Petr a Alena pochází každý z naprosto odlišné rodiny. Zatímco u Petra se tak nějak v klidu přežívalo a jeho rodiče byli benevolentní jak v přístupu k výchově dětí, tak i v celkovém rodinném soužití, u Aleny bylo vždycky všechno „pintlich“.

úklid

Tato rozdílnost výchovného prostředí se musela zákonitě projevit i v jejich společném soužití. Po půl roce známosti si našli společný podnájem, první dva tři měsíce to šlo, ale pak přišly na řadu hádky kvůli naprostým maličkostem, třeba kvůli houbičkám na nádobí.

Petr

Mám Alenu rád, je to fajn holka, ale někdy to s tím úklidem a pořádkem už fakt přehání. Třeba hrnky musí být ve skříni vyrovnané všemi oušky jedním směrem, ručníky musí viset těsně za sebou, knížky jsou vyrovnané podle velikosti a polštáře na sedačce máme vedle sebe podle barevných odstínů. Úplně nejvíc mě však vytočila minulý týden, když jsem já blbec začal umývat nádobí. Ne že jsem blbec kvůli tomu umývání, ale že jsem nevzal modrou houbičku na skleničky a růžovou na hrnky a talířky, k barvě houbičky na pánvičku jsme se už nedostali. Přiřítila se za mnou do kuchyně se slovy: „A na co si myslíš, že jsou ve dřezu dva druhy houbiček?“

Alena

On to Petr trochu přehání, ví, že zas až taková nejsem. Ale to byste museli znát prostředí, ze kterého Petr pochází. Tam měli ručníky špinavé jak hadr na zem, že jsem si k nim vždycky raději vozila svůj vlastní. Hrnky a talířky měli ve skříních různě poházené, a co se týká třeba těch houbiček na nádobí, oni měli jednu houbičku snad rok. Šudlili s ní špinavý kastrol a pak i skleničky, ty podle toho i vypadaly. Co je na tom, že chci mít pořádek i ve skříni, proč bych měla mít nádobí přeházené? A co je na tom nenormálního, že sklo umývám jinou houbičkou než špinavý talíř? Až si koupíme myčku, bude po starostech.

Jestli nepřijde zase něco nového...

  • Jaký je váš názor na tuto rozepři?
  • Postavily byste se na stranu Petra, nebo Aleny?

Já bych zvolila nějaký rozumný kompromis, který ale myslím přijde sám, až spolu budou žít delší čas. Zatím se ještě poznávají a jsou opravdu z hodně odlišného rodinného prostředí, to můžu potvrdit.

Čtěte také:

Reklama