Bulvár

Na brigádu? I tohle vás může potkat!


Dáváte svému účtu zabrat víc, než snese? Přemýšlíte o přivydělání si? Po večerech, nocích, víkendech či prázdninách? Nebo byste rádi, aby se váš potomek začal konečně podílet na svých nemalých výdajích, ale obáváte se ho vyslat do džungle známé jako brigády, příležitostné práce?

 

Ať tak či onak, něco málo týkající se právě zmíněného naleznete v následujícím dvoudílném článku, třeba se vám mnou popsaná zkušenost bude hodit. A nebo třeba taky ne.     

 

Ještě než stačilo zaschnout kulaté razítko na mém maturitním vysvědčení, měla jsem v ruce vyjádření o přijetí na vysokou školu. A jediným šrámem na tomto luxusu, který mimo jiné znamenal čtyři dlouhé měsíce sladkého nicnedělání, byl ten fakt, že jsem neměla ani na slanou vodu.

 

Bylo třeba jednat. A tak jsem se zapsala v pracovní agentuře a přijala první pracovní nabídku, se kterou přišli, rozhodla jsem se nebýt vybíravá a zkusit vše. Další den jsem nastupovala.   

 

Skladnicí nebo lépe logistickou pracovnicí

 

Brzy ráno hromadný sraz na stanici metra Opatov. Panelové sídliště kolem nás se ospale nutí do pohybu a my ve firemním mikrobuse uháníme za Prahu, do skladovacích prostor nejmenované kosmetické firmy.

 

Převlékáme se a fasujeme boty s ocelovou špičkou – bezpečnostní nařízení: To kdyby nám na nohu při vší smůle spadla těžká paleta! Uvnitř betonové krychle, až po strop naplněné krabicemi všech velikostí i tvarů, to žije, jako by snad před chvilku neodbila osmá ranní. Rádio hlasitě vyhrává.

 

Všechny brigádnice musí projít kanceláří skladu, kde pracují jediní dva muži v celém tomto mega komplexu. Snad zahnáni do kouta ženskou přesilovkou a zároveň nadšeni svým místním absolutistickým kralováním, pokouší se o humor, o humor nebezpečně hraničící se sexuálním obtěžováním. „Tak jaképak to máme dneska spodní kalhotky?“, ptá se jeden z nich – asi padesátník – mladé podsaditější slečny se silnou vrstvou neuměle naneseného make-upu. Ta, po celý den opařená nečekanou otázkou, kterou mylně a nezlomně považuje za vážný flirt, mu po skončení pracovní doby tajně dává na desku stolu lístek se svým jménem a telefonním číslem…

 

Učíme se fungovat na place, zapracováváme se. Ze začátku nás kontrolují skladnice zaměstnané na plný úvazek. Zmatená stojím uprostřed nekonečných regálů. Bylo mi jasně řečeno, že objednávku mi musí podepsat odbarvená paní v modrých montérkách. To chápu. Ale která? Kolem mě jich pobíhá snad patnáct a na všechny stručný popis do puntíku sedí!

 

Během dvou hodin se z nás stávají plnohodnotné pracovnice skladu: Umíme brilantně složit papundeklovou krabici větší i menší, podle objednávky ji naplnit ze skaldových zásob – v hantýrce se tomuto úkonu říká picking, vystlat bublinkovou náplní, zabalit, převázat, vytisknout adresu i odnést na paletu, kde pak čeká na svou expedici. V deset je přestávka na svačinu, v poledne na oběd, během kterého se vyptávám blondýnek v montérkách, jak dlouho tu už pracují. Přirazí mě ke zdi nečekanou odpovědí: Čtrnáct let!

 

Sečteno a podtrženo:

 

O pár korun za hodinu víc, než je minimální plat, vcelku pohodová práce a vstřícný personál, když se tedy povznesete nad kancelářské fórečky dvou postarších kohoutů. Sice je nutné brzké vstávání, ale o to dřívější vás čeká návrat domů. Je dobré počítat s tím, že alergici špatně snášejí agresivní vůni kosmetických výrobků a každý nový zaměstnanec má problémy s bolestivými záděrkami na prstech u rukou, které zapříčiňuje celodenní práce s tvrdým papundeklem.

 

Existují dvě slabiny této brigády: Nikdy dopředu nevíte, kolik bude na skladě přijatých objednávek, takže nelze dopředu určit, zda skončíte ve dvě nebo v pět – placeni jste od hodiny, a otázkou taky je, jak dlouho vydržíte nezmagořit z rutinní práce.         

 

Pokojskou uprostřed tygrovaného plyše

 

V osm ráno se hlásím na recepci několikahvězdičkového hotelu na okraji centra Prahy, bude ze mě pokojská! Tentokrát fasuji volné černé šaty a jsem přiřazena jako pomocnice na jedno z mnoha pater nevzhledné růžové budovy. V půl deváté se začíná s úklidem. Nesmíte to ale brát zase tak doslova…

 

Už za dvě hodiny, v půl jedenácté, je přestávka na svačinku. Švitořící a dobře naladěné pokojské se scházejí v jídelně, navzájem si chválí načechrané trvalé, vyprávějí o svých manželech a psících, zatímco debužírují – jsou nám totiž dány k dispozici obložené talíře, který byly připraveny, ale nakonec nebyly použity na snídaňové švédské stoly pro hotelové hosty.   

 

Později dopoledne, potom, co jsem nadšeně pozřela všechny možné chuťové kombinace jako plátkový ementál, smažená vajíčka a našlehanou čokoládou, se učím, jak dokonale natáhnout prostěradlo, úhledně složit peřinu či vycídit koupelnu, aby na kachličkách nebyla vidět ani kapka. Čas příjemně ubíhá, hlavní pokojská mi líčí, jak se jednou ročně celý hotel zavře a nastane týden generálního úklidu, kdy se sirkou s vatou omotanou kolem hlavičky čistí celé hodiny spáry mezi kachličkami.

 

O peníze, které nechávají zahraniční hosté na rozestlaných postelích pro pokojské, se se mnou dělí rovným dílem: tedy podle ní rovným dílem. Nechce si nechat vymluvit, že padesát korun, které si nechává ona, se nerovná sedmi dolarům, které dává mně, a to ještě s omluvou, že neví, co s tím. Nakonec sama uklízím luxusní eňo ňuňo apartmá, celé epesně vyvedené v tygrovaných motivech, jen z okna není nic vidět – inu, tak trochu nepromyšlená architektura.

 

Na oběd se scházíme zase v jídelně, obložených talířů přibylo, zase si dáváme do nosu – jak jen se zastavit v požírání všech těch delikates, když je to zadarmo? Poslední zbytky eidamu, šunky a salámů si pokojské odnáší pro své psí miláčky. Vracíme se na patro, luxuji dlouhatánské chodby, právě ubytovaná americká skupina si opakovaně žádá o další a další polštáře, za každý nový donesený mi dávají dolar, učím je, jak si česky objednat pivo. V půl třetí odpoledne je douklizeno. Sedíme v šatně pokojských a čteme si – máme osmihodinovou pracovní dobu, a to i za předpokladu, že už není co na práci… 

 

Finální zúčtování

 

Jako druhá – pomocná – pokojská jsem měla v dobrém hotelu v Praze minimální hodinovou mzdu plus tuzéry od hostů, které vůbec nebyly k zahození. Ti také často nechávali na pokojích vtipné dárky: whisky, co se jim nechtělo vozit zase zpět domů, čokolády, nové silonky nebo dokonce letní šaty či kabelku se vzkazem, že se jim ani jedno už bohužel nevešlo do kufrů. Když připočtu, že jsem k platu dostala pozdní snídani a oběd, že nešlo o stresující práci a že poslední dvě hodiny pracovní doby jsem si četla, byl to dobrý flek pro studentku, co si chce přivydělat a nepřetrhnout se.  

 

Jaké to je být uklízečkou v moderním skleněném paláci manažerů nebo v noci doplňovat zboží v hypermarketu? Dozvíte se v příštím díle tohoto článku!

 

Máte dobré zkušenosti s brigádami? Nebo vás někdo v minulosti pěkně využil a ve vteřině se vyvlékl se svých povinností? A co zprostředkovatelské agentury? Pohoda jazz, nebo peklo největší?

   
09.01.2009 - Společnost - autor: Pavel Miškovský

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [78] Meander [*]

  Nyotaimori: Jak vidno, dospělý očkovaný běloch se ani tam na dílně dlouho neohřeje

  superkarma: 0 11.01.2009, 19:50:38
 2. [77] tatulah [*]

  Nyotaimori: ty máš přehled !

  superkarma: 0 11.01.2009, 19:26:46
 3. avatar
  [76] Ťapina [*]

  Nyotaimori: Redaktor opomněl na celkem důležitý fakt, a to, že takovou práci holt nejdou dělat lidé, kteří by se jako on mohli živit psaním do novin

  superkarma: 0 11.01.2009, 16:26:52
 4. avatar
  [74] Ťapina [*]

  gerda: Právě z doby, kdy jsem dělala brigádu na pokladně, mám vytrénované ucho na pípnutí kasy, takže já slyším, když mi něco napípnou dvakrát. A kontroluju lístek cíleně v takových případech, ještě jsem se nespletla

  superkarma: 0 11.01.2009, 10:07:56
 5. [73] tatulah [*]

  Meander: jj, to psal, že na přijímacím pohovoru byl jedenej čech. On se doslechl, že v takových továrnách hrozně zacházej se zaměstnancema, tak o tom chtěl napsat. Byla to docela síla, skoro si nemohli dojít na záchod, na svačinu, nic. Za mrzký peníz.

  superkarma: 0 10.01.2009, 10:55:43
 6. avatar
  [72] Meander [*]

  tatulah: Tam je takových firem, co dělají něco do aut, spousta. Ale většinou tam pracují Mongolové

  superkarma: 0 10.01.2009, 10:46:47
 7. avatar
  [71] idiska [*]

  femme: 19 to se divím, taky jsem brigádničila v pekárně, ale rohlík jsem pak nemohla vidět i měsíc potom ...na ten smrad z toho kynoucího pečiva jsem ovšem zapomínala dlouho

  gerda: ohledně toho předání se o stovku...víš, co je to "rybička"...to je takový svinstvo, kdy si někdo příjde "rozměnit" a mění a mění, až ve finále zjístíš, že ti večer chybí 1000kč...kolegyni chybělo 10 000kč ...nikdo ti to nikdy nevrátí

  Žábina: 48 co tě tu znám, tak mi příjdeš jako fajn ženská, ale na druhou stranu, taky nesnáším, když ke mně příjde ženská a aniž bych ze sebe dostala dobrý den, už řve, jako když jí na nože berou, posílá mě do všech možných i nemožných částí lidského těla (to bys nevěřila, kde já všude byla), mmch nejen lidského...a potom, co se dostatečně vyřve a otluče si podpatek o zem, je ochotná poslouchat a něco řešit ...abych nebyla nespravedlivá, tenhle popis sedí i na hodně chlapů ...toliko k usměvavému a dobře naladěnému úředníkovi

  Kassy: to je fakt, poslouchat tu hudbu bylo za trest ...a to, že většina lidí neběhla nejdříve na tebe ...jednou mi u kasy ječel nějaký Ital a vyhazoval pneumatiky z nakupního vozíku, do dneška nevím, co chtěl ...pak taky početné romské rodinky, které si naložily na pás většinu ze svého vozíku, ten zbytek se tam nevešel, a když jim po určité době markování přišla částka, kterou měli platit, jako dost velká, tak řekli, že dost, že víc peněz nemají...zaplatili a odešli...a mně zůstal zbytek na páse ...nebo ty cigánská paní, co mí vynadala do zlodějek, když tvrdila, že jsem jí namarkovala cigarety, ale nedala jí je, na což teda upozornila, když platila, a přitom tvrdila, že mě viděla, jak si je dávám pod stůl ...jj, pod stůl, ledaže bych je hodila na zem, protože stůl se skládat z desky, spousty kabelů a el. kasy

  superkarma: 0 10.01.2009, 10:16:20
 8. [70] tatulah [*]

  Meander: nevím, jak se jmenuje (v M.L. je to Elektrometal, takže možná tak), na Borských Polích, dělají tam kabelový svazky do aut.

  superkarma: 0 10.01.2009, 09:15:23
 9. avatar
  [69] Dášule [*]

  V době studií jsem vystřídala brigád několik. Prázdninové brigády v místní továrně, kde jsem pracovala jako písařka /záskok za dovolené/ byly celkem fajn. Potom se to rozhodli řešit bez brigádníků a zažila jsem tu nejhorší brigádu - holka pro všechno v kuchyni na horské chatě. Drhnutím podlahy počínaje, přes mytí nádobí, loupání brambor atd. Navíc tak mizerně placené, že jsem tomu nechtěla věřit. Když odečetli stravu a ubytování, měla jsem pocit, že budu ještě doplácet. 4. a 5. rok VŠ jsem dělala průvodčí na pražské tramvaji. Nebyly to snadno vydělané peníze - ranní vstávání, večer často přes půlnoc, ale vydělat se dalo. V jedné věci souhlasím s Julčou - jdete-li na brigádu a děláte práci pro abs. ZŠ, nikoho nezajímá, že končíte VŠ. Buď se s tím smíříte nebo tam nechoďte. Jste hodnoceni podle práce, kterou děláte. Jedině na tramvaji mě brali jako rovnocennou ostatním a to až poté, kdy jsem při určité příležitosti prokázala, že dovedu být stejně dobrá jako profesionální průvodčí /průvodčí, to nebylo jen prodávání lístků, ale také určité manipulace například na konečné, při zatahování apod./

  superkarma: 0 10.01.2009, 07:49:43
 10. avatar
  [68] Julča [*]

  Esterka: Ono asi doplňování zboží v hyper otročina je, s tím jsi musela snad počítat. Nebo myslíš, že tam chodí odpočívat? A tvoje vzdělání je určitě moc nezajímá, jsi tam na práci

  superkarma: 0 09.01.2009, 21:41:43
 11. avatar
  [67] kareta [*]

  tatulah: děti to mají na háku, dokud nepřijdu a místo řevu nezačnu šeptat

  superkarma: 0 09.01.2009, 21:04:25
 12. avatar
  [66] Meander [*]

  tatulah: Co je to plzeňská kabelárna?

  superkarma: 0 09.01.2009, 19:58:25
 13. [65] tatulah [*]

  nedávno jsem v nějakých novinách četla, jak se nechal reportér najmout do plzeňský kabelárny, to bylo teprv maso.

  superkarma: 0 09.01.2009, 16:20:17
 14. [64] Esterka [*]

  No, mám dost zkušeností z brigád a nemohu říct, že by byly jen kladné. Doplňovala jsem zboží v hypermarketu a byla to neskutečná otročina, všichni na nás řvali... a to měli třetinové vzdělání, než někteří z nás. Článek dobrý čtení, je fajn, když si z toho někdo dělá srandu a všechno pojmenuje tak, jak to je.

  superkarma: 0 09.01.2009, 15:50:56
 15. avatar
  [63] Žábina [*]

  ona totiž ten balíček s masem měla v ruce dvakrát, toho jsem si taky všimla
  já si nestihnu rovnat vše do tašek okamžitě po namarkování, když nakupuju sama...takhle k tomu došlo

  superkarma: 0 09.01.2009, 15:27:02

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [62] Žábina [*]

  gerda: já si kontroluju větší položky a tohle mne zarazilo, že byla stejná částka kousek pod sebou...všimla jsem si toho hned
  jak píšu, kdyby řekla pardon, spletla jsem se...nejsem žádná megera, chápu že toho mají taky plný kecky za ten den
  ale naštvalo mě její chování

  superkarma: 0 09.01.2009, 15:25:37
 2. [61] tatulah [*]

  gerda: to je neproveditelný, když si vezmeš kolik má taková matrace, min. 10 cm. To by museli spát na karimatce. No a hlavně špendlíky zavírací.
  kareta: moji hoši maj pelechy, že bych blinkala. Nedávno jsem jim kupovala nový postele, nový povlečení a takový přehozy, protože nemaj v pokoji místo na sedačku, takže se přes den válej na posteli. Naivně jsem se domnívala, že si ráno ustelou, přehodí přehoz... depa! Radši k nim nechodim.

  superkarma: 0 09.01.2009, 15:23:34
 3. avatar
  [60] Kassy [*]

  gerda: Možná to stornovat nemohla. Třeba tam, kde jsem dělala já, mohla storno dělat jenom hlavní pokladní nebo její zástupkyně. Když se člověk překlepl, šlo to zrušit jenom než namarkoval další položku. Tím se ta předchozí uzavřela a na storno se už musela volat hlavní pokladní, což docela zdržuje. Sice to bylo proti předpisům, ale když byly velké fronty, řešily jsme to tak, že jsme prostě tu částky z hlavy odečetly od celkové ceny nebo v hotovosti vrátily, zapsaly si kód, schovaly si účet a všechna storna se dělala na konci směny.

  superkarma: 0 09.01.2009, 15:10:10
 4. avatar
  [59] catcat [*]

  gerda: zespodu matrace!!! Nebo žeby se u vás tak vyvádělo?

  superkarma: 0 09.01.2009, 15:06:03
 5. avatar
  [58] catcat [*]

  kareta: máme doma jen samonatahovací s gumou...

  superkarma: 0 09.01.2009, 15:05:05
 6. avatar
  [57] gerda [*]

  kareta: a pak si píchnou do zadku sichrhajcku

  superkarma: 0 09.01.2009, 14:49:39
 7. avatar
  [56] kareta [*]

  tatulah: žeby? Děcka to mají vždycky hnusně zmuchlané

  superkarma: 0 09.01.2009, 14:37:20
 8. [55] tatulah [*]

  kareta: v době, kdy jsem byla novomanželka, jsem prostěradlo zespodu špendila, ani se nehlo.

  superkarma: 0 09.01.2009, 14:35:32
 9. avatar
  [54] gerda [*]

  gerda: napsala jsem to nejasně - při kontrole lístku zjišťuju, že se spletla a vzápětí ihned udělala okamžité storno. Už bych toho psaní měla nechat

  superkarma: 0 09.01.2009, 14:26:00
 10. [53] Tini [*]

  Vzpominam si na brigadu v nemocnici jako uklizecka...to bylo
  Nastesti na brigady uz nemusim..

  superkarma: 0 09.01.2009, 14:11:51
 11. [52] Pavla_b [*]

  Žábina: " to nevadí".. tak to je dobrá odpověď

  superkarma: 0 09.01.2009, 14:05:00
 12. avatar
  [51] gerda [*]

  Žábina: to se divím, u nás v Globuse často ani nepostřehnu, že se holka u kasy spletla a vidím to až při kontrole lístku. Upřímně, při tom množství, které házím z pásu hned do připravených tašek ve vozíku nestíhám okem kontrolovat, co markuje a pokaždé to z lístku neprověřuju. Je mi divné, že s tím stornem dělala slečna obstrukce, osobně z toho vůbec nic nemá, přijala dvakrát částku, musí v kase dvakrát být! Možná to neuměla vystornovat

  superkarma: 0 09.01.2009, 14:01:56
 13. avatar
  [50] kareta [*]

  Líbí, dobře napsané . Prosila bych poučit, jak napnout prostěradlo. Neane to mít hladké. Posílám na to manžela s vojnou, ten to umí lépe

  superkarma: 0 09.01.2009, 13:56:14
 14. [49] tatulah [*]

  Ťapina: mě právě zarazilo, že se nic nepsalo, to bych to nepsala. A nebylo to jednou. Prostě přišla pani, čekala, až bude moct otevřít kasu, pokladní vybrala velký, mlčky jí je dala a bylo.

  superkarma: 0 09.01.2009, 13:53:17
 15. avatar
  [48] Žábina [*]

  mě vytočila mladá koza u pokladny v Globusu, naúčtovala mi dvakrát maso za 195,-Kč a když jsem si to kontrolovala a přišla na to, ještě se tvářila ublíženě, že to s ní chci řešit, když jsem to ukázala na lístku ob dvě položky pod sebou, tvrdila že to nevadí, čímž mne vytočila, označila jsem jí za slepou, posléza za blbou, šla jsem si na ní stěžovat na info koutek, kde si jí ta vedoucí zapsala, řekla že to není první stížnost na její chování, omluvila se mi a dala čokoládu
  přitom stačilo kdyby mi řekla pardon x promiňte
  ani jedno jsem z ní nevypáčila, tak měla smůlu
  ještě jsem se k ní vrátila a informovala jí o tom, že jsem si na ní stěžovala

  superkarma: 0 09.01.2009, 13:49:25
 16. avatar
  [47] Eliana [*]

  Já prodavačky a pokladní nijak nehoním, přestože některé by zasloužili pár facek, ale v Hradci v Kiku mě příšerně vytočili. Stojíme frontu u pokladny a čekáme,až se o kus dál vybavějí vdě prodavačky. Pak mi už podruhé zapoměla sundat magnetický kód ze zboží. Poprvé jsem ji to připoměla, podruhé jsem si nevšimla. Nezačalo to ani pípat u vchodu. Dojdu domů a na bílém prádle ta magnetická hrůza, která měla proti odendání v sobě dvě barvičky, které měli znehodnotit prádlo. Zabila bych, jak jsem byla naštvaná...manžel to doma páčil ve svěráku, barvičky šly naštěstí vyprat. Měli štěstí, že se mi nechtělo jet těch 30km zpátky....

  superkarma: 0 09.01.2009, 13:24:46
 17. avatar
  [46] gerda [*]

  Vivian: neraduj se předčasně, třeba je to ojedinělý příspěvek

  superkarma: 0 09.01.2009, 13:15:57
 18. avatar
  [45] Vivian [*]

  Jů, Žena-in zase jednou sehnala někoho, kdo umí psát :))

  superkarma: 0 09.01.2009, 13:13:37
 19. avatar
  [44] gerda [*]

  já jsem hlavně moc ráda, že nesedím za kasou někde na Slovensku v době, kdy jsou tam zároveň koruny a Eura. Mimochodem, bude mi moc líto, až zmizí naše pěkně výtvarně zpracované bankovy a dostaneme za ně ty ošklivé.

  superkarma: 0 09.01.2009, 13:10:08
 20. avatar
  [43] Kassy [*]

  gerda: Rámus a nervy kvůli penězům, to se dá ještě přežít. Ale ti protivní lidi! Pokladní je první na ráně, tak dostane vynadáno za všechno, co se komu nelíbí. Těm lidem vůbec nedochází, že ona za většinu těch věcí vůbec nemůže. Pro mě byl ten zážitek o to horší, že mě na začátku půl dne nechali koukat jedné pokladní pod ruce (to v té rychlosti fakt člověk hodně vidí, co ona tam ťuká) a pak mě posadili za kasu a makej! A druhý den mě bez jakékoli instruktáže postavili do infokoutku (takováta pokladna, kde se navíc prodává chlast, tabák, DVDčka, předávají hotové fotky, řeší reklamace...). O přístupu šéfů, kteří přes předchozí dohodu nebyli ochotni respektovat můj školní rozvrh a každou chvíli mě drželi přesčas, těsně po operaci nohy mě nechali tři dny za sebou stát v tom infu (u ostatních pokladen se sedělo) a tak podobně, ani nemluvě. Nikdy více.

  superkarma: 0 09.01.2009, 13:09:05
 21. avatar
  [42] Ťapina [*]

  tatulah: Když se předávají peníze průběžně, tak se píše, kolik. Spočítat tisícovky není zas takový problém. V Hypernově se peníze během směny posílají do sčítárny potrubní poštou, to jsem měla ze začátku strach, jestli dojdou

  superkarma: 0 09.01.2009, 13:02:34
 22. [41] gentiana [*]

  (1) Ne, hosti fakt nestelou, od toho jsou slouhové a personál. Není to prasectví.
  (2) Ano, jsou i hosti-prasata aj. hovada.
  (3) Ne, dělat poskoka v hotelu není poflakování se za spoustu peněz. Pokud ano, management zaslouží nakopat.

  superkarma: 0 09.01.2009, 12:54:02
 23. [40] tatulah [*]

  gerda: to je nešvar u nás Lídlu. Ty kozy se tam baví z kasy na kasu, lidi nelidi a vrcholem jednou bylo, když mě odbavovala pokladní a za ní stála členka ochranky a práskala jí podprsenkou. Pokladní se hihňala a kroutila a kvičela ať toho nechá a ta unifofmovaná pyča, nenechám, nenechá! Já jsem z toho byla TAK perplex, že jsem nebyla schopná jim na to ani nic říct. Akorát jsem si připadala jak idiot.
  Jo a jednou v Chebu pokladní čekala, až vyjede ta účtenka při placení kartou. Jenže se zakecela s nějakým chlapem a mě si přestala všímat. Tak jí říkám, ať se laskavě věnuje mě, že chci podepsat papírek a odejít a ten chlap mi řekl:"chcípni!".... no comment!

  superkarma: 0 09.01.2009, 12:53:30
 24. avatar
  [39] gerda [*]

  tatulah: nám tu muselo klapnout na desetník. Kasa se předávala a přebírala a dokonce i během směny mohla přijít vedoucí a přepočítat to, jestli je to dobře. Od kasy se odbíhalo čas od času se zabaleným zváženým zbožím z úseku uzenin a kontrolovala se správná váha a cena, bylo to docela dost náročné. Denně tam musela ranní směna vytírat celou prodejnu vodou se Savem, to byl teda smrad! No, opravdu bych tohle celý život nevydržela. Práce mi nevadí, ale ty kolegyně byly opravdu něco! H***o, p***l, to tam lítalo klidně i před zákazníky.

  superkarma: 0 09.01.2009, 12:42:20
 25. [38] tatulah [*]

  Meander: měli jsme s exem 15 let hotýlek, tak jsem dělala pokojskou, když bylo třeba. Od tý doby, když jsem někde v hotelu, tak si užívám rozrochaný postele a ručníků na zemi .
  gerda: několikrát se mi stalo, že zrovna když jsem byla u kasy v Kauflandu, přišla nějaká nadpokladní, a sbírala ode všech peníze, velký bankovky. Nikdy to nikdo nepočítal, takže by mě zajímalo, jak se řešilo, jestli sedí kasa?!?!
  jo a v cukrárně jsem taky dělala. Vyráběli si sami ty barevný kokosky, a já jsem je měla vážit a sáčkovat. Bylo mi řečeno, ať si dám, kolik chci. No, dobře věděli, co říkaj, snědla jsem jich pět a běžela jsem pro salám!

  superkarma: 0 09.01.2009, 12:35:44
 26. avatar
  [36] Ťapina [*]

  gerda: Jéžiš, zlatý časy na brigádě, kdy jsem měla v práci chvění v břiše jen večer při sčítání peněz z kasy Řekla bych, že když člověk nedělá zrovna uklízečku, tak má v jiných pracech nervů víc.

  superkarma: 0 09.01.2009, 12:12:15
 27. avatar
  [35] Ťapina [*]

  Nyotaimori: No, to taky někteří dělaj

  superkarma: 0 09.01.2009, 12:10:49
 28. avatar
  [33] femme [*]

  Solei: no jo, soukromník bude asi o něčem jiném, než s.p.

  superkarma: 0 09.01.2009, 11:52:58
 29. avatar
  [32] gerda [*]

  Kassy: máš pravdu, já se vždycky divím, jak tam může za kasou někdo vydržet celá leta. Kdyby aspoň imrvére neřvala ta reprodukovaná hudba, pracovat s penězi v rámusu, pod tlakem z fronty, večer mít chvění v břiše, aby sedla kasa...dejte pokoj. Ke konci šichty musí dělat chyby i ten nejchytřejší. A nemyslete si, že když máte na kase napsáno, kolik vrátit, že se neseknete. Dělala jsem to cca 2 měsíce v malé samoobsluze, ale stačilo, když v horku nezapnuli klimatizaci a byl to horor. Předala jsem se o stovku. Myslíte, že mi ji přišli vrátit??

  superkarma: 0 09.01.2009, 11:40:53
 30. avatar
  [31] gerda [*]

  Meander: přesně. Taky jsme se těšívaly na vánoční brigádu do továrny na čokoládu, první dva dny jsme se cpaly a cpaly, pak už to nešlo. I vdechovaný vzduch byl přeslazený. Zato když jsme pak objevily pytel s lískovými ořechy, to bylo něco! Ale stejně to tam bylo fajn.

  superkarma: 0 09.01.2009, 11:36:13

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme