Před třemi lety zažila čtenářka telelot bouřku na dovolené na Šumavě. Jak to po ní vypadalo u Kašperku, si můžete přečíst v dalším příspěvku. A taky jsou tu dvě fotky.

Tak to jste měli opravdu štěstí, že se vás bouřka nijak nedotkla. A nechápu, co dělalo to auto při bouřce v lese? Moc Vám děkuju za příspěvek, milá telelot, a přeju krásný den.


Milá redakce,

při bouřce se „bojím“ ráda, tedy pokud sedím doma, v suchu a teple a pozoruju ji pouze přes okno. Naštěstí mě nikdy velká bouřka nezastihla venku, to spíš nečekaný slejvák, ale pořádný. Měla jsem tehdy na sobě svoji chloubu, vlastnoručně ušité žlutočerné pruhované kalhoty. METALKY jsme jim říkávali. Než jsem došla domů (deštník jsem v osmnácti samozřejmě nenosila), černá barva pěkně pustila do té žluté... málem jsem ty kalhoty obrečela, nosit už se bohužel nedaly, leda tak na maškarní.. :-)

Ovšem před třemi lety jsme bouřku zažili na dovolené na Šumavě. Akorát jsem chystala večeři, bylo kolem 19 hod., červenec, chtěli jsme jíst na terase. Najednou (ale opravdu během 5 minut) se setmělo, začal foukat vichr, mraky zhoustly a zčernaly a spustil se déšť i s bouřkou. Jen tak tak jsme stihli nachystanou večeři sklidit do chalupy a pozavírat okna. Během pár minut se rozpoutalo doslova peklo. Hukot deště a větru, rány hromů, blesky, klepající se okenní tabulky, za chvíli vypadla také elektrika. Ven vůbec nebylo vidět, všude „bílá tma“. Děti se bály a my s mužem měli docela také strach. Ne sice přímo z bouřky, ale z jejích následků. Chalupa stojí totiž těsně u lesa (zadními vrátky přímo do něj projdete) a kdyby spadl na střechu strom, tak nevím, nevím, ubytovaní jsme totiž byli v podkroví.

Elektriku se nepodařilo nahodit, vypadla v celé vesnici. Při svíčkách jsme se navečeřeli, místo televize si vyprávěli a ještě před desátou šli spát. Ráno bylo nebe krásně modré a včerejší bouřka jen těžko uvěřitelná. Vyrazili jsme na plánovanou túru na hrad Kašperk a už cestou se setkali s tím, co brouřka natropila. Rozházené popelnice, popadané větve na silnici, v lese vyvrácené stromy, cesty zanesené porostem, zeminou. Těsně před zdoláním Kašperku se nám naskytl tento pohled - viz první fotka - tak to jsme měli velké štěstí, u naší chalupy kupodivu žádný strom nespadl.

bou

Ovšem to „největší“ překvapení (pro majitele bohužel nepříjemné) nás čekalo až na vrcholku - viz druhá fotka - v kůži vlastníka bych být rozhodně nechtěla. Doufám, že měl autíčko pojištěné i proti živlům, jinak by mu nezbývalo než z něj vyrobit asi kabriolet.. :-)

bou

Přeji hezký den bez bouřek a kalamit.

telelot

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Bouřky

  • Jaký máte vztah k bouřkám?
  • Bojíte se bouřek?
  • Zažila jste někdy nějakou zvláštní příhodu v bouřce?
  • Zastihla vás někdy bouřka na špatném místě?

Napište mi, těším se na vaše příspěvky! Jedna z vás získá skvělý dárek, velký zelený deštník! Kdyby vás někde zastihla bouřka, radši ho ale nevytahujte. :-) Psát můžete do dnešních 14.30 hodin na známou adresu redakce@zena-in.cz, heslo je BOUŘKA. Předem moc děkuju a přeju hezký den!

dest

Reklama