.

Na co jít do kina v červnu? No přeci na filmy, které potěší děti a dospělé s duší dítěte!

Bulvár

Na co jít do kina v červnu? No přeci na filmy, které potěší děti a dospělé s duší dítěte!

Měsíc červen patří dětem. Nejen že mají svůj mezinárodní den, ale také je čeká vysvědčení a vidina blízkých  prázdnin. Volnější dny ke konci školního roku jsou jako udělané pro rodinnou návštěvu kina. V rámci hesla „Zpátky do dětských let“ jsme tedy vybrali pár titulů, které potěší vaše potomky a snad i vás.

Nenechte si ujít:

Alenka v říši divů: Za zrcadlem

Snaha o „burtonovské“ pokračování úspěšné jedničky sice dle ohlasů nevyšla na sto procent, ale i tak je dvojka pod vedením režiséra Jamesa Bobina výborná.

Johny Depp je jako vždy boží a pokud je tohle váš styl, nebudete zřejmě zklamáni.

Alenka v říši divů: Za zrcadlem

V hlavních rolích Mia Wasikowska (Alenka s hlasem Mariky Šoposké), Johnny Depp (Potrhlý kloboučník s hlasem Alexandra Rašilova), Anne Hathaway (Bílá královna s hlasem Lenky Vlasákové) a další.

Želvy Ninja 2

Je libo raději trochu více akčnosti? Jednoznačně nejrychlejší želvy, které se kdy plazily po povrchu zemském, jsou zpět. Ačkoliv se jmenují Leonardo, Donatello, Rafael a Michelangelo, vymalují každému leda tak kvicht, a rozhodně ne žádnou kapli...

Želvy Ninja 2

Hrdinové, kteří bydlí v kanále, zbožňují pizzu a tu a tam zachraňují svět, mají zase plné „ruce“ práce. Pro naši generaci sice možná trochu drsná dětská podívaná, ale co naděláme. Možná se k návštěvě kina nechá přemluvit i tatínek, nemalou roli zde totiž hraje kráska Megan Fox.

Pozor na různé verze. Do kin jdou anglicky s českými titulky (2D), český dabing (2D a 3D). Tak ať vybere tu odpovídající věku (dětí :-))

Hledá se Dory

Můj favorit! Zatímco v roce 2003 vplula do života mnohým rodičů rybička Nemo (a od té doby snad taky není nikdo, kdo by nevěděl, jak vypadá rybička Klaun očkatý), letos budou děti hledat modrou a zapomětlivou rybku Dory.

Pokud jste byla před lety na Nemovi s nějakým malým děckem, z kterého mezitím vyrostl puberťák, budete si muset asi nějaké přiměřeně velké dítě půjčit...

Hledá se Dory

Nepočítejte s tím, že odrostlé dětičky budou chtít hrdiny svého dětství vidět s rodičovským doprovodem. Zamáčkněte nostalgickou slzu a vymyslete náhradní řešení. Pokračování úspěšného filmu totiž rozhodně stojí za to!

 • Něco navíc: Ptáčátko je nový krátký film společnosti Pixar Animation Studios, jenž bude mít celosvětovou premiéru, jako předfilm snímku Hledá se Dory.

Léto All Exclusive

Dospělácký bonus. Šílená komedie plná gagů s hororovými prvky ala Záhada Blair Witch, kde se ovšem bát nebudete, nicméně možná si ještě rozmyslíte, s kým, případně kam jet na dovolenou.

Léto All Exclusive

Pokud už vám nyní nervózně cuká oko, když si představíte, co vás během letní dovolené zase čeká (ano, všichni se těšíme, ale ne všem se to vždy vydaří tak jako figurantům v katalogu), je tento film tím pravým, co byste měli vidět. Nic tak přece nepotěší jako cizí neštěstí, zvláště je-li úsměvné jak už tomu v třeštěných komediích bývá.

V roli otce snoubenky hlavního hrdiny se představí vynikající komik Christian Clavier (Návštěvníci, Co jsme komu udělali, Astérix ). P.S. Nepoužívejte NIKDY selfie tyče! Ve filmu se dovíte proč...

 • Foto: CinemArt, Facon, Bontonfilm

Přečtěte si také:

   
31.05.2016 - Společnost - autor: Marcela Macáková

Komentáře:

 1. avatar
  [9] RenataMor [*]

  ani jeden

  superkarma: 0 31.05.2016, 14:45:22
 2. [8] janavys [*]

  Pokračování Alenky je prý katastrofa, Dory prý ještě něco horšího. Želvy dvojka, no,je to pro děti ..... A Léto?, bohužel mají poslední filmy s Clavierem docela sestupnou kvalitu. Takže tady bych si asi nevybrala. Ale filmy si jistě své diváky najdou.

  superkarma: 2 31.05.2016, 14:29:57
 3. avatar
  [7] selinka [*]

  Ten poslední film by mohl být dost dobrý Sml67

  superkarma: 0 31.05.2016, 09:43:04
 4. [6] bobani [*]

  do kina nechodím - za prvé to nehorázné vstupné a za druhé to zanedlouho bude v TV a v klidu si to vychutnám u decky moravského

  superkarma: 2 31.05.2016, 08:55:54
 5. avatar
  [5] metro84 [*]

  hmm, na něco bych šla.

  superkarma: 0 31.05.2016, 08:53:45
 6. [4] kantor10 [*]

  Alenka ani želváci se mi nelíbili,ale podívám se na obojí.Ukázky vypadají dobře.A na dory se koukne manželka s děckama.

  superkarma: 1 31.05.2016, 08:47:12
 7. avatar
  [3] kuzle [*]

  na Alenku se chystame o vikendu Sml22 ted jsme se v nedeli rozdelili na Angry ptaky a X-meny ... muzskemu se kreslene blbosti libi a ja jsem si s nasi prostredni uzila akce v 3D Sml67 ale na Alenku jdeme uz vsichni, snad to bude jako odmena za slozeni rekvalifikacni zkousky v sobotu Sml57

  superkarma: 1 31.05.2016, 07:44:34
 8. avatar
  [2] cherinka [*]

  Ačkoli se mi Alenka 1 líbila, v žádném případě to NENÍ film pro děti. Sml57

  superkarma: 1 31.05.2016, 07:28:17
 9. [1] Andreadornova [*]

  Sml67

  superkarma: 0 31.05.2016, 06:54:56

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme