Styl

Mužské zbraně pro letní péči o pokožku

Slunce, horko, pocení, to vše s sebou přináší léto. Aby mužská pokožka odolala zvýšené zátěži, je třeba jí dopřát péči, která odpovídá jejím specifickým nárokům.

Mnozí muži spoléhají na kosmetickou výbavu svých partnerek a pak se často diví, že přípravky nesplnily jejich očekávání. „Charakter mužské a ženské pokožky se v mnoha ohledech liší,” vysvětluje dermatoložka MUDr. Monika Arenbergerová, Ph.d. „Mužský pohlavní hormon testosteron podporuje tvorbu kožního mazu, proto muži potřebují přípravky, které jejich pokožku nezatíží přemírou lipidů. Hormonální poměry u mužů navíc ovlivňují metabolismus v kůži odlišným způsobem než u žen.“

Sprchové gely určené mužům mají proto složení zohledňující specifika mužské pokožky. Dermatoložka doporučuje se při výběru zaměřit na přípravky s technologií, která zvyšuje obsah vody v pokožce a pomáhá udržovat správný stupeň hydratace. Tuto podmínku splňují sprchové gely Dove Men+Care, které díky jedinečné technologii MICROMOISTURE™ nejen účinně myjí a osvěžují, ale také pomáhají udržovat správný stupeň hydratace pokožky.

dove2dove3

Na speciální pánskou kosmetiku by měli muži vsadit i při volbě přípravku proti pocení. Složení ženského a mužského potu je sice téměř totožné, muži se však zpravidla potí více než jejich drahé polovičky, takže potřebují produkt se silnějším složením. V mužském podpaží se také nachází více bakterií, které pot rozkládají, proto jsou pánové více ohroženi zápachem.  Antiperspirant je určitě lepší volbou než pouhý deodorant, neboť kromě nepříjemného odéru dokáže zabránit i mokrým koláčům v podpaží. MUDr. MUDr. Monika Arenbergerová doporučuje vybírat antiperspiranty, které kromě ochrany proti pocení zajistí také péči o pokožku. Vyzkoušet mohou pánové například antiperspiranty Dove Men +Care, které nejen poskytují maximální ochranu proti pocení a nepříjemnému pachu po dobu 48 hodin, ale díky obsahu ¼ hydratační technologie Dove pomáhají chránit pokožku podpaží proti podráždění.

dove4dove5

 

 

   
28.07.2015 - Krása - autor: Komerční článek

Komentáře:

  1. [1] bobani [*]

    dobré

    superkarma: 0 28.07.2015, 09:19:26

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme