Tak nevím, který názor mezi vámi převládne. Troufám si odhadnout, že v převaze budou ženy, které mají rády hladce oholené muže. Nebo se mýlím? Já to mám tak půl napůl.

Vousáči, nebo holobrádci? Pokud mám mluvit za sebe, nevidím to jednoznačně. Jsou muži, kterým knír dodá šarm a sex-appeal, jiným výraz seladona. Týdenní strniště vypadá u jednoho mužně, u druhého zanedbaně. Bez umně „vysoustružené umělecké bradky“ si nedokážu představit módního návrháře Osmany Laffitu, jiný muž by s něčím takovým byl k smíchu.

Kníry už se pomalu ztrácí v propadlišti dějin, a přitom to byla jedna z nejslušivějších ozdob mužské tváře. Můj děda míval malý, pěkně pěstěný knírek, a bez něj si ho vůbec nedokážu představit. Dodával mu důstojnickou noblesu, ač byl „obyčejným“ venkovským kovářem. Však také zamlada sloužil u dragounů a byl na to náležitě pyšný. No, uznejte sami, co by to bylo za oficíra bez knírku?

Možná proto mě okouzlila moje první láska. Hrál tenis, měl kudrnaté vlasy a knírek. Trochu se stylizoval do svého velkého vzoru - tenisty  Jana Kodeše, a dokonce mu byl trochu podobný. Tím knírkem se lišil od ostatních kluků. Vypadal elegantně a aristokraticky.

Když si ho pak na vojně oholil, nemohla jsem ho poznat. Vypadal, jako když má opařený horní ret, a vůbec se mi nelíbil. Já vím, že namítnete něco o povrchnosti a zapochybujete o síle mé lásky, ale (věřte, nevěřte) důvodem našeho rozchodu oholený knír rozhodně nebyl.

A jak je na tom s vousy můj „novopečený“ manžel? Každý den se holí, ale vím, že v skrytu duše touží po licousech a la Franz Josef. Já naoko protestuji a on mě škádlí.

vousy

Vždycky o dovolené „pustí vous“ a oholí si jen střed brady. Ale pak tu parádu zase shodí, a možná rád.

Co bych dělala, kdyby na licousech trval? No co, milovala bych ho i s licousy. Už jsem dávno přišla na to, že jsou důležitější hodnoty člověka než to, jak vypadá.

Na tom se jistě shodneme všechny, ale dnes můžeme být trochu přízemní a koukat jen na vzhled.

  • Jací muži se líbí vám, milé ženy-in? Jste spíš na vousáče, nebo holobrádky?
  • Jaké vousy nosí váš partner? Holí se denně, nebo si „pěstuje“ knír, bradku, plnovous?
  • Jak se vám líbí na mužích knír? Znáte nějakého „knírače“?
  • Mluvíte svému muži do toho, jak má vypadat?
  • Změnil postupem času svou vizáž? Oholil se, nebo spíš nechal zarůst?
  • Pošlete nám jeho fotku?

Na vaše příspěvky se těším na adrese: redakce@zena-in.cz

Co můžete získat za příspěvek?

Kosmetiku pro vašeho muže. Sprchový gel a peeling na nohy od zančky Oriflame

cena

Reklama