Rodina

Myšička: moje děti už odmalička říkají teto naší sousedce

Děti čtenářky s nickem myšička říkají už odmalička teto jejich sousedce, a nijak zvláštní jim to nepřipadá. Obzvlášť když si je tato „sousedská teta“ bere i na prázdniny na chalupu.

Moje děti tetu nemají. Mám mladšího bratra, který by měl těch „tet“ hned několik, jen si ne a ne vybrat)), a tak říkají teto naší sousedce, mojí dobré kamarádce. Vlastně ji tak říkají už od doby, co se naučily mluvit, a její děti zase říkají teto mně. Možná to není ten správný příspěvek k tématu, ale my si připadáme jako jedna rodina. Jezdíme společně na sousedčinu chalupu,protože my žádnou nemáme, a někdy, když nemáme s manželem o víkendu čas, tak si sousedka ty naše zlobidla stejně bere, aby se zase ta její měla s kým hrát. Není to ta pravá teta, ale moje děti ji tak berou a myslím si,že v některých rodinách by se ani teta ke svým opravdovým neteřím a synovcům nechovala zak hezky, jako se sousedka chová k našim dětem a my k jejím.

A ještě bych vzpomenula na moji „opravdovou“ tetu, tátovu nejstarší sestru, jezdila jsem k ní na prázdniny jako malá, ještě i s bráchou. Bydlela sama, dceru už měla velkou a strejda umřel. Teta byla moc přísná a pořád mě i bráchovi nadávala, dodnes nevím proč. Táta vždycky říkal, že je to nešťastná ženská, asi nás tam dával proto, aby byla šťastná:), ale nějak se to nevedlo.Když jsem se vdávala, pozvali jsme ji na svatbu a ani nepřišla.

Přeji hezký den plný „hodných“ tetiček

myšička

pozn. text nebyl redakčně upraven

__________________

myšičko, děkuji ti za příspěvek z oboustranného pohledu - tebe jako malé u tety, i tvých dětí u tety (byť sousedky). I moje děti říkaly sousedce teto, ale jen když byly malé, jak vyrostly, tak už ji tak neříkaly, ale možná proto, že oni ty své „opravdové „hodné tetičky“ mají.

Pozdravuj sousedskou tetu:)

Saša

Téma dne 23. května - tety a strejdové, jezdí vaše děti k tetě na prázdniny?

Tety a strejdové zaujímají v rodinné hierarchii významné místo, třeba jako babičky a dědečkové. „Jedu k tetě (strejdovi) na prázdniny,“ je pro naše děti natolik samozřejmé, jako kdyby řekly: „Jdu do školy“. Pokud tedy sourozenecké vazby s jejich rodiči fungují.

 • Také jste jako malé jezdívaly „k tetě“ na prázdniny? A posíláte dnes i vy své děti k tetě na prázdniny? A nebo třeba jen na víkendy, na hlídání?
 • Jaký mají vaše děti vztah ke svým tetám a strejdům, tedy k sourozencům vašim či vašeho manžela?
 • A jaký máte vztah ke svým neteřinkám a synovcům vy sami?
 • Navštěvujete se?
 • Svěří se vám třeba neteř s tím, co by nesvěřila ani své mamince?
 • Vychází váš synovec se svým strejdou lépe než s vlastním tátou?

Otázek na toto téma se dá položit desítky, různě je naformulovat. Tak jako jsou různě naformulovatelné i rodinné vztahy mezi sourozenci a dětmi jejich dětí.

Těším se na příspěvky k tomuto rodinnému tématu, pište na redakční e-mail redakce@zena-in.cz

Ten nejhezčí odměníme opalovacím olejem Garnier - může se hodit, až vaše děti pojedou „k tetě na prázdniny“, a také vlasovým balzámem Gliss Kur - ten se může hodit pro tetu i pro vás. :)

darek

   
23.05.2011 - Rodina - autor: Alexandra Stušková

Komentáře:

 1. avatar
  [3] LudPa [*]

  Taky mi říkají teto 3 sousedčiny děti a jelikož bydlí o 2 patra níž, vidím je častěji než neteře a synovce. Ale jinak vztahy v rodině naštěstí super.

  superkarma: 0 23.05.2011, 14:26:49
 2. avatar
  [2] Renia [*]

  Taky tak.Dcera má v sousedce třetí ne tetu ale babičku(věkem).Sml16

  superkarma: 0 23.05.2011, 10:48:17
 3. avatar
  [1] mandzarik [*]

  Takové sousedky jsou drahokamy. Během svých četných stěhování jsme takovou tetu měli. I když jsme se zdrželi jen půl roku, vzniklo oboustranné pouto, které bych od zprvu neznámých lidí nečekala. V kontaktu jsme zůstali, i když už zase bydlíme jinde.

  superkarma: 0 23.05.2011, 09:24:57

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?
Anketa pro maminky

Náš tip

Doporučujeme