Tvůrci a herci nového muzikálu Ondřeje Soukupa a Gabriely Osvaldové Mauglí se sešli na první čtené zkoušce naprosto netradičně přímo v prostorách pražské ZOO. Nyní už budou docházet na zkoušky v jevištních dekoracích a na tréninky na tanečním sále do svého domovského Divadla Kalich, kde má novinka 12. září premiéru.

„Jelikož muzikál Mauglí nebude a priori pohádkou pro děti, nejtěžší úkol nás u každé role čeká v nalezení hranice mezi zvířetem a člověkem. Tu nenajdeme pouze vnějším pohledem - jak se herec pohybuje, jestli vrčí, do čeho je oblečený a tak podobně. Ta se skrývá uvnitř - jaké zvíře si v sobě neseme, jaké zvířecí povahové rysy máme. Nebude jednoduché najít tyto jednotlivé prvky a začít je zpracovávat tak, aby byly na jednu stranu divadelně zajímavé a na straně druhé srozumitelně vyjadřovaly v člověku to zvíře, které má občas vlastnosti lidské, občas zvířecí. O tom všem jsme si s herci povídali a podle mého to bude to nejtěžší, co nás čeká,“ vysvětlil za režisérské duo SKUTR Martin Kukučka.

maug

Autoři muzikálu Gabriela Osvaldová a Ondřej Soukup

„S herci a tanečníky jsme chodili do ZOO už v červnu. Nebylo pro nás důležité, jestli dané zvíře běhá po čtyřech a jaké zvuky vydává, ale u každého herce jsme hledali paralelu mezi jeho chováním a projevem zvířete, které má ztvárnit - co je mu blízké, podobné, nebo naopak protivné. Jde tedy spíš o otázku charakterových rysů zvířete než o vizuální stránku,“ dodává za choreografky Jana Burkiewiczová. Vedle propracovaných tanečních scén do Mauglího plánují i špičková akrobatická čísla. Zkoušet se tedy bude až do zářijové premiéry každý den včetně víkendů.

maug

Představitel jedné z rolí (slona) Richard Tesařík

„Kipling nenapsal Knihy džunglí proto, aby ukázal, jak nádherná a pestrá je džungle. Naopak chtěl skrz džungli poukázat na některé hodnoty, které jsou už po tisíciletí nezbytné pro naši schopnost přežít a zároveň si život užít naplno. Přesně o tom chceme v tomto muzikálu hrát. Nemáme na jevišti zvířátka proto, aby byla roztomilá, štěkala, mňoukala..., ale abychom skrz ně mohli pochopit řadu věcí, jež se nás úzce dotýkají,“ uzavírá Kukučka.

maug

Lucie Šoralová si v muzikálu také zahraje

maug

Zkouška muzikálu Mauglí

(red)

Reklama