ptá se ve svém příspěvku naše čtenářka s nickem Prababka. Odešli s manželem do penzionu pro seniory, aby přenechali svůj byt synovi. Tomu se říká oběť. Ale záměr se jaksi nezdařil Teď mají na starosti obě domácnosti

Po delší úvaze a s žádostí o přidělení minibytečkü s jedním pokojem v pensionu jsme darovali třípokojový byt synovi. Cíl byl průhledný - zbavit se dítěte, jemuž táhne na čtyřicítku, ať se o něho stará někdo mladší. Chybička se vloudila. Ačkoliv po desetiletém uležení žádosti na příslušných úřadech jsme již třetím rokem v pensionu, kterému se zcela odlišnými pocity říkáme starobinec / já s láskou, protože je mně tu dobře, manžel s nenávistí, protože se denně setkává s koncentrovaným stářím / převahy vdov /, nezměnilo se nic.

Pouze k naší minidomácnosti přibyla na údržbu ta synova velká, jelikož se zatím nevyskytla žádná osoba / obého pohlaví/, která by s ním byt sdílela.On navíc ve snaze být nadále zaměstnán, pracuje od vidím do nevidím, jedinou nevěstou by teoreticky mohla být některá čerpadlářka od libovolné benzinky na území ČR i v zahraničí.

A stěhování po 45 letech bydlení z většího do mini? Horor, horor a ještě jednou totéž. Těch knih a ostatního, čeho jsme se museli zbavit! Život jde dál, s další výměnou nepočítám, jen tiše doufám, že budu nějakou dobu schopna pracovat jako pokojská, aby se synův byt nestal neobyvatelným.

Je to těžké, ale pokuste se zadat „ děti „ včas.

Doba tomu moc nepřeje....Prababka

Milá Prababko, děkujeme za dobrou radu, ale ono se lehko řekne. Dcery poměrně rády vypadnou z bytu rodičů, žel u synů to bývá právě naopak. Dnes není trend, aby se ženili, měli děti a starali se o svou rodinu. Kde se stala chyba?

Text nebyl redakčně upraven

Co tomu říkáte, milé ženy-in? Proč se dnes muži nechtějí „vázat“ Možná se zdá, že to nesouvisí s dnešním tématem, ale jak vidíte, souvisí. Máte také doma dospělého syna? Byla byste ochotna mu věnovat byt a jít do „důchoďáku“? Co říkáte na postoj čtenářky s nickem Prababka? Jak byste se zachovaly v její situaci?

Napište nám na: redakce@zena-in.cz

 

 

 

Reklama