Přestože byla chřipka v minulosti velmi často podceňována, v současné době ji málokdo považuje za pouhou banální infekci. Jedná se o onemocnění, které každoročně postihne přibližně 5 - 15% populace.

imunViry chřipky se přenášejí kapénkovou infekcí a jsou vysoce nakažlivé. Jelikož tyto viry mění svou strukturu, epidemie se pravidelně opakují. Mohou tak onemocnět lidé, kteří chřipku již prodělali, neboť protilátky nepůsobí na pozměněný virus.

Chřipková epidemie má sezónní charakter a obecně je vázána na chladné období. V Evropě vzniká obvykle na přelomu kalendářního roku a zpravidla trvá 4 - 8 týdnů. K šíření chřipkového viru v Evropě většinou dochází od západu k východu.

Chřipka má obvykle tyto typické příznaky: onemocnění začne náhle, objeví se horečka přes 39 stupňů, která bývá provázena zimnicí, bolestí svalů, kloubů a bolestí hlavy. S odstupem několika hodin se přidává suchý a dráždivý kašel a pálení v krku.

Na rozdíl od mnoha dalších virových onemocnění není u chřipky výrazná rýma. Horečka trvá obvykle 3 dny, pak postupně během dalších 2-3 dnů klesá. Postupně mizí také ostatní příznaky, nejdéle přetrvává kašel. Nápadná únavnost může trvat i několik týdnů. Nekomplikované onemocnění trvá přibližně jeden týden, avšak u značné části případů dochází ke komplikacím, jako je např. zánět středního ucha, zánět dutin a zápal plic.

Pokud patříte k jedincům, kterým se chřipka nevyhne, poraďte se s lékárníkem o možnosti posílení imunitního systému. Moderním trendem jsou přípravky obsahující beta glukan, zejména pokud jsou zdrojem kvasnice. Kvasnicové zdroje beta glukanu vykazují největší biologickou aktivitu. Prokázalo se, že denní konzumace beta glukanu optimálně stimuluje buňky imunitního systému. Navíc beta glukan působí jak na specifickou (získanou), tak nespecifickou (vrozenou) imunitní odpověď, což je jedna z výhod oproti jiným tradičním přípravkům.

imunV současnosti je na trhu dostupné velké množství různých preparátů obsahujících beta glukany, jejichž zdrojem jsou buď houby nebo kvasnice. Rozdíl mezi těmito zdroji je podstatný - zdroje z hub jsou většinou pouhé sušené nebo rozemleté plodnice hub, u nichž není možné beta glukan standardizovat. Proto výhoda u kvasnicového zdroje spočívá ve standardizaci a čistotě. U kvasnicového zdroje má zákazník jistotu, že přijímá čistý zdroj beta glukanu. Mezi jedny z nejčistších a nejaktivnějších typů beta glukanu patří Gold-Cell® beta glukan (1,3/1,6). Ten působí v organizmu rychle a dlouhodobě. Pořiďte si jej dříve, než Vás chřipka překvapí.

Beta glukan působí nejen na viry, ale i bakterie, houby a parazity!

Aktivně na chřipku? Zvolte ImunActiv! Doplněk stravy, který je zástupcem posílení imunity za pomoci beta glukanu!

Více informací o přípravku ImunActiv najdete na stránkách Klubu Walmark ZDE.

Reklama