Ve čtvrtek 20.října proběhl v Praze první ročník Meziškolní konference. Tématem konference, kterou v rámci své působnosti zorganizovala o.p.s. Dialog Jessenius, byla prevence rizikového chování u skupiny právě středoškoláků.

Zástupci Dialog Jessenius, paní Jiřina Faloutová a Michaela Tůmová, si daly za cíl předcházet jednání, které mohou vést k neblahým důsledkům, než aby se začali pozdě napravovat. Žáci sami sobě prezentovali, jak oni vnímají rizika spojené s jejich věkem, s jejich volným časem či jejich studiu. Osm pražských škol, resp. jejich studenti tak představili prezentace pro své spolužáky jak oni vnímají závislosti, co jim internet dává a zároveň bere, jak by měli naložit s volným časem, či jakou roli hrají peníze v jejich hodnotovém žebříčku.

mladkovaŽáci, společně se zástupci Dialog Jessenius, připravili dlouhodobý program - Studentské akademie (www.studentska-akademie.cz), které podporuje smysluplné trávení volného času. Zároveň se organizátoři snažili udělat tento program atraktivní a vyzvali ke spolupráci známé osobnosti. Např. pod záštitou paní Medy Mládkové se koná Výtvarná akademie v Muzeu Kampa, kytarista skupiny Abraxas Slávek Janda vede Hudební akademii v Music City Praha9, aj. Režisérka Šárka Slezáková zapojila studenty do natáčení televizního seriálu Závislosti (první díl vysílala ČT2 18.10.2011) a dovedla studenty až do Senátu České republiky, kdy dostali příležitost projekt prezentovat při veřejném slyšení Výboru pro vzdělávání, vědu a kulturu.

trestikovaVe správní radě Dialog Jessenius je také známá režisérka Helena Třeštíková: „Rozhodla jsem se podporovat středoškoláky, protože považuji za nutnost dvě věci - aktivitu a informovanost právě u těchto mladých lidí. Jedině tak se mohou orientovat ve světě, který je stále více složitější, má spoustu nástrah a úskalí a jedině informovaný člověk má větší šanci na to být úspěšný“ dodává Helena Třeštíková.

Konferencí, která se konala díky podpoře České spořitelny, provedl Mgr. Aleš Kuda, vedoucí Pražského centra primární prevence. Záštitu převzal Magistrát hl.m.Prahy (zřizovatel škol), kdy ředitelka odboru školství, mládeže a tělovýchovy, Mgr.Lenka Němcová, přišla osobně studenty pozdravit.

Reklama