Také čtenářka Nathia přispěla k dnešnímu tématu svojí trochu do mlýna. Jak to měla s informacemi o sexu? Moc se o něm u nich doma nemluvilo...

Znáte knížku: Děvčátka, na slovíčko. Díky ní se dozvěděla čtenářka Nathia, jak to s těmi miminky vlastně je...


Nepamatuju si úplně přesně, kdy jsem se dozvěděla, že děti nenosí čáp, ale dělají je maminka s tatínkem. Ale když jsem byla asi ve druhé třídě a hledala, co budu číst, našla jsem u starší sestry v knihovničce knížku Děvčátka, na slovíčko. Zeptala jsem se, o čem to je, ale odpovědí mi bylo, že na takovou knížku mám často dost. Nic samozřejmě nepodnítí dětskou zvědavost víc, než zákaz. Potají jsem tedy knížku četla, a i když tam toho nebylo moc k tématu sexu, základ jsem si z toho odnesla. Nutno taky podotknout že to byla na dlouhou dobu má oblíbená knížka. Odtud jsem si odnesla první ucelenější poznatky.
Později byl můj zdroj informací časopis Bravo. Vždycky jsem si jako první nalistovala rubriku Láska, sex a něžnosti a hltala každý dotaz a odpovědi. Nebyla jsem ostatně sama, vím, že všechny holky ve třídě byly na tom stejně.
U nás doma se o dospívání a sexu nikdy nemluvilo, takže chtě nechtě musím přiznat, že mými hlavními rádci bylo Děvčátka, na slovíčko a Bravíčko :-)

Nathia

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 16. prosince 2011: Jak jste se dozvěděla, že děti nenosí čáp?

  • Jak jste se dozvěděla o sexu?

Zasílání příspěvků k tomuto tématu již skončilo. Okolo 17.00 hodiny se dozvíte,které čtenářky získaly slíbené tři dárky: hru Laškování (vydalo Albi), leporelo Bobr ve školce (vydal Fragment) a 555 bodů do Šťastné vánoční soutěže o ceny v hodnotě 30.000 korun!

  • Šťastná vánoční soutěž: MVS 2011

laskovani bobr

Reklama