Domácnost

Myši nás zbavila až návštěva

Ahoj Richarde.

Myší se nebojím. Dlouhá léta nás svou společností oblažovali křečíci džungarští, což jsou taky taková mrňavá šedivá nic - možná proto. To ale neznamená, že bych byla nadšením bez sebe, pokud nějaká myš projeví snahu se k nám nastěhovat. Jednou se tak stalo.

Přítomnost zvířátka zpozorována večer, když se toto plížilo podél sedačky v obýváku a snažilo se tvářit se nenápadně. Jinak to ale bylo zvíře inteligentní, nástrahám, pastím a veškerým pokusům o chycení se úspěšně vyhýbalo. Jen občas se někde mihlo, abychom věděli, že u nás stále pobývá. Nevím ani, kudy k nám tahle myš přišla... a ona si to zřejmě nepamatovala, jinak by doufám odešla stejnou cestou. Leč nestalo se tak, a tak nás tehdy bylo doma o jednoho víc.

Vše se vyřešilo o pár dní později. Přišla mě navštívit kamarádka s pejskem. Zatímco jsme plkaly a probíraly různé veledůležitosti, pejsek (foxlík) vesele šmejdil po celém bytě. Ano... jak správně tušíte, hovor nám přerušil tím, že kamarádce k nohám složil zakousnutou myš.

Musím říct, že šlo o kamarádku dlouholetou, takže jsem o ni nepřišla. :-) Dokonce mi věřila, že tato myš je naše první, že se nejedná o běžnou obyvatelku naší domácnosti. Vzala to statečně a ještě se přiznala, že v prvním okamžiku ji málem klepla pepka :-) - než si uvědomila, že její mazlíček nezavraždil uprchlého člena naší rodiny (křečíka), nýbrž ,,jen" cizí, neznámou myš.

zmrzlina


To je taky dobrá historka tohle. Foxteriéři jsou známí myšolovci, to se ví.:) A je dobře, že vám s tím pomohl!

Jak zabíjíte myši u vás? Napište nám na adresu redakce@zena-in.cz!

   
14.03.2007 - Dům a byt - autor: Richard Klíčník

Komentáře:

 1. avatar
  [3] Věrulinka [*]

  Myška není dobrý kamarád v domácnosti

  superkarma: 0 14.03.2007, 15:04:14
 2. avatar
  [2] Sirikit [*]

  Můj syn se při svém studiu na lesnické škole věnoval sokolnictví a tak jsme měli na balkone volieru, kde choval buď poštolky nebo krahujce (většinou takové, co někde našel zraněné a buď je vypiplal a nebo taky ne). Správně tušíte, čím se dravci živí - no myšička byla vždycky pro ně "dortíček". Ještě že se myší nebojím a když synátor někde brouzdal, tak jsem tu dravčí havěť i krmila - hezky vzít myšičku (už naštěstí mrtvou) za ocásek a šup s ní do voliery. Víc jsem měla obavy z toho, že ptací potvůrka sekne drápem vedle - ne nadarmo těm dravčím pařátkům říkají myslivci zbraně - jsou opravdu ostré jako žiletky.

  superkarma: 0 14.03.2007, 14:58:11
 3. avatar
  [1] paviocko [*]

  Moje maminka je chytá do pastiček (fuj) a tatínek má doma takovou tu klecičku, kam myš vleze a nemůže ven. A odváží je autem pryč a vypouští ven :o)

  superkarma: 0 14.03.2007, 14:47:18

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme