Dobrý den,
ano my opravdu budeme mít miminko :-).

Dnes jsem již v 30. týdnu těhotenství, víme že budeme mít holčičku a už teď nás zlobí, protože leží v bříšku zadečkem dolů, kvůli tomu trpím nesnesitelnými bolestmi zad a tak já, která tolik miluji procházky, trávím většinu dne doma.

Dnes už se s manželem jen smějeme, když si vzpomínáme na začátky těhotenství. O miminko jsme se snažili přes rok, už jsme tomu pomalu ani jeden nevěřili. Byl začátek února a já měla v práci hrozné stresy, díky záludné kolegyni, která mi dělala samé naschvály, byla jsem hrozně nešťastná a jedinou útěchu nacházela doma v náručí tehdy ještě mého přítele. Proto jsem ani tolik neřešila zpoždění menstruace a přikládala to stresu, jen Tom pořád doufal a věřil, že jsem konečně těhotná.

Sám mi tedy koupil pro jistotu hned dva těhotenské testy, udělala jsem si první a ten byl jasně negativní, oba jsme byli velmi zklamaní, ale už jsme si začali pomalu zvykat, menstruace ale nepřicházela a tak jsem si po třech dnech udělala další těhotenský test, který byl opět negativní, k tomu mi začalo být špatně, přestala mi chutnat káva i cigarety.

Vzala jsem si tedy dovolenou a šla ke svému praktickému lékaři, který je náš rodinný přítel. Poprosila jsem ho jestli by mě nemohl poslat na krevní těhotenský test. Šla jsem tedy na krev a výsledek byl pozitivní! Obvolala jsem všechny známé a těšila se až Tom přijde z práce, spolu jsme šli hned ke gynekologovi. Hned mezi dveřmi ordinace jsem mu řekla: pane doktore, já jsem těhotná. Můj gynekolog je velmi uznávaný odborník, ale jako člověk je velmi nesympatický, arogantní. Řekl mi: proč si to myslíte a já na to,že mi můj doktor dělal testy a že byly pozitivní, na to mi bylo řečeno, co mi má obvodní lékař co dělat těhotenské testy, ale budiž a šli jsme se podívat na ultrazvuk, jenže žádné těhotenství tam vidět nebylo!

Připadala jsem si jako blbec, tento ultrazvuk prý pozná už pětidenní těhotenství a buď tedy těhotná nejsem a nebo méně jak pět dní. Poslal mě znovu na krevní testy a prý mám přijít za tři dny, to bude mít výsledky testů a pokud jsem těhotná, bude to už vidět. Z ordinace jsem vyšla jak zpráskaný pes, Tom byl ještě zmatenější, ale jako vždy mi pomohl, koupil mi krabici mých oblíbených belgických pralinek a šli jsme domů. Nechtělo se mi ale jen čekal a nevědět a tak si další den koupila další těhotenský test, styděla jsem se o tom komukoliv říct, protože už to byl náš třetí - test vyšel jasně pozitivní. No a za tři dny mi bylo potvrzeno, že opravdu těhotná jsem, do dnes slyším ta slova: takže jste těhotná - a jsem těhotná v děloze. Z ordinace jsem odcházela jako omámená alkoholem, ten pocit štěstí byl úžasný.

Pak jsme začali zařizovat svatbu a stihly jsme jí na poslední chvíli, kdy moje bříško ještě nebylo tak veliké, připojuji i naší svatební fotku :-). Prošla jsem si všemi strastmi těhotenství: hrozné ranní nevolnosti, omdlévání, nyní když mi narostlo bříško, přišly hrozné bolesti zad, navíc i první komplikace, prý nejen že naše holčička leží jak by neměla, ale ještě je příliš hubená a já mám více jíst, což je pro mě hrozně těžké, protože pak mi bývá špatně, navíc se blíží náš den D a já mám asi jako každá maminka strach - ale odměna za tohle všechno bude veliká. Až mi ta malá řekne: mami, až jí budu držet v náručí, bude mi veškerá bolest připadal jako nic.

Takže mi držte palečky, ať už to máme za sebou.
S pozdravem redakci Ženy-in, která mi dělá společnost a je mojí rádkyní i kamarádkou.
Samer


Děkujeme za nádherný příběh a strašně moc Vám držíme palce, ať Vám to všechno dobře dopadne!

redakce@zena-in.cz

Reklama