Bulvár

Muži v zástěrách

Míla s Janou jsou už dlouhá léta dobré kamarádky. Mají stejný humor, stejné přátele a mívaly i stejné sny.

 

Každá z nich je vdaná, mají jedno dítě a manželství, které zkrátka funguje. Zda fungují obě správně a které z nich se více podobá tomu vašemu a proč, je námětem tohoto článku.

 

Míla šla půl roku po narození dcery zpět do práce. Nechtěla přijít o dobrou pozici a správně uhodla, že se její kariéra brzy posune směrem vzhůru. Manžel měl časově nenáročnou práci, a tak se o péči o dítě dělil s chůvou. Ta docházela každý den ráno a brzy po návratu otce dítěte se mohla vždy vzdálit. Míla přišla k večeru, akorát na koupání.

Přečetla spoustu brožur a literatury a zajímala se o to, jak by se jako zaměstnaná žena měla svému dítěti věnovat. Po nastudování příslušných materiálů došla k závěru, že není nutné trávit s dětmi celý den, ale ten čas v jejich přítomnosti aktivně využít. Postupovala tedy tak, že dceru koupala zásadně ona a ve vaně si dlouho hrály. Vždy společně povečeřely jídlo, které připravil tatínek. Hrály si a povídaly až do pohádky před usnutím. Ta patřila také vždy Míle. Víkendy trávili jako rodina, chodili na procházky, výlety...

 

Někdy si našla čas a zašla na oběd s Janou. Vždy se rády viděly, čím dál tím častěji se jejich debata dostávala k tomu samému tématu...

 

Jana také nedávno nastoupila do práce. Po čtyřech letech na mateřské si našla práci, které ji nesmírně bavila. Do práce chodila s úsměvem, dařilo se jí realizovat a také si brzy uvědomila, že za svým stolem v kanceláři svým způsobem odpočívá a roste zároveň.

Brzy se však dostavil problém.

 

Nikdy neměla chůvu ani paní na úklid. Při své práci teď měla zvládnout vše, co jí zabralo celé dny na mateřské. Na cestě z práce vyzvednout synka ze školky, zajít do obchodu pro pečivo a rychle domů uvařit večeři. Ihned po příchodu ale ještě zapnout pračku a zalít kytky. Začít vařit večeři a přitom se věnovat synkovi.

Manžel ale právě v těchto chvílích přicházel velmi unaven ze své náročné práce, tak Jana ještě obvykle pobíhala kolem něj.

„Večeře bude za chvíli“, volává na něj do koupelny a přitom si často všimne, že se ještě po příchodu z práce ani nepřevlékla. V těchto chvílích například synek zakopne a uhodí se o šuplík. Jana ho utěšuje a přitom běhává míchat v hrncích na plotně.

 „Prosím tě, mohl bys Marečkovi utřít nudli, volá na manžela, který mezitím kouká do počítače. Ten vstane a jde na pomoc. Vždy jde na pomoc, ale jen pokud je o ní žádán.

A v případě, že má problémy v práci, což je tedy velmi často, nasadí si u pomáhání výraz ukřivděného a kamsi stále tlačeného chudáka. A právě v tento moment se Janě chce brečet..

 

Jak si to kdo zařídí, takové to má“, slýchává Jana od Míly na jejich obědech. „Podívej se na mě. Ten můj byl vždy zvyklý udržovat domácnost a tak to také je doposud.“

 

Jana byla u Míly nedávnou na návštěvě. Přišla právě ve chvíli, kdy byla ještě Míla na cestě z práce a její manžel v zástěře pobíhal po kuchyni. Jejich dcerka poskakovala po bytě a on byl upocený a ještě se ani nepřevlékl z práce. Ten pohled na něho neseděl jejímu oku. Nemohla se ubránit pocitu, že takto to také není správně. A zástěra patří k muži asi tak jako k ženě vrtačka...

 

Jana už se rozhodla, najme si paní na úklid. Tak bude mít alespoň přes víkend volno a budou jej trávit společně s rodinou, tak jak je tomu u Míly.

 

Ale vyřeší to vše?

A kde je vlastně ta správná „hladina rolí“ v rodinách s dětmi, kde jsou oba rodiče zaměstnáni? Jakou hladinu jste zvolili vy a proč?

  

Fakta a zajímavosti k tématu:

 

Slyšeli jste o Gender studies?

 

Gender studies (rodová studia) jsou vědou, která zkoumá společnost z hlediska lidských rolí.    Odděluje vrozené dispozice a vliv různých kultur na chování mužů a žen.

 

Na stránkách Genderonline píše Radka Dudová následující:

 

Vysoký počet rozvodů pramení z faktu, že partnerství a manželství je stále ve většině případů založeno na předpokladu genderových odlišností a na existenci mnoha genderových nerovností uvnitř partnerského páru, v rámci rodiny a rodičovství.

Rozdělení rodinných rolí a dělba práce v rodině stále předpokládá, že úkolem muže je finanční zajištění a úkolem ženy je péče o děti, muže a domácnost.

V roce 2003 si stále 91 % mužů a 89 % žen v České republice myslelo, že hlavním úkolem muže je finančně zabezpečit svoji rodinu, a 79 % mužů a 78 % žen se domnívalo, že péče o malé děti je převážně záležitostí ženy [Naše společnost 2003].

 

Nedávno jedna z exposlankyň prohlásila:

 

“Řeknu zcela na rovinu, že jsem v době svého poslancování měla dívku, která mi doma vypomáhala třikrát i čtyřikrát týdně. Z bytu jsem chodila v osm ráno a z parlamentu se vracívala třeba i v jedenáct večer. Byla jsem šťastná, že ji mám, a vážila jsem si jí, protože díky ní jsem doma našla třeba něco k jídlu. Pokud se takovéto věci nestanou samozřejmostí, nemůže se u nás o praktické emancipaci žen vůbec mluvit.“

 

 

Zajímá vás Gender studies? Klikněte ZDE

   
21.01.2005 - Společnost - autor: Jindřiška Kleknerová

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [71] Gwendylon [*]

  Muž v zástěře nebo s luxem v ruce? Jednoznačně sexy

  superkarma: 0 23.01.2005, 15:25:10
 2. avatar
  [70] risina [*]

  blowup: kolik takových párů, kde muž pracuje a žena je v domácnosti, znáš? A jsou v nich opravdu spokojenější oba? třeba je to tím, že ta žena dělá to, co dělat chce... a muž taky. Jenže když oba pracují (a oba rádi) a muž ještě chce, aby se žena věnovala i domácnosti, on se jí věnovat nechce, a jí se to nelíbí, je na problém zaděláno. myslíš, že třeba vy dva byste byli spokojenější, kdyby s ekariéře věnoval jen jeden z vás a ten druhý zůstal doma?

  superkarma: 0 23.01.2005, 14:31:52
 3. avatar
  [69] Blueberry [*]

  blowup: Ja bych se strasne bala zustat zavisla na muzi, i kdyz by se mi mozna libilo zustat doma a starat se o domacnost, chodit na obedy s kamaradkami, do telocvicny atd. Co kdyz manzelstvi nevyjde? Co potom ty zeny z cizich zemi delaji a jakou zivotni uroven muzou mit? Ja jsem se hnala do prace okamzite, kdyz byly druhemu 4 mesice, vybudovala jsem si slusnou karieru a kdyz se me manzelstvi rozpadlo (rozpadlo by se i kdybych zustala doma), byla jsem okamzite pripravena starat se sama o sebe a deti a i nase zivotni uroven vubec neutrpela.

  superkarma: 0 22.01.2005, 20:45:47
 4. avatar
  [68] Lucimo [*]

  blowup: Já bych moc ráda byla doma a starala se jen o muže, domácnost a případné děti... Moc. Ale můj muž má pocit, že bych strádala... Takže chodím do práce a domácnost si tak nějak dělíme...dle možností...

  superkarma: 0 22.01.2005, 20:29:06
 5. avatar
  [65] ratonito [*]

  blowup: Jistě, tohle všechno budu dělat ale pokud nebudu chodit do práce. Ale dělat stejně jako chlap a pak jeětě uklízet a vařit a starat se a on si bude ležet u televize? Figu borovú. To ať si najme služku a nežení se.

  superkarma: 0 22.01.2005, 07:58:27
 6. avatar
  [63] Vivian [*]

  fakt nechápu, co řešíte

  superkarma: 0 21.01.2005, 15:28:22
 7. avatar
  [61] medved [*]

  jak ctu diskuzi, tak je mi z toho mdlo nechapu...to jako chcete pomerovat kdo co vydela a podle toho delit domaci prace ? kdo vydela malo, pracuje vic, kdo vydela hodne, pracuje malo nebo vubec ? a kde se vzala ta predstava, ze ten kdo vic vydela je vic unaveny resp. da sve praci vic energie ? to je podle me znacne iluzorni predstava...proste nektere obory jsou lukrativnejsi nez jine
  me tak nejak pripada, ze lidi se doma proste musi dohodnout podle okamziteