Zdraví

Mykóza nohou – už žádné zdlouhavé mazání!


Přichází léto a s ním i doba sandálků a chození naboso, doba, kdy více než jindy ukazujeme svoje nohy. Bohužel spolu s tím na nás také na mnoha místech číhá zvýšené riziko nepříjemného strašáka jménem mykóza nohou. Kdo toto kožní onemocnění někdy zažil na vlastní kůži, ví, že nejde vůbec o nic příjemného. Provází ho zčervenalá, loupající se kůže, svědění, pálení, někdy až bolest. Jde o infekční onemocnění, kterým trpí v České republice až čtvrtina populace! Zbavit se ho vyžaduje velkou dávku trpělivosti a dodržování předepsané délky léčby, jinak se onemocnění může stále vracet. Pokud ale patříte k zapomnětlivcům nebo prostě chcete více pohodlí, můžete sáhnout po revolučním švýcarském přípravku Lamisil 1x, který stačí aplikovat pouze 1krát. Tento přípravek tak zásadně mění dosavadní zdlouhavý a zastaralý standard několikatýdenního mazaní na jednu jedinou aplikaci. 

 

Nakazit se je tak snadné

Onemocnění způsobují kvasinky, parazitické houby a plísně, nejčastěji dermatofyty, kterým se daří v teple a vlhku. Proto jsou nohy právě ideálním místem pro jejich rozmnožování. Pokud je navíc zavřeme do neprodyšné obuvi, riziko onemocnění zvyšujeme. K nákaze dochází při kontaktu naší kůže s výtrusy houby. Olupující se kůže z nohou nemocného člověka takové výtrusy obsahuje, takže když se dostanou do kontaktu se zdravou kůží, mohou ji infikovat. Proto se nakazíme nejčastěji na veřejných koupalištích, v bazénech, společných sprchách, ve fitness studiu nebo v hotelových pokojích.

 

Jak onemocnění poznáme?

Bohužel poznat mykózu nohou není někdy jednoduché, mnoho lidí si ji zaměňuje se suchou kůží.  Polovina lidí s mykózou nohou o svém onemocnění vůbec neví a šíří ho dál.  Mykóza postihuje nejčastěji kůži mezi prsty u nohou, může se ale objevit i na jiných částech pokožky nohou. Objevuje se pak pálení, svědění, šupinkovité odlupování kůže, někdy až bolesti z popraskané kůže. V případě, že mykózu nebudete léčit včas, může se rozšířit i na nehty. V tomto případě je již třeba navštívit odborníka dermatologa, který vám pravděpodobně naordinuje tabletky.

 

Jak se mykózy zbavit?

Zbavit se mykózy dostupnými léky znamená nezbytné dodržování přesného léčebného režimu. Léčba bývá zdlouhavá a zpravidla až po dobu několika týdnů musíte několikrát denně mazat postižená místa, což mnoho pacientů nedodržuje. Mnoho lidí přestane postižená místa mazat po tom, co zmizí příznaky, v domnění, že mykózu vyléčili. V těchto případech se často onemocnění vrací a léčba se míjí účinkem.

 

 

Nová doba si vyžaduje rychlejší a jednodušší řešení

Vědci pro nás vyvinuli preparát, který je až k neuvěření. Lamisil 1x od společnosti Novartis, který je jediným podobným přípravkem na našem trhu, podstatně usnadňuje léčbu mykózy, protože se na postižené místo nanáší pouze jednou. To, že jej stačí namazat pouze jedenkrát, potvrzují jak dlouholeté klinické studie, tak i praxe. A proč je tak účinný? Díky své unikátní technologicky vyspělé aplikační formě vytvoří na pokožce neviditelný film, který zůstává na kůži a postupně do ní uvolňuje léčivou látku. Léčivá látka přetrvává v kůži po mnoho dní a usmrcuje houby, které mykózu způsobují. Novým přístupem k léčbě je také aplikace přípravku na obě nohy – léčí se tak i kůže druhé nohy, která sice zdánlivě vypadá zdravě, ale je vysoká pravděpodobnost, že je již houbami také napadena.

