Bordó, jak název napovídá, je odvozen od odstínu červeného vína. Patří k podzimu tak přirozeně jako vinobraní. Je to odstín červené, který s potemnělými barvami podzimní přírody ladí dokonale. Má v sobě noblesu a klid, ale nepostrádá eleganci.

Bordó na rozdíl od své agresivnější příbuzné - červené sluší skoro všem ženám a může ji směle zastoupit. Je distingovaná a nekřičí do světa „jen si mě všimněte“, ale okouzlí svou ušlechtilostí. Je to barva pravé dámy, i když se vám může zdát, že je trochu smutná. Do jisté míry máte pravdu, je v ní cosi nostalgického, ale to jen zvyšuje její hodnotu. Je to barva vznešená a vpravdě luxusní.

Čtěte také:

Tatiana Kuchařová: Pořidte si něco v barvě bordó

Fialová a bordó mě fascinují. A vás?

S čím ji kombinovat?

Bordó je natolik univerzální, že ji můžete kombinovat prakticky se všemi barvami. Ale sázkou na jistotu budou tyto varianty:

ali

Ali Larter v šatech od DKNY. Bordó s nádechem do hněda v kombinaci s oranžovou působí exoticky

  • S černou tvoří opravdu pochmurnou dvojku, ale vypadá dobře, pokud ji trochu rozsvítíte kontrastními detaily v barvě slonové kosti.
  • Chcete-li větší kontrast, kombinujete ji se smetanově bílou nebo světle šedou.
  • S lahvově zelenou jí to moc sluší a dobře ladí
  • Zvláštní, i když poměrně neobvyklé spojení s tmavě modrou jí dává aristokratický nádech. Tuto kombinaci bych nedoporučovala v případě, že nemáte vytříbený smysl pro barevné kombinace.
  • Pro opravdové fajnšmekry: Se sytě žlutou (odstín kari) vypadá naprosto luxusně, neboť kari barva evokuje zlatou.

V bordové můžete mít prakticky vše. Od oblečení až po doplňky, a nikdy vám nezevšední.

Vybrala byste si?

Foto: FashionDays, Tamsin, Tatuum

Čtěte také:

Reklama