Právě teď vám nabízím dnešní poslední příspěvek. Dneska jich ale bylo! Hodně se dozvíte i v tom od čtenářky Mařinky.

I Vám, milá Mařinko, moc děkuju za příspěvek ke hrám. A díky i za tip na knížku, maminky ji určitě ocení. Pěkný den!


Dobrý den,

díky za hezké téma, posílám pár řádků. :)

Hrozně ráda hraji společenské hry. Nejvíc času je samozřejmě na dovolené, doma se to při běžném provozu příliš nestíhá a i děti ještě nejsou v tom „správném“ věku pro nějaké složitější hry.

To, co se během roku nestíhá, si vynahrazuji během dovolené. Dokonce by se dalo říct, že jsem dřív provozovala něco jako „herní turistiku“. :) Kamkoli jsem jela, pokaždé jsem se vracela nejen obohacena zážitky, ale i se znalostí mnoha nových (karetních) her. Třeba když jsem se vydala učit se němčinu mezi její rodilé mluvčí, naučila jsem se hrát yatzi (hra s kostkami) či gin rummy (karetní hra). Nebo jsme jedno léto jeli do zahraničí navštívit naše přátele, a ti nás naučili spoustu karetních her. Když jsem pak tyto hry učila hrát své přátele u nás v ČR, největší úspěch sklízela hra, jejíž název je „prezident hovno“. :) I přes ne zrovna vábivý název je to neskutečně taktická hra, u které se musí přemýšlet.

I z výletů po ČR jsem si přivezla zajímavé hry. Narazila jsem například na holku, která sama vymyslela logickou hru s kartičkami, kde se uplatňují kombinační schopnosti a rychlost. Kartičky jsem si vyrobila také a hned bylo o maličkou hru do batohu či kufru víc - nezabere skoro žádné místo, a přitom zaujme a pobaví.

Na cesty si nejčastěji beru karty a kostky - zaberou nejméně místa a množství her, které se s nimi dá hrát, je neuvěřitelné. A k tomu přibalím nějakou cestovní hru. Máme doma několik malých balení magnetických her - člověče, nezlob se, vrhcáby a podobně. Jen se nesmí hrát v autě - když ten maličký magnetek zapadne mezi sedadla, to je pak něco! :)

A už se moc těším, až děti dorostou do věku, kdy i s nimi budu moct hrát složité logické a strategické hry.

Rodičům menších dětí bych ráda doporučila moc pěknou knížku Hrajeme si na pohádky od CPressu. Je v ní 15 návodů na výrobu deskových her, nijak složitých, ale zato nových, neokoukaných a doprovázených oblíbenými pohádkami. Komu se nechce tvořit, stačí využít přiloženého sešitu, kde jsou hrací plány už nakresleny. :)

Krásný slunečný den,

mařinka

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Tématem dnešního dne je: Hrajete doma s dětmi hry?

  • Jaké hry hrajete?
  • S kým nejčastěji hrajete - s dětmi, partnerem, kamarádkou...?
  • Jaké hry berete s sebou na dovolenou?
  • Co vás nejvíc baví?
  • A co naopak nesnášíte?
  • Máte nějaké vtipné zážitky?
  • Doporučila byste nám nějakou hru?

Prosím, příspěvky už neposílejte, kolem 16. hodiny se dozvíte, kdo získal skvělý dárek - originální hru Scrabble od firmy Mattel.

hra

Reklama