děla rodinka oblečená v teplácích, když jí naše čtenářka Věrulinka přišla popřát hezké svátky . Někdo se nenamáhá s převlékáním, chce mít pohodlí a místo na napapané bříško, ale nejsou tepláky už trochu moc?

Zdravím a přeji krásný den všem na ženě-in.

Vánoční svátky, Silvestr, Nový rok a hlavně Štědrý den si neumím představit být doma v teplácích, ač jsem v Praze znala rodinu, která v nich odbyla Štědrovečerní večeři. Byla jsem z nich v šoku, nevěřila jsem vlastním očím. V Praze bylo zvykem chodit si popřát odpoledne vzájemně krásné svátky. Všude byli krásně oblečeni, ale tato rodina otevřela v teplácích. Pojď dál, šla jsem, nalili mi skleničku dobrého vína, popovídali a já odcházela, že je už dost hodin, aby měli čas se převléknout. Já samozřejmě už od rána jsem vždy v gala, což jim asi připadalo divné. My se nebudeme převlékat, my nejdeme nikam, a kam jdeš ty? No, já koukala a už mi začalo docházet, proč jsou v teplácích. Nikam nejdu, ale přece je Štědrý den, vždy se oblékám do svátečního a nejen já, ale všichni, včetně dětí, odpovídám a dodala jsem, neříkejte mi, že večeříte v tom, co máte na sobě? No, ano, ještě se budeme převlékat, cožpak jdeme do divadla? Slova mi došla a já odcházela s nechápavým pohledem a jenom jsem tiše řekla, jasně, to je vaše věc.

Ale napíšu jednu zajímavost, kterou mám z druhé ruky, jak se říká a to, od prvního tchána. Měl kamaráda s poměrně početnou rodinou, měli šest dětí. Byli nesmírně věřící, do kostela chodili nejen na Vánoční mši, ale ani jednu neděli nevynechali. Jednou, bylo to v neděli večer, tchán něco potřeboval od kamaráda, jmenoval se Alois, zašel k nim, ač si byl vědom, že je dost hodin. Kamarád ho pozval dál, a když přišel k nim do kuchyně, všichni seděli svátečně oblečeni a na talíři měli topinky s česnekem. V šoku byl pro změnu on. Mlčel, samozřejmě ani slovo nepronesl, ale od této chvíle, co mi to vyprávěl, vždy když měli být u nás k večeři topinky, jsem prohlásila odpoledne, dneska se svátečně oblékněte a všichni věděli, co bude k večeři, ano byly topinky.

Vrátím se k dnešnímu tématu, ano jak jsem již psala v minulém článku, vždy jsme všichni, nejen já v gala, včetně účesu. Dám si brzy ráno práci se svým účesem a šup do svátečních šatů, které tady opravdu oblékám pouze na Vánoce. Sváteční tabuli připravujeme s dcerou odpoledne při popíjení dobrého moku, u nás vítězí Cinzano.

Zdraví Věrulinka a ještě jednou přeji Vám všem ženám-in, přeji všem v redakci, krásné a pohodové Vánoce a hodně zdraví do Nového roku 2013

pf

Milá Věrulinko, děkuji za pěkný příspěvek, celoroční přízeň a také přeji jménem redakce krásné svátky a ještě krásnější Nový rok

Text nebyl redakčně upraven

Reklama