Bulvár

„Na bydlení nadávat nemůžu," říká čtenářka Femme

Jak to má s bydlením čtenářka Femme? Koupili si byt ve třetí vlně privatizace a už ho mají splacený. Závidíte? Chtěli byste také bydlet ve vlastním? Femme ale není stoprocentně spokojená...


Zdravím redakci a přeji príma den,

na dnešek jste připravili opravdu vděčné téma: nadávání na bydlení a nájemné můj příspěvek Vás možná překvapí, ale já na bydlení nedávat nemůžu, to bych si lhala do vlastní kapsy a na výši nájemného si přece jen trochu zanadávám, no kdo chce, bez řečí, sypat vydělané peníze z vlastní kapsy, že?

Již více než 30 let bydlím v Krči kousek od metra na malém sídlišťátku ve 4. patrovém domě, co mě někdy tak trochu štve je to, že bydlím až v tom posledním, ale zase to má tu výhodu, že mě nemůže vytopit žádný soused. Byt je super řešený, i když mu chybí balkon, v domě nás bydlí dohromady jen 20 partají, vesměs už důchodců a i když se o důchodcích slýchávám děsné zkazky, tak my máme asi štěstí, jeden soused je šikovný kutil, další nám bere poštu, paní sousedka od vedle kdykoliv zaleje kytky a vybere schránku, další mi třeba zavolá do práce, jestli nechci koupit to a to, že to tam a tam mají levnější když něco sháním a nemám úspěch, stačí se zmínit a určitě od někoho dostanu zprávu, kde to mají a jestli nechci, aby mi to koupil. Další přinese vzorek vánočního cukroví a poctivý kus vánočky, nebo bábovky, na který dostala dotyčná od někoho tip. Když jde sousedka k naší společné obvoďačce, tak se nikdy nezapomene zastavit, jestli tam něco taky nechci. Ale není to tak, že bych jejich služby jen využívala a sama neoplácela, nedávno byla moje sousedka odnaproti na operaci se srdcem, je to velice milá paní, profesorka na VŠ ve výslužbě a protože její dcery bydlí kus za Prahou, tak jí samozřejmě nakoupím, co je potřeba a večer k ní zaskočím na kus řeči a na její výborný čaj, který se naučila vařit v Japonsku. Když jsme se do tohoto domu nastěhovali, tak byla většina sousedů v mém současném věku, tzn. tom nejlepším ale 30 let je 30 let a za tu dobu už někteří zemřeli a někteří jsou opravdu hodně staří, Nejvíc to pozoruji na sousedovi, před 30 lety to byl pěkný urostlý chlap, který byl špičkový odborník přes letadla, vždycky nám přivezl z cest aspoň nějakou blbinku, teď je to sehnutý stařeček, trpící Alzheimerovou chorobou a věřte mi, že je opravdu moc smutné, když vidíte, co tahle blbá choroba udělala s tak krásným a úspěšným chlapem tak ale už dost smutku, já bydlím v našem domě moc ráda a i když kolikrát, když nahoře nemůžu popadnout dech a nadávám, že takhle už teda ne, že ten byt vyměním za nějaký jinde max. v 1. patře, tak bych to doopravdy dobrovolně neudělala, kde najdete tak milé sousedy, že?

A k tomu nájemnému: dům jsme společně koupili ve druhé vlně, stál nás, i na tu dobu, směšné peníze, které jsme už dávno splatili a teď už jen platíme do fondu oprav, za tu dobu už máme novou střechu, plastová okna, nové rozvody elektřiny, nové rozvody vody a já bych ještě přivítala ten výtah.

Femme

Pozn.red.: Text neprošel jazykovou korekturou


Hrajte dnešní soutěž o 500 korun!


TÉMA DNE: NÁJEMNÉ

Posílejte mi své příběhy a zkušenosti...

 • ... o tom, kolik platíte za bydlení a jste-li spokojení.
 • ... kolik si myslíte, že by bylo přiměřené nájemné.
 • ... kolik vám zbývá na živobytí a zábavu, po zaplacení bydlení.
 • ... o tom, zda jste si vyřizovali hypotéku.
 • ... s osobním vlastnictvím.
 • ... se státním bytem.
 • ... s bytem u majitele.
 • ... veselé či špatné s majitelem samým.

Jak vidíte, téma je dnes docela široké. Zanadávejte si, postěžujte si, rozesmějte ostatní!

   
03.02.2010 - Blog redakce - autor: Jakub D. Kočí

Komentáře:

 1. [3] katkaP [*]

  tak já jsem rešila prodej bytu nedávno a naštěstí jsem se nemusela strachovat

  superkarma: 0 07.01.2011, 13:36:59
 2. avatar
  [2] delfi.na [*]

  Taky nám město prodalo byt a teď se platí do fondu oprav. Ale je fakt, že všechno máme krásně opravené, zatepleno, fasáda, okna, elektrika, výtah, podlahy, lodžie ... no prostě máme to hezké. Sml22

  superkarma: 0 03.02.2010, 09:58:04
 3. avatar
  [1] Věrulinka [*]

  V mládí jsem bydlela na Novodvorský Sml30

  za to třetí vlna, to se napakovali za prodej bytů Sml68, nejdražšší a  i nejstarší byty Sml68

  superkarma: 0 03.02.2010, 09:52:55

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?
Anketa pro maminky

Náš tip

Doporučujeme