Tento přípravek tak zásadně mění dosavadní zdlouhavý a zastaralý standard několikatýdenní aplikace na jednu jedinou aplikaci. Tím také řeší hlavní překážku úspěšné léčby mykózy nohou – nedodržení předepsané délky léčby.

 

Správně zvolený lék bychom měli doplnit o tyto preventivní zásady:

           Je třeba zaměřit se na obuv! Noste pokud možno vzdušné otevřené boty, pokud je to možné, tak i v zaměstnání.

           Obuv během dne střídejte (rozlišujte obuv vycházkovou, pracovní, pro volný čas).

           Pokud máte uzavřené boty, volte do nich bavlněné ponožky (samozřejmě pokud je to možné, ke kostýmku a punčochám to asi nepůjde) a měňte je alespoň jednou denně.

           Zpocenou obuv nechte pořádně vyschnout.

           Udržujte nohy v suchu – v případě potřeby používejte přípravky zabraňující pocení.

           Pro návštěvy koupališť, bazénů a společných sprch ve fitness centru se vybavte gumovými žabkami.

           Během léčby desinfikujte textilie, které jsou v kontaktu s postiženou kůží – vhodný je např. roztok bílého Ajatínu. Pokud je to možné, textilie vyvařte.

           Pokud vás mykóza sužuje dlouhodobě, je nezbytná konzultace s dermatologem.

 

Lamisil 1x. 1 x namazat a dost!

 

Lamisil 1x, kožní roztok 1% - lék k jednorázovému kožnímu podání. Obsahuje terbinafin. Pečlivě čtěte příbalový leták!

 

 

 

   
16.05.2008 - Zdraví - autor: Komerční článek

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [35] Naty789 [*]

  Mám doma krém na nohy a do něj si kapu Mycosin a pak mažu postižené místa a funguje mi to báječně..tohle onemocnění je totiž fakt otřešené a nejen že vypadá velice nevzhledně, ale taky je hodně nepříjemné (to svědění je snad nejhorší)

  superkarma: 0 17.02.2015, 09:33:44
 2. avatar
  [34] gwen [*]

  Já jsem měla mykózu jedenkrát v života a to jsem ji chytla od taty. Měla jsem ji u malíčku na noze. Skvěle na to zabral Hexadecil, stačilo 1x stříknout a bylo po plísni. Tento sprej se už nevyrábí, byl silně dusivý.

  superkarma: 0 17.05.2008, 14:57:24

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [33] átéčko [*]

  Ťapina: Ještě je lepší když se vlaštovičníkem potírají bradavice při ubývajícím měsíci (po úplňku)

  superkarma: 0 16.05.2008, 18:20:59
 2. avatar
  [32] ToraToraTora [*]

  gentiana: Duofilm?

  superkarma: 0 16.05.2008, 18:16:19
 3. [31] gentiana [*]

  ToraToraTora: Cibule v octě nefunguje taky. K tomu mě kdysi nutila matka nebo otec nebo jiný vzdělanec. Zabral med, ale kožařka tvrdí, že to byla autosugesce. Funguje Duofilm.

  Manx: já plesnivinu chytám snad ze vzduchu. Meju se, celé léto chodím v sandálech nebo něčem takovém. Jednou jsem skončila na Sporanoxu, což už je zbraň hromadného ničení.

  Lilinka: někde jsem četla, že pomáhá odvar ze šalvěje, ale nepamatuju si, jestli namáčet nebo pít, nemám u sebe svou bylinářskou knihu a tohle není zrovna věc, kterou bych řešila...

  superkarma: 0 16.05.2008, 18:15:09
 4. avatar
  [29] Lilinka [*]

  Manx: Mám dojem, že kromě amputace vyzkoušel už fakt všechno. Je to extrémní případ

  superkarma: 0 16.05.2008, 16:25:30
 5. avatar
  [27] Lilinka [*]

  Vivian: Ať zkusí Dají se koupit po netu nebo ve Vesnách.

  superkarma: 0 16.05.2008, 16:03:49
 6. avatar
  [26] Vivian [*]

  Lilinka: ty NanoSilver stojí tuším asi 250 korun/pár, to taky není tak moc, na to, že fakt funfujou . Já ani nevěděla, že to dělá i někdo jiný... Ale dám mu tip, až si bude chtít koupit nový.

  superkarma: 0 16.05.2008, 15:58:50
 7. avatar
  [25] Lilinka [*]

  Vivian: Můj přítel spíš než s plísní (tu měl teď poprvé v životě) bojoval se zápachem nohou a jediné, co mu na to opravdu zabralo byly tyhle fusekle. Nekupuje si Nanosilver ale od Loany Silver aloe, nejsou vůbec drahé, stojí 60-70 Kč

  Manx: Nevím, třeba to s hygienou souvisí, ovšem není to důvod jediný. Můj chlap čuně není, pokud mi to uvěříš

  superkarma: 0 16.05.2008, 15:56:46
 8. avatar
  [24] tyrkys [*]

  Co jsem objevila Driclor, nohy se mi nepotí vůbec . Plísně znám jen z doslechu, musí to být hrůza .

  superkarma: 0 16.05.2008, 15:23:33
 9. avatar
  [23] Vivian [*]

  Lilinka: ponožky se stříbrem jsou super (NanoSilver), hlavně v nich vůbec nesmrdí nohy A na plísně mají asi taky zhoubný vliv. Jirka s tím dlouho bojoval všelijakýma mastičkama, Lamisil nevyjímaje, ale zabraly mu až ty ponožky a nožní antiperspirant, protože ta noha musí být hlavně v suchu...

  superkarma: 0 16.05.2008, 15:11:32
 10. avatar
  [22] Meander [*]

  Manx: Ha!
  a....: Jsem si to představila a udělala se mi husí kůže i na dlaních. Brrrr!

  superkarma: 0 16.05.2008, 14:39:54
 11. [21] a.... [*]

  Meander: Já jsem chytla plíseň pod nehty u rukou , když jsem uklízela mokrá lejstra po povodních, v rukavicích to nešlo dělat, papíry se trhaly, tak jsem si totálně na rok zničila ruce

  superkarma: 0 16.05.2008, 14:19:13
 12. avatar
  [19] ToraToraTora [*]

  Ťapina: To už mám za sebou, nefunguje, napadlo mě to jako první

  superkarma: 0 16.05.2008, 13:33:53
 13. avatar
  [18] Ťapina [*]

  ToraToraTora: Roste vlaštovičník, tak toho využij. Stačí utrhnout jakoukoliv část stonku a poťupat bradavici tím oranžovým mlékem, co z toho teče.

  superkarma: 0 16.05.2008, 13:30:27
 14. avatar
  [17] ToraToraTora [*]

  barasv: V životě u nás nikdo neměl bradavice, tak na to dost koukám jak zjara. Slyšela jsem už několik zaručených babských receptů, naposledy dneska v masně: den louhovat kolečko cibule v octě, pak připevnit na bradavici a ovázat, prý za dva dny odpadne....a s ní zbytek rodiny, protože to prý smrdí jak zdechlá nutrie. Dám šanci tomu gelu z lékárny a pak se asi k něčemu podobnému uchýlím :)

  superkarma: 0 16.05.2008, 13:25:09
 15. avatar
  [16] Ťapina [*]

  Meander: Asi jo Já neměla ani vaginální mykózu. Nehtová nepříjemná není, kromě změny barvy jsem vůbec nic nezaregistrovala.

  superkarma: 0 16.05.2008, 13:04:38
 16. avatar
  [15] Meander [*]

  Ťapina: Já to v životě neměla, tak si to ani nedovedu představit. Musí to být příšeně nepříjemné.

  superkarma: 0 16.05.2008, 13:02:26
 17. avatar
  [14] barasv [*]

  ToraToraTora: Syn měl taky na ruce bradavici, která nechtěla zmizet ani po mazání vším možným. Dětská doktorka mi řekla, že jejímu vnukovi pomohlo, když denně jedl pudink. My jsme nakonec počkali, až to zmizí samo, bez mazání i bez pudinku . A zmizelo. Chce to vydržet, u dětí prý bradavice většinou zmizí samy. U dospělých je to horší...

  superkarma: 0 16.05.2008, 12:53:59
 18. avatar
  [13] Deafina [*]

  Ťapina: Taky jsem prodělala léčbu Lamisilem v tabletkách a vyřešila jsem si tak dlouholetý marný boj s plesnivým nehtem na noze.

  superkarma: 0 16.05.2008, 12:49:31
 19. avatar
  [12] MEK [*]

  ješte jsem plíseň nohou neměla a doufám,že se tomu mé nožky ubrání

  superkarma: 0 16.05.2008, 12:45:49
 20. avatar
  [11] Ťapina [*]

  átéčko: On drahej je, ale asi to za to stojí. Nehtové plísně bývají nejúpornější a mně pomohl Lamisil v tabletkách za 14 dní. Co nepochopím je, proč na to někdo kašle a neřeší to. A pak vyleze v létě v sandálkách a půlku nehtů má hnědých.

  superkarma: 0 16.05.2008, 12:43:42
 21. avatar
  [10] átéčko [*]

  Ještě existuje "chytrá houba", která plíseň prostě sežere a je to! Já jsem to také vyřešila clotrimazolem, když jsem dostala plíseň na noze pod sádrou
  Lamisil byl na mě moc drahý

  superkarma: 0 16.05.2008, 12:38:57
 22. avatar
  [9] Ťapina [*]

  Meander: Asi stejně, jako k vaginální mykóze. Jeden člověk i ze vzduchu a druhý se promenuje po veřejných koupalištích a v životě to nedostane. Já jsem měla jedinkrát mykózu pod nehtem, kde jsem k tomu přišla, netuším, zjistila jsem to, když jsem si odlakovala po měsíci nehty A zbavila jsem se toho celkem snadno, jenom ten tmavý nehet pak rok odrůstal

  superkarma: 0 16.05.2008, 12:33:37
 23. avatar
  [8] ToraToraTora [*]

  barasv: nezávidím, právě jsem našla u malého dvě bradavice, doktorka to nechtěla pálit dusíkem, že je prý moc malý, tak nám dala žiravinu sebou domů a mažem a mažem a mažem

  superkarma: 0 16.05.2008, 12:19:12
 24. avatar
  [7] barasv [*]

  Já ze společných sprch chytila maximálně bradavice. Ale těch se zbavit, to není tak jednoduchý. Tam nestačí JEDNOU NAMAZAT A DOST!

  superkarma: 0 16.05.2008, 12:02:15
 25. avatar
  [6] Meander [*]

  Jak člověk k něčemu takovému přijde?

  superkarma: 0 16.05.2008, 11:50:38
 26. avatar
  [5] wich [*]

  Je to na prd. Zabere jedině drastická léčba (Sporanox, Mycomax) + dieta.

  superkarma: 0 16.05.2008, 11:05:08
 27. avatar
  [4] myše [*]

  mi to tedy nezabralo... nebo jo, ale spíš jenom na chvíli. Ono je to těžký, když musím do práce nosit budto silonky nebo naboso... škoda že už není móda bílých ponožek k sukni...
  to vypadalo... ale asi by to vyřešilo problém...

  superkarma: 0 16.05.2008, 10:27:53
 28. avatar
  [3] Lilinka [*]

  Můj přítel měl mezi prsty mykózu nedávno, celkem rychle to spravil clotrimazol a ponožky se stříbrem

  superkarma: 0 16.05.2008, 08:24:41
 29. [2] FAXÍK [*]

  mykózou netrpím, ale lituji všechny co mají s mykózou trápení

  superkarma: 0 16.05.2008, 08:06:07
 30. [1] gentiana [*]

  Tohle teda na moji houbovou zahrádku nikdy nefungovalo....

  superkarma: 0 16.05.2008, 07:52:43

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme