Děkujeme za další zajímavý příspěvek na dnešní téma. Poslala nám ho čtenářka Štěpánka a my jí moc děkujeme

Vážená redakce, milé dámy..

Moc ráda si čtu vaše příspěvky, ale přiznám se, že ten dnešní mě nenechal chladnou. Myslím tedy aspoň do té míry, že mám chuť přidat něco ze svých zkušeností. Možná pár čtenářek pobavím, možná rozhořčím, a třeba jen některá z nich bude mít pocit, že v tom není sama

Takže: měřím 180 cm, mám metrák a nohu 42, bude mi 40 let. Od mala jsem byla krapet přerostlá, přestože jsem sportovala a celý život, prakticky od dětství, jsem držela všechny možné diety. Navíc myslím, že jsem i pohledná ženská. Jsem přesně ten typ, co vleze do dveří a každý mě hned vidí J a myslím, že tohle není jen o postavě. Měla jsem dvě možnosti, buď si zoufat, být věčně naštvaná, hladová a podrážděná nebo si ze svých rozměrů udělat přednost. Tedy alespoň v rámci možností a vlastního momentálního psychického rozpoložení J Tlak na „běžné“ rozměry „normálních“ žen se na nás chrlí ze všech médií, časopisů a většinou mi připadají legrační. Co je to norma? Co je běžné a co je vlastně krása?

Každá žena může být krásná. A je to o tom, jak se usmívá, jestli voní, má upravené ruce.. co vyzařuje a pochopitelně také, co má na sobě oblečené.

Když se podívám okolo sebe, nemyslím, že jsem až tak nadstandardních rozměrů. Mám spoustu kamarádek, které jsou v tomhle věku trošku při těle a na kráse jim to pranic neubírá. A většina z nich má, stejně jako já, problém sehnat něco kloudného na sebe. Je to taky jeden z předpokladů, jak umět s elegancí a grácií stárnout. My „XXL“ to alespoň v tomhle ohledu máme malinko obtížnější

V málokterém obchodě je hadřík o velikosti 50 nositelný… Když už najdu něco, do čeho se bez problémů vejdu, je to neforemný nenositelný pytel. O barvách a vzorcích nemluvím. V lepším případě mám rukávy těsně pod lokty a délka kalhot mi sahá 15 cm nad kotníky. Musím říct, že jsem často rozladěná, když vejdu do obchodu s dámskou módou, oblečení končí velikosti 38 a prodavačka zalomíc krk vzhůru lká, že „na Vás tedy OPRAVDU“ nic nemáme.

Nejsem bábinka a ani se tak nebudu oblékat. Nabídka svetrů a halenek velikosti 48 je totiž tak akorát na ně. No, a možná teď i některou ze šmrncovních šedesátnic pěkně nakrknu. Mám obrovské štěstí, že jedna má kamarádka je zdatná švadlenka a většinu modelů z mého šatníku (tuniky, halenky, budny, šaty) spíchne přímo na míru. A jsem jí moc vděčná, že když už neodolám některému z pěkných kousků, alespoň vymyslí, jak prodloužit rukávy či nohavice.

Dorazilo mě, kdy jsem si šla koupit do obchodu se sportovním oblečením teplákovku. Oni prosím i v obchodě, kde by měly nakupovat kolegyně volejbalistky a basketbalistky, prostě končili u M-ka. Uffff…

Nebudu se už víc čertit, to stejně nikam nevede. Jen jsem moc ráda za každý obchůdek, kde prodavačky reagují na realitu a podle toho nakupují do svých obchodů zboží. Kvalitní a slušivé. Jsem moc vděčná za každou nadšenou baculku, která aby oblékla hezky sebe, nabízí třeba zboží XXL z Anglie na internetových obchodech.

Jsem nadšená, že koupím i boty velikosti 42 - pěkné, sexy, pohodlné a bez 15 cm podpatku. Přece jen při své výšce nemusím za každou cenu zírat pánům shora na pleš. A to mám pro „plešouny“ slabost.

Takže milé dámy, baculky nezoufejte a když už nemůžete svoje špeky usměrnit, dejte jim aspoň pěkný obal a zkuste je milovat. Nám to taky přece může slušet. A když se na nás občas někdo usměje… wau

A vy obchodnice, jež nás přerostlé oblékáte, děkuji…ať je Vás víc

Přeji krásný den a hodně radosti do další práce…

Štěpánka

To jste napsala moc hezky a dalo by se dát za rámeček. Nebo tesat do kamene

Souhlasíte, milé ženy-in? Chcete k tomu ještě něco dodat? Máte možnost. Dnešní téma ještě nekončí a i když jste možná už jednou nohou na víkendu, zkuste se zamyslet a ještě něco napsat.

redakce@zena-in.cz je tu pro vás

Reklama