Když jsou nějaké věci staré, neznamená to, že se musí vyhodit. Své o tom ví čtenářka risina. Máte tady její příspěvek.

To jsem ráda, že chválíte, milá risino, je fajn mít doma takového šikovného chlapa, určitě si to zaslouží. I Vám děkuju za příspěvek a přeju pěkný den.


Milá redakce,

dnes budu jen a jen chválit - snad to stihnu ještě v termínu. Můj manžel je opravdu hodně šikovný. Je povoláním stavař, ale poradí si s kde čím. Někdy mě tím až štve, protože je taky poměrně šetrný a je mu líto něco vyhodit a koupit nové, když se to dá s větší či menší mírou improvizace spravit a používat ještě pár let.

Někdy se to ale vyplatí, například s myčkou na nádobí. Naše stará myčka začala loni v létě protékat při vypouštění vody. Nejdřív jen tak odkapávat, ale pak už byla po každém mytí nádobí v kuchyni potopa. Nekompromisně jsem řekla, že po 17 letech provozu už má myčka nárok na odpočinek na sběrném dvoře, a objednala novou. Manžel mě ale neposlechl, tu starou dovezl na chalupu, vyzvedl si ji na improvizovanou „kozu“ a tak dlouho hledal, až našel ve dně místo, kde protékala, a zaletoval ho (nebo prostě něčím zalepil, na podrobnosti se mě neptejte). Vyklidili jsme místo pod kuchyňskou linkou, kam se vešla, zapojili ji a slavnostně pustili. Ozval se známý zvuk napouštění vody, pak ne úplně známé chrčení a zpod myčky vychrstla voda. Celá procedura se opakovala - odpojit hadice, vyzvednout myčku na kozu a hledat. Tentokrát to netrvalo dlouho, zjistili jsme, že na vině je zteřelá hadice přívodu vody. Uříznout ji a nastavit byla pro mého muže otázka chvilky, myčku vrátil na místo, zapojil a od té doby nám už skoro rok opět věrně slouží. A já si jen libuju, že netrávím celé víkendy na chalupě s rukama ve dřezu.

Posílám fotografie jako důkaz manželovy šikovnosti, ale taky lehkomyslnosti - předloňská úprava půdy na chalupě na podkrovní ložnici a aktuální (z tohoto horkého víkendu) pokládka krytiny na střechu pergoly tamtéž - všimněte si „vhodné“ pracovní obuvi.

ris

ris

ris

Hezký den vám přeje risina

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne zní: Máte doma kutila?

  • Jaký je váš partner?
  • Je šikovný, spraví všechno, nebo naopak neumí ani vyměnit žárovku?
  • Donutila vás manželova nešikovnost dělat doma všelicos? A co umíte?
  • Jak to u vás doma funguje, když se něco rozbije?
  • Máte nějakou zajímavou příhodu spojenou s kutilstvím?

Prosím, další příspěvky už neposílejte. Kolem 16. hodiny se dozvíte, kdo získá dárek: osušku, žabky a házecí míč od firmy Wüstenrot.

obrz

Reklama