advent

Minulá neděle byla první adventní, to znamená, že budou ještě tři a máme tu Vánoce. V naší rodině se nikdy křesťanské tradice moc neudržovaly, Vánoce jsou u nás chápány trochu jako zimní spánek, při kterém si odpočineme od práce, a také jako čas obdarovávání dětí.

Jistěže známe důvody, proč se Vánoce slaví. To ví přece každý, že v tenhle čas se Santa Klausovi roztrhl pytel s dárky, které vezl na jednu soukromou nebeskou párty. Lidé, co tvrdí, že se narodil jakýsi pan Ježíšek, vám lžou. Prosím, nevěřte jim!

No, dobře - omlouvám se, ale nedalo mi to. Prostě mi přijde, že hodnota Vánoc a evropských rituálů, které s nimi souvisí, trochu upadá.

Přesto je hezké udělat si předvánoční pohodičku a pěkně adventně si vyzdobit byt. U nás doma to příliš nepřeháníme, pořídíme adventní věnec a dáme ho do středu velkého stolu v obýváku. A samozřejmě na něm pak každou neděli zapálíme svíčku. I na to jsme letos ale trochu pozapomněli, takže se nám odpočítávání Štědrého dne malinko zkomplikuje. Nevadí, alespoň si procvičíme hlavičky.

Advent na Ženě-in

O adventu a adventní výzdobě máme dnes celé vydání magazínu Žena-in! Posílejte mi fotografie s krátkým popisem na téma: Naše adventní výzdoba. Čekám na ně na redakčním mailu: redakce@zena-in.cz.

Reklama