Čtenářka ekleinovka nám poslala velmi zábavné čtení k dnešnímu tématu. Ona byla pěkné číslo a její děda rovněž. Díky ekleinovko za Váš příspěvek.

Pohodový a klidný čtvrtek bez karambolů
 
Na toto téma bych mohla klidně napsat knihu. Naše rozvětvená rodina plná neposedných dětí,které ožily o prázdninách ještě více,je v tomhle opravdu nedostižitelná.
Když začnu u sebe,tak by to byl never ended story. Od dětství aktivní dítě,které lezlo všude,kam nesmělo a hlavně po výškách. Rodiče,kteří byli přes den v zaměstnání,mne často nechávali doma samotnou od šesti let.
Šplhající holčička v šatičkách po hromosvodu byl šok i pro otrlé sousedy. Zvláště,když se ještě usadila na komínové lávce a se zájmem pozorovala svět z ptačí perspektivy. Z lávky ještě výše,až na komín. Hrozně se tím bavila a příjezd hasičů,které přivolali vyděšení sousedé,brala jako další dobrodružství. Kdopak se dolů dostane na požární plošině a ještě v náručí hasiče ?
Já byla vysmátá a naši měli pořádný průšvih. Máma mne z toho šoku zapomněla i nařezat. Od té doby jsem byla buď u dědečka a babičky,nebo na táborech.
Když už jsme u těch hasičů. Hlídal mne děda. Vyrazili jsme na vycházku a poskakující vnučku zaujala po dešti rozvodněná řeka. Z mostu byl nejlepší výhled. To nestačilo. Šup a už jsem měla hlavu mezi zábradlím. Prostrčila jsem ji snadno. Zpátky ale nešla. Děda neštastný, já uplakaná .Pomohli  místní hasiči. Kovové zábradlí rozřezali flexou a holčička byla zachráněna. Jenže ouha,zlatá náušnička jí spadla do řeky. Jak to vysvětlit babičcče? A našim? Tuhle příhodu chtěl zatajit,abych nebyla bita a on se vyhnul výčitkám od babičky,že tu holku ani uhlídat neumí.
Nevím,jak to udělal. Náušničku přinesl. Zlatou pecičku. Tvrdil,že ji vylovil v řece,kde uvízla mezi kameny. Ale za rohem bylo zlatnictví...kdo ví?
A ještě do třetice s dědou. Vyráželi jsme denně do blízkého lesa. Tam měli myslivci posed. Nahoře se mi hrozně moc líbilo. Pozorovali jsme dalekohledem jeleny,srnce,dokonce i divočáky. To jsem vydržela sedět a ani nedutat. Byly to krásné zážitky. Když jsme slézali, praskla příčka u žebříku. Pod dědovou tíhou druhá i třetí . Já jsem dopadla do trávy a hned se smála. Zato děda bědoval. Z čela se mu řinula krev a nemohl se postavit na nohy. Smích mne okamžitě přešel. Co teď? Dědovi jsem čelo přikryla kapesníkem, snažila se mu pomoci postavit. Nešlo to. Šestileté dítě a bezmocný děda. Začala jsem křičet o pomoc,co mi síly stačily. Štěstí bylo,že nedaleko kradli dva místní chlapi dřevo ,káru už měli plnou. Rychle ji vysypali,milého dědu do ní naložili a uháněli jsme domů. Děda přestal bědovat a s humorem sobě vlastním křičel : ,,Na Bělehrad,chlapi,na Bělěhrad!“ Babičku chytil hysterák,protože myslela,že se opil v místní hospůdce a opět mne neuhlídal. Když zjistila,že zraněná nejsem já,ale její muž, dostal stejně vyčiněno. Soused ho odvezl do nemocnice.Čelo mu sešili,zlomenou nohu měl do konce prázdnin v sádře a já mu denně chodila se džbánkem do hospůdky pro pivo. To byly prázdniny! Četl mi knížky,samozřejmě,že dětská literatura to nebyla.Pak jsem já předčítala jemu /číst mne naučil ve čtyřech letech/ Dobrého vojáka Švejka.Šachy mne naučil, žolíky jsme mastili ,malovali naše představy - prostě jsme se nenudili. Babička nás měla stále na očích a všichni jsme byli  na výsost spokojeni.
A to ostatní si nechám na příště.......
ekleinovka
 Text nebyl redakčně upraven


Letní a dovolenkové úrazy

  • Stal se vám někdy v létě nějaký úraz?
  • Nebo vašim dětem, manželovi, či kamarádkám?
  • Mohla za to nešikovnost, neznalost, náhoda, nebo blbost?
  • Pomohla jste někoho zachránit?
  • Víte jak letním úrazům předejít?
  • Před jakou činností byste ostatní varovala?

Příběhy, fotky, videa, úvahy i varování posílejte klidně již dnes na redakční e-mail:

redakce@zena-in.cz

Jednu z vás dnes kolem 16. hodiny odměním!!! Čím, dám vědět během dne pod novinkami.

A dávejte dnes na sebe pozor, ať se vám nic nestane.


4. 1976, Klíma, Pelčák, Vondroušek, ?

Na otázku neodpovídejte do této diskuse. Pokud znáte odpověď podívejte se sem: Hřebenatka k dnešnímu tématu

Reklama