Novinky

Mým dvojčatům se na svět příliš nechtělo

Dvojčata má doma čtenářka Rusalka2008. Dneska je jim šestnáct let, ale v příspěvku si počtete hlavně o jejich narození.

Tedy, milá Rusalko2008, to jste si musela užít! A mě váha Vašich dětí taky dost překvapila. Moc děkuju za příspěvek.


Mým dvojčatům se na svět příliš nechtělo

Jak někdy dívky a ženy sní o dvojčátkách, já po nich zrovna moc netoužila. Plánovali jsme s manželem děti celkem brzy po svatbě (podle býv. gynekologa jsem měla mít dost malou dělohu - takže založit rodinu co nejdříve), ale s věkovým rozdílem 3 - 4 roky. I když je manžel z dvojčat, neobávala jsem se toho, protože jsem vyčetla, že se to dědí spíš po mateřské linii. BUM - byla jsem v šoku, když mi můj lékař potvrdil 7. týden těhotenství a hned ultrazvukem našel mimča dvě (ne nepodobná malým mořským koníkům), nevím proč, byl úplně nadšený a volal na sestru, ať se jde taky podívat, zatímco já bulila jak želva.

Těhotenství jsem ale pak prožívala pohodově a bez problémů, byla jsem mladá, plná energie a těšili jsme se oba hodně. Nějak jsem tušila, že to bude syn a dcera, tak jsme si to i přáli a také manžel má sestru - dvojče. Měla jsem břicho opravdu velké, tak mě brzo (na zač. 9. měsíce) hnali raději do porodnice. Co jsem dodnes nepochopila, hned 1. den mi začali porod vyvolávat, aniž bych to tušila. Při vstupní prohlídce jsem totiž dostala tabletu „prostin“ na čípek a když jsem vyprovázela manžela, byla jsem překvapená, že mi začínají stahy. On chtěl být u porodu, ale nakonec se nezadařilo. Dvojčatům se totiž na svět nějak nechtělo, ani přes opakované vyvolání porodu. Stahy jsem sice měla pořádné, ale dál už nic - dostávala jsem dokonce ještě navíc Oxytocin na stahy, až mi lezly oči z důlků. Nikdo z doktorů a sester to nechápal, prý jsem rarita... A tímto martyriem jsem procházela celých 6 dnů, až jsem řekla DOST a odmítla další léky. Byla jsem totálně vyčerpaná a vydeptaná, když se každé ráno nová směna divila, že já „na hekárně“ ještě pořád nic... Sedmý den jsem dostala horečku a večer mi praskla voda. To už se mnou ale jeli na sál, že bych to asi neudýchala a udělali císařský řez. Naštěstí to dál bylo už bez komplikací a děti se narodily zdravé. Všichni ještě žasli nad jejich velikostí - syn měl 3,60 kg a dcera 2,80 kg.

Dnes je jim 16 let a my si „užíváme“ jejich pubertální období... a že to občas stojí za to, ale to už je jiná kapitola :-)

Rusalka2008 :-)

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Příběhy s dvojčaty, trojčaty atd.

 • Máte doma dvojčata?
 • Jaké bylo těhotenství s dvojčaty a jejich porod?
 • Máte dvojčata v příbuzenstvu, nebo je mají kamarádi, známí či kolegové z práce?
 • Znáte někoho s trojčaty nebo ještě více dětmi?
 • Zažila jste nějakou zajímavou či vtipnou příhodu?

Pište nám, klidně pošlete i fotky! Jedna z vás opět získá pěkný dárek, tentokrát dvě balení multivitamínů Marťánci a bonbóny a lízátka nimm2. Příspěvky posílejte na známou adresu redakce@zena-in.cz, heslo DVOJČATA. Těším se na ně dnes do 14.30 hodin. A děkuju!

dvojce

   
09.04.2013 - Čtenářské příspěvky - autor: Lucie Paličková

Komentáře:

 1. avatar
  [4] rusalka2008 [*]

  dadma — #2 no ano, puberta je náročná, ale naštěstí jsou oba v jádru hodní, takže s námi komunikují (ne jak někteří jejich vstevníci s rodii ani slušně nepromluví)

  superkarma: 0 09.04.2013, 13:51:11
 2. avatar
  [3] marde [*]

  Tak to jste si opravdu užilaSml22

  superkarma: 0 09.04.2013, 13:39:53
 3. [2] dadma [*]

  Tak na dvě děti to byly opravdu cvaldové.A dnešní puberta.Možná horší než ,když byli malí co?

  1. na komentář reaguje rusalka2008 — #4
  superkarma: 0 09.04.2013, 13:35:46
 4. avatar
  [1] dasena [*]

  Pane, ti byli ale velcí

  superkarma: 0 09.04.2013, 13:35:22

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme