Děkujeme čtenářce s nickem Dante Alighieri, která se nám dnes jako první svěřila se svým receptem na blbou náladu. Co myslíte, jaké jsou její nejoblíbenější "vyprošťováky"?

Když mě něco trápí, obvykle nepomůže nic jinýho, než si to prostě odžít a prožít. Kolikrát jsem se usilovně snažila najít řešení či vyprošťovák, který by mě ze starostí dostal, ale nakonec stejně nejvíc pomůže, když v noci nemůžu usnout a místo toho si odpřemýšlím 3 hodiny - teprve pak pokojně usnu, přestože jsem třeba ani nic nevymyslela. Ale přemýšlela jsem a to mě nějak uspokojilo.

Na střední škole jsem měla vleklé depky i s myšlenkami na samovraždu, které samy odezněly až poté, co jsem nějak "vyrostla". Zase to byl ten případ, kdy jsem si to své "náctiletí" musela odžít a trápení nešlo přeskočit jiným způsobem. Na tyhle věci prostě kouzelný proutek v podobě nového hadříku nebo parfému nepomůže.

Na blbou náladu, která přichází jen tak bez příčiny, už recepty mám. Především jsem zamrzla na hitech, na kterých jsem vyrůstala v předškolním věku - Michal David, Pavel Horňák, Sagvan Tofi, Kroky Františka Janečka - to jsou moje spolehlivé vyprošťováky, které moje srdce nikdy nezklamou. Jedu autem, z repráků hučí Horňákův Maturitní ples nebo Kdo ví nebo Sagvanovo Dávej ber a já se svým hlasitým hýkáním dostávám až do stavu euforie. Někdy je možná možno spatřit, že tančí celé auto - že ta radost snad musí být vidět na kilometry dopředu i dozadu :-D

Porozchodovou depku jsem si taky musela odžít, ale výrazně mi v čase žalu pomohli Homolkovi. Pouštěla jsem si několik týdnů několikrát denně (až 4x) třetí díl Homolka a Tobolka. Někdy jsem u něj řvala, někdy jen tak čuměla, jindy se i pousmála. Jelo to pořád dokola. Bylo mi s nimi tak dobře. Cítila jsem se tak dobře, jakoby mě přišli navštívit přátelé. Jakoby přišli ke mně do obýváku a naslouchali mi, i když jsem nic neříkala.

Takže díky, Homolkovi!

Dante Alighieri

Máte pravdu, že hluboký smutek nebo dokonce deprese se z duše jen tak snadno nevyženou. Ale na obyčejnou ničím nevysvětlenou nenáladu je hudba a dobrý film skvělý lék.

Co zaručeně zlepší náladu vám, milé ženy-in? Co vás rozveselí, rozptýlí a zežene chmury? Svěřte se a třeba tím někomu z blbé nálady pomůžete. Už to stojí za to, co říkáte? Pošlete nám svůj příspěvek.

redakce@zena-in.cz

 

 

Reklama