Vztahy

Myslela jsem si, že sex není důležitý

Sexuální život mých rodičů začal až po svatbě. Můj otec studoval průmyslovku v poválečném Slovensku, kde procházel povinným náboženstvím. Dodnes baví své vnuky historkami o tvrdých trestech za to, že se chlapec na děvče jen podezřele podíval. Dneska je otec zarputilým ateistou hlavně proto, že nemůže důstojným pánům odpustit, jak jim opravdu uvěřil, že když začne sexuálně žít až po svatbě, ocitne se v ráji.

Můj sexuální život se před svatbou moc nerozvinul, protože jsem neměla příležitost. Ale hlavně jsem si myslela, snad pod vlivem dospělých v mém okolí, že není až tolik důležitý. Dnes vím, jak moc jsem se mýlila. Můj názor se výrazně posunul: čím dříve, tím lépe, pokud si ti dva aspoň trochu umí fajn povídat.

A určitě to vyplynulo z mých životních zkušeností, ne z posunu názorů veřejnosti - cituji z článku:
Přitažlivý zevnějšek, vzdělání, humor, výše příjmů, sociální postavení... Těmto i obdobným kritériím, jež byla podle nesčetných výzkumů veřejného mínění považována za rozhodující pro volbu životního partnera i společný harmonický život, zřejmě odzvání. Alespoň podle výsledků jedné z anket, jež zcela jednoznačně staví na první místa kvalitní sex a společné zájmy.

Ale je zajímavé, že například můj dospívající syn s mým názorem nesouhlasí, a zatím pořád věří na velkou lásku, která by měla být před prvním sexem. No i jeho názor se může posunout v důsledku životních zkušeností.

A na závěr něco, co mě rozesmálo – úryvek ze seznamovacího inzerátu jednoho padesátníka: Jsem nesmělý při seznamování, sex je pro mě přijatelný až na druhé schůzce.

Bonda


To je ale nesmělý pán :) Děkujeme za pěkný článek :).

No, já si vyzkoušela leccos - i nejdřív sex a pak vztah, i sex bez vztahu, i vztah, kde nakonec k sexu nedošlo, a musím říct, že teď jsem spíš zastáncem toho počkat si... Ono není zas tak moc kam spěchat...

A jak to máte Vy, ženy-in? Kdy na to "vlítnete"? A co alkohol? Hraje v tom nějakou roli? Napište nám své příběhy na redakce@zena-in.cz!

   
10.10.2006 - Láska a vztahy - autor: Ivana Kuglerová

Komentáře:

 1. avatar
  [8] trdlo [*]

  V mym veku uz nehodlam delat pul roku drahoty, abych pak zjistila, ze dotycnej mi nevyhovuje. To je dobra rada pro pubertalni divciny, ktery maji casu dost a stejne nevi, ktera bije.

  superkarma: 0 10.10.2006, 19:25:01
 2. avatar
  [6] femme [*]

  Majucha:

  superkarma: 0 10.10.2006, 13:46:08
 3. avatar
  [3] Midsummer [*]

  Děti mají téměř vždy jiný (opačný) názor než rodiče. Navíc v určitém věku musí věřit na opravdovou lásku

  superkarma: 0 10.10.2006, 11:55:45
 4. avatar
  [2] ivana.kuglerova [*]

  gerda: Jo, už jsem to našla a dala kam patří, pardon .

  superkarma: 0 10.10.2006, 11:41:01
 5. avatar
  [1] gerda [*]

  myslím, že je to špatně zařazené. Patří to přece do Novinek k dnešnímu tématu, ne?

  superkarma: 0 10.10.2006, 10:55:26

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme