V dnešní době už asi málokoho překvapí, že je někdo gay nebo lesba. Postoj společnosti k homosexuálním párům je mnohem tolerantnější než dřív, i když samozřejmě ne všichni to tak mají. A páry stejného pohlaví už se většinou neschovávají.

lesbaSlečnu Věru homosexuálové taky nepřekvapují, ani ji nepohoršují. Jen si teď není jistá, co má dělat. Její bratr Pavel totiž chodí už půl roku s Markétou a všechno vypadá skvěle. Jenže Věra má podezření, že Markéta je lesba. A obává se, aby to jejímu bráchovi nějak neublížilo.

„Všechno tomu nasvědčuje. Jsem si čím dál víc jistá, že je Markéta lesba. Důkaz samozřejmě nemám, ani to sama nikdy nepřiznala, ale myslím, že ženská to prostě pozná. Jsou to takové náznaky, pohledy a občasné doteky, které mě o tom přesvědčují. Někdy mám pocit, když k nim přijdu na návštěvu, že mě Markéta spaluje pohledem. A když se vítáme nebo loučíme, vždycky mě objímá a políbí tak jinak, než by se známé měly líbat.

My spolu ani nekamarádíme, dřív jsme se neznaly, vídáme se jen občas od té doby, co chodí s bráchou. A vždycky i s ním. Nějak nemám chuť zůstávat s ní o samotě. Ne že bych se bála, že po mně vyjede (s tím bych si poradila), ale spíš proto, že bych to asi nevydržela a něco jí řekla.

Co tím sleduje?

Ale nechci se jim do toho míchat. Co když to není pravda a můj instinkt se mýlí? Navíc je to bráchův problém, když mu něco řeknu, akorát mi pak vyčte, že si mám hledět svého. Teď je zamilovaný a úplně slepý, takže to nemá cenu, ale třeba mu to časem dojde. Nebo třeba uvidí, jak se Markéta chová k jiným ženským, až nebude tak omámený, a zeptá se jí sám.

Vlastně nevím, proč mu to nepřiznala? Co tím sleduje? Nepřipadá mi jako ženská, která lže, ale nevím, vlastně ji neznám. Přijde mi zvláštní, že to tají, v dnešní době už se přece lesby nemusí schovávat, potkávám jich dost a nemyslím si o nich nic špatného, je to jejich věc.

Jednou jsem to i nějak pronesla, když jsme se bavili při večeři (přiznám se, že schválně, protože jsem čekala na její reakci), že mi homosexuálové nevadí, že jich několik znám a jsou prima. Řekla, že to má taky tak.

Opravdu nevím... Mám strach, že to bráchovi ublíží, až to zjistí - ale třeba to nikdy nezjistí, nebo se pletu, i to je možné. Ale zároveň se mu nechci plést do života. Je to dilema.“

Další články v našem magazínu:

Reklama