Zdraví

Mýty kolem oparů: Víte o nich všechno?

Opary trápí většinu z nás. Objeví se v nejnevhodnější okamžik a dokáže hezky dlouho potrápit, než zmizí. Také se většinou objeví na viditelném místě na obličeji, takže máte pocit, že na Vás není vidět nic jiného, než nechtěný opar. S opary a jejich léčbou se pojí několik zavedených mýtů. Jaká je pravda a na co si dáte příště pozor? 

Led urychluje hojení oparu

Skutečnost: U některých lidí může ledování přinést dočasnou úlevu od otoku a zarudnutí. Led ovšem nepomůže zastavit replikaci viru a nezkracuje dobu hojení.

Neexistuje žádný způsob, jak zkrátit dobu hojení oparu

Skutečnost: Antivirové krémy s klinicky ověřeným účinkem, jako jsou např. ZOVIRAX DUO a ZOVIRAX,  mohou zkrátit dobu hojení oparu. Při aplikaci při prvních příznacích může ZOVIRAX DUO dokonce zabránit vzniku puchýřků!Více informací.

Opar je nakažlivý pouze ve stádiu puchýřků

Skutečnost: Opary jsou nakažlivé dokonce ještě v období bez viditelných příznaků až do úplného zhojení. Nejnakažlivější však jsou v době pupínků. Pro zkrácení doby hojení používejte antivirové krémy, jako jsou např. ZOVIRAX DUO a ZOVIRAX. Dodržujte všechna doporučovaná opatření, abyste zabránili přenosu viru na další části svého těla nebo na jiné osoby.

ZoviraxLátky jako kafr, mentol nebo fenol (karbol), pomáhají léčit opar

Skutečnost: Tyto látky jsou běžně používány jako složka balzámů a mastí na rty, zklidňují a zvlhčují místo, kde se opar nachází, ale nebylo u nich ověřeno, že by opar léčily. U krémů proti oparům, jako jouu ZOVIRAX DUO a ZOVIRAX, bylo naopak klinicky ověřeno, že opar léčí a zkracují dobu hojení. ZOVIRAX DUO při včasné aplikaci pomůže zabránit vzniku puchýřku.

Vlhké čajové sáčky léčí opar

Skutečnost: Čajové sáčky vyhoďte do koše! Neexistuje žádný důkaz, že by vylouhovaný čaj pomáhal léčit opar. Raději sáhněte po antivirovém krému, jako je  ZOVIRAX DUO nebo ZOVIRAX, u nichž bylo prokázáno, že pomáhají zastavit množení viru a urychlují hojení.

Náš tip: Zovirax, expert na opary, Vám při včasné léčbě (již v okamžiku, kdy pocítíte první příznaky) pomůže zastavit vznik oparu. Jestliže se opar již objevil, léčba přípravkami ZOVIRAX A ZOVIRAX DUO urychlí jeho hojení. Přečtěte si, jak můžete zastavit, léčit nebo skrýt opary tak, abyste si mohli naplno užívat krásné okamžiky svého života a nemuseli si dělat starosti s opary. Více na www.zovirax.cz

Zovirax, 50 mg/g, krém obsahuje aciclovir. Zovirax Duo 50 mg/g + 10 mg/g krém obsahuje aciclovir a hydrocortison. Léčivé přípravky k vnějšími použití. Před použitím pečlivě čtěte příbalovou informaci

Zdroj: www.zovirax.cz

   
28.06.2016 - Zdraví - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [9] Hannulinka [*]

  Měla jsem opary snad pořád. Vyzkoušela jsem hodně přípravků a nejvíce se mi osvědčil Cannadent sérum. Nedám na něj dopustit. Když už se mi opar udělá, kápnu trochu séra a za pár dní je opar pryč. Mám od nich taky Cannadent balzám na rty. Je super jako prevence. Od té doby, co ho používám, nemám opary tak často.

  superkarma: 0 11.11.2016, 11:44:31
 2. [8] Helpes [*]

  Mně osobně se nejlépe osvědčil jiný ppřípravek. Jakmile na rtu cítím pálení, svědění či pnutí, aplikuji a opar se mi vůbec neobjeví. superkarma: 0 03.07.2016, 19:55:26

 3. avatar
  [7] terca1512 [*]

  Taky na opary trpím Sml15 a docela my pomáhá klasická bílá pasta na zuby. Sml16

  superkarma: 0 28.06.2016, 21:14:50
 4. [6] zzandaa [*]

  31 bylin z Justu. Zázračný olejíček.

  superkarma: 0 28.06.2016, 15:17:13
 5. [5] bobani [*]

  na opary trpím , nepomáhá nic

  superkarma: 0 28.06.2016, 13:34:34
 6. avatar
  [4] Kadla [*]

  Na opary nejlépe funguje silná konopná mast. Doba léčení se zkrátí až na čtvrtinu.

  superkarma: 0 28.06.2016, 12:55:09
 7. [3] Darmovzalova [*]

  Na opary trpím často já i moje dcera .Vyzkoušely jsme velké množství prostředků (i kosmín ) a rad .Ono každému pomůže něco jiného .Již několik let používáme Herpesin krém,který nám zatím pomáhá nejvíc.

  superkarma: 0 28.06.2016, 10:10:04
 8. [2] zlá teta [*]

  Sem tam se mi opar udělá, ale rozhodně nekupuji tyhle drahé prostředky. Osvědčil se mi Kosmín - regenerační na rty. Tuba stojí okolo 100,- kč a vydrží roky. Když cítím, že se mi opar začíná dělat, mažu, mažu a mažu. Většinou se neudělá ani puchýř, nepraskne a nebolí. Všem doporučuji.Sml79

  superkarma: 0 28.06.2016, 08:51:27
 9. [1] Andreadornova [*]

  Naštěstí na opary netrpím

  superkarma: 0 28.06.2016, 08:37:59

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme