Vztahy

My opravdu budeme mít miminko!

Dobrý den,
ano my opravdu budeme mít miminko :-).

Dnes jsem již v 30. týdnu těhotenství, víme že budeme mít holčičku a už teď nás zlobí, protože leží v bříšku zadečkem dolů, kvůli tomu trpím nesnesitelnými bolestmi zad a tak já, která tolik miluji procházky, trávím většinu dne doma.

Dnes už se s manželem jen smějeme, když si vzpomínáme na začátky těhotenství. O miminko jsme se snažili přes rok, už jsme tomu pomalu ani jeden nevěřili. Byl začátek února a já měla v práci hrozné stresy, díky záludné kolegyni, která mi dělala samé naschvály, byla jsem hrozně nešťastná a jedinou útěchu nacházela doma v náručí tehdy ještě mého přítele. Proto jsem ani tolik neřešila zpoždění menstruace a přikládala to stresu, jen Tom pořád doufal a věřil, že jsem konečně těhotná.

Sám mi tedy koupil pro jistotu hned dva těhotenské testy, udělala jsem si první a ten byl jasně negativní, oba jsme byli velmi zklamaní, ale už jsme si začali pomalu zvykat, menstruace ale nepřicházela a tak jsem si po třech dnech udělala další těhotenský test, který byl opět negativní, k tomu mi začalo být špatně, přestala mi chutnat káva i cigarety.

Vzala jsem si tedy dovolenou a šla ke svému praktickému lékaři, který je náš rodinný přítel. Poprosila jsem ho jestli by mě nemohl poslat na krevní těhotenský test. Šla jsem tedy na krev a výsledek byl pozitivní! Obvolala jsem všechny známé a těšila se až Tom přijde z práce, spolu jsme šli hned ke gynekologovi. Hned mezi dveřmi ordinace jsem mu řekla: pane doktore, já jsem těhotná. Můj gynekolog je velmi uznávaný odborník, ale jako člověk je velmi nesympatický, arogantní. Řekl mi: proč si to myslíte a já na to,že mi můj doktor dělal testy a že byly pozitivní, na to mi bylo řečeno, co mi má obvodní lékař co dělat těhotenské testy, ale budiž a šli jsme se podívat na ultrazvuk, jenže žádné těhotenství tam vidět nebylo!

Připadala jsem si jako blbec, tento ultrazvuk prý pozná už pětidenní těhotenství a buď tedy těhotná nejsem a nebo méně jak pět dní. Poslal mě znovu na krevní testy a prý mám přijít za tři dny, to bude mít výsledky testů a pokud jsem těhotná, bude to už vidět. Z ordinace jsem vyšla jak zpráskaný pes, Tom byl ještě zmatenější, ale jako vždy mi pomohl, koupil mi krabici mých oblíbených belgických pralinek a šli jsme domů. Nechtělo se mi ale jen čekal a nevědět a tak si další den koupila další těhotenský test, styděla jsem se o tom komukoliv říct, protože už to byl náš třetí - test vyšel jasně pozitivní. No a za tři dny mi bylo potvrzeno, že opravdu těhotná jsem, do dnes slyším ta slova: takže jste těhotná - a jsem těhotná v děloze. Z ordinace jsem odcházela jako omámená alkoholem, ten pocit štěstí byl úžasný.

Pak jsme začali zařizovat svatbu a stihly jsme jí na poslední chvíli, kdy moje bříško ještě nebylo tak veliké, připojuji i naší svatební fotku :-). Prošla jsem si všemi strastmi těhotenství: hrozné ranní nevolnosti, omdlévání, nyní když mi narostlo bříško, přišly hrozné bolesti zad, navíc i první komplikace, prý nejen že naše holčička leží jak by neměla, ale ještě je příliš hubená a já mám více jíst, což je pro mě hrozně těžké, protože pak mi bývá špatně, navíc se blíží náš den D a já mám asi jako každá maminka strach - ale odměna za tohle všechno bude veliká. Až mi ta malá řekne: mami, až jí budu držet v náručí, bude mi veškerá bolest připadal jako nic.

Takže mi držte palečky, ať už to máme za sebou.
S pozdravem redakci Ženy-in, která mi dělá společnost a je mojí rádkyní i kamarádkou.
Samer


Děkujeme za nádherný příběh a strašně moc Vám držíme palce, ať Vám to všechno dobře dopadne!

redakce@zena-in.cz

   
02.08.2007 - Láska a vztahy - autor: Ivana Kuglerová

Komentáře:

 1. avatar
  [12] vifina [*]

  Držím palečky a moc Vám to sluší!!!

  superkarma: 0 03.08.2007, 08:20:51
 2. avatar
  [11] arjev [*]

  Držím palce a přeji štěstí. Jste krásní lidé

  superkarma: 0 03.08.2007, 06:33:47
 3. avatar
  [10] Meander [*]

  Vivian: Jojo, bráchova žena by mohla vyprávět, jaké to je 48 hodin rodit dítě koncem pánevním.

  superkarma: 0 02.08.2007, 16:28:26
 4. avatar
  [9] Amálie [*]

  Přestaly mi chutnat cigarety... Tedy pokud bych se chtěla začít snažit o potomka, rozhodně bych jako první přestala kouřit.

  superkarma: 0 02.08.2007, 15:59:49
 5. avatar
  [8] danca79 [*]

  superkarma: 0 02.08.2007, 15:25:13
 6. avatar
  [7] Vivian [*]

  maje: mimino se může otočit ještě během 1. doby porodní, a i když se neotočí, tak na operaci dojít nemusí, konec pánevní se dá rodit i normálně... :)

  superkarma: 0 02.08.2007, 15:20:04
 7. avatar
  [6] sanvean [*]

  ivana.kuglerova: Tak to každopádně :))

  superkarma: 0 02.08.2007, 15:10:54
 8. avatar
  [5] maje [*]

  gratuluji! a neboj. moje dcera taky byla otočená zadečkem dolů a ještě si pod sebe nacpala obě dvě nožičky. já měla navíc zakloněnou dělohu (takže od 6. měsíce mi malinká hrozně tlačila na páteř). naplánovali mi císaře. hrozně jsem se bála, ale naštěstí to všechno dopadlo dobře. ale dodnes tvrdím, že kdybych to měla podstoupit ještě jednou, tak bych si nenechala píchnout injekci do páteře, ale nechala bych se uspat. ale nic tak šílenýho to není. ničeho se nebojte všechno dobře dopadne a hlavně ať jste oba zdraví!

  superkarma: 0 02.08.2007, 15:05:19
 9. avatar
  [4] ivana.kuglerova [*]

  sanvean: Žejo . Taky mě zaujal . Víc než ti svalovci včera .

  superkarma: 0 02.08.2007, 15:02:27
 10. avatar
  [3] sanvean [*]

  Pěkný tatík

  superkarma: 0 02.08.2007, 14:54:32
 11. avatar
  [2] MicinkaM [*]

  Samer: to je krásný příběh. Až na toho protivného gynekologa Moc držím palce, ať holčička přibírá a ať je z vás šťastná rodinka

  superkarma: 0 02.08.2007, 14:47:21
 12. avatar
  [1] Vivian [*]

  Tak to bych teda chtěla vidět ten ultrazvuk, kterým je vidět pětidenní těhotenství...
  Jinak samozřejmě držím palce

  superkarma: 0 02.08.2007, 14:41:30

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme