Rakušáka jménem Christoph Waltz. Ano, to jen ten nepříjemný důstojník z filmu Hanebný pancharti, kde mu role sedla jako ulitá. A režisér bondovky Sam Mendes jistě využil i zde všech jeho předností...

Připomeňme si:


Steve Jobs

Režisér Danny Boyle, jeden z nejlepších scenáristů současnosti Aaron Sorkin a  herec Michael Fassbender vytvořili životopisné drama o největším počítačovém vizionáři naší doby, o které slyšel snad každý, i kdyby se od počítačů držet na míle.  

„Doufám, že až diváci náš film uvidí, uvědomí si, jak moc se změnil svět díky neskutečnému nasazení, vášni a inteligenci jednoho člověka, a ocení, jakou osobní oběť musel přinést. Tenhle génius se lidskou bytostí stane vlastně až ve chvíli, kdy si sám uvědomí, že ani on rozhodně není dokonalý,“ říká režisér Danny Boyle.

Steve Jobs

Film je mládeži do 15 let nepřístupný, trvá 122 minut  a uvidíte ho v originálním znění s titulky.


U moře

Po deseti lety se setkávají jako pár před kamerou opět Brad Pitt a Angelina Jolie. Příběh o rozpadajícím se vztahu Angelina sama napsala a také jej režírovala. Uf. Ten Brad Pitt musí mít svatozář, ne? (úsměv)

„Nejtěžší samozřejmě bylo, když jsem režírovala sebe samu během hádky s Bradem a nutila jsem ho, aby na mě byl nepříjemný, nebo když jsem se hnusně chovala já k němu. Pak jsme si dělali legraci, že při natáčení těchto scén ostatní členové štábu nevěděli, kam s očima,“ říká režisérka snímku,  jenž je natočen ve stylu francouzské nové vlny šedesátých let minulého století.

U moře


Snoopy a Charlie Brown. Peanuts ve filmu

A nakonec něco pro dětičky. Oblíbený Snoopy se totiž poprvé objevuje na velkém plátně!

Snoopy a Charlie Brown. Peanuts ve filmu

Takže vezměte své děti nebo vnoučata do kina. A možná se přidá i partner....

Film SNOOPY A CHARLIE BROWN. Peanuts ve filmu je  - vedle velké zábavy - také poctou autorovi jeho předlohy, kterým byl americký výtvarník Charles M. Schulz (1922 – 2000). Komiks se v novinách poprvé objevil 2. října 1950 a nové díly vycházely až do 13. února 2000. Vychází ve více než 2600 novinách v 75 zemích a je přeložen do více než 20 jazyků.

Reklama