Bulvár

Myslíte, že je čtenářka Verča27 neoriginální?

Alespoň ona si to myslí. Co se týče suvenýrů z dovolené, vozí si náušnice, kamínky, a občas i nějakou tu chorobu. Z dovolené v Bulharsku si dokonce převezla všechno dohromady. A pak že není originální.

Když se tak dneska probírám příspěvky ostatních čtenářek, uvědomuji si, že jsem naprosto neoriginální. Z cest si taky vozím náušnice, kamínky, a občas i nějakou tu chorobu. Z Bulharska jsem si dokonce přivezla tohle všechno naráz - stříbrné filigránové náušnice, pořádný kus sedimentu s otisky mušliček a bronchitidu.

Ještě jsem si k tomu koupila ručně malovaný obrázek od pouličního prodejce. Před vycestováním jsem si pak přečetla, že vyvážet ze země se nesmějí mimo jiné zkameněliny a umělecká díla, o bronchitidě tam naštěstí zmínka nebyla. Na hranicích nešacovali, jinak bych možná ještě teď seděla za pašování v Bulharském vězení.

Na dovolené se nákupy zdržovat moc nechci, ale to bych nebyla žena, abych aspoň pár obchůdků neprolezla. Takže například vím, že v Itálii mají úžasné zlato a kožené zboží. Na opravdu italskou módu, která by mě nezruinovala jsem zatím štěstí neměla. Jednou jsem v Itálii objevila úplně dokonalé konturovací tužky a oční stíny. Některé ještě používám. No a pak mám z Itálie krásnou mučenku - rozrostla se z malého kousku, co se dal převézt v lahvičce od koly.

Původně jsme ještě uvažovali o krásném toulavém psíkovi, který se jednoho dne objevil na pláži, ale nakonec jsme se rozhodli, že sehnat očkování, čip a psí pas se za tři dny v cizí zemi asi nedá. A tak psík zůstal.

Nejkurióznější suvenýr, o kterém jsem kdy slyšela, byl nový přítel, kterého si z dovolené přivezla jedna má kamarádka. Ovšem vydržel o dost kratší dobu než moje mučenka. Proto mohu zodpovědně doporučit: „z živých suvenýrů si vozte raději jen kytky!“

Verča27

A ten milenec byl cizinec, nebo účastník zájezdu? Dovolenkové lásky, a naivita ruku v ruce jdou.

Máte také něco zajímavého do dnešního tématu, milé ženy-in? Podělte se s námi o své zážitky a nákupy z cest. Co si nejčastěji vozíte na památku? Už jste někdy něco pašovala? Vědomky, nebo nevědomky jako Verča27?

Napište nám, na vaše příspěvky, tipy, rady a zkušenosti se těším na adrese: redakce@zena-in

   
25.08.2011 - Příběhy - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. avatar
  [2] átéčko [*]

  Taky si vozím semínka a kousky rostlin. Psa si přivezli jedni známí a šlo to. Nevím, jak to udělali.

  superkarma: 0 25.08.2011, 15:15:30
 2. [1] Verča27 [*]

  Abych odpověděla na dotaz zvědavé redaktorky. Tak onen pán pocházel z vedlejšího města. Ono v některých letoviscích na cizince skoro nenarazíte. Sml30

  superkarma: 0 25.08.2011, 13:38:26

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme