Zdraví

My "dráčci" jsme byli nejlepší a cvičili jsme na Strahově.


Ahojky,

téma Spartakiáda mě zaujalo :-) Hrozně ráda na ni vzpomínám. Byla jsem ve druhé třídě a díky tomu, že jsem patřila mezi "mrňousky", jsem mohla s prvňáčkama nacvičovat jejich skladbu. Myslím, že ten, kdo Spartakiádu, tuším v roce 1986, zažil, si pamatuje na cvrčky v oranžových tričkách a kraťáscích s modrými bedýnkami - "dráčky". Naše vesnická škola nacvičovala všechny kategorie, do kterých mohla spadat, a jen my "dráčci" jsme postupovali přes všechny okresní, krajská a kdovíjaká kola až na "Velký Strahov" :-)

Ano, my "dráčci" jsme byli nejlepší a cvičili jsme na Strahově. Pro nás to byl neskutečnej úspěch a byli jsme na sebe patřičně pyšní :-) No vlastně jsem pořád :-)

Na Strahov jsme jezdili trénovat několikrát před velkým dnem D. Vždy nás vozil autobus a byla to velká sranda. Autobus byl plný dětí i z jiných škol, a tak jsme vždycky zpívali, abychom neměli čas na zlobení. Pamatuju si, že nejoblíbnější byla písnička "Generál Laudon, jede skrz vesnici...."

Byla to doba komunismu, takže jsme byli patřičně poučeni o tanku číslo myslím, že 23 :-) (to už si fakt nepamatuju) a pro nás to byl tank hrdina, takže pokaždé, když jsme jeli kolem, jsme skandovali na celý autobus: "Tank číslo 23, tank číslo 23..." No úžasná zábava.... Vlastně ani už nevím, čím byl ten tank tak proslavený ... :-).

Na Strahově byla spousta lidí, tak jsme byli odlišeni čepičkama, my měli červenobílou kšiltovku s autíčkem a naštěstí jsme se nikdo neztratil a vše dopadlo v nejlepším pořádku. Jen já jsem si přivezla domu "strahovskou náplast", protože jsem někde zakopla a odřela si koleno :-).

Pro nás byla Spartakiáda velkou událostí a žila jí, myslím, celá Republika.

Nevím, jestli by v dnešní době opět zaujala. Ale nápad to není špatný a zkusit by se mohl.... :-)

 

Přeji hezký sluníčkový den

 

Hermína K.


Milá Hermína,

som rada, že Vás dnešné téma oslovilo. "Dráčky" museli byť skutočne skvelé! Skúsim vypátrať v archívoch niečo viac o tanku číslo 23. Možno to bude stáť za napísanie...

Krásny deň :-)  

   
25.04.2006 - Zdraví - autor: Natálie Rolková

Komentáře:

  1. [1] niagára [*]

    dráčky si pamatuju,cvičil je můj mladší bráha a tukostku jsme ještě dlouho používali jako sedátko :-))

    superkarma: 0 25.04.2006, 14:00:01

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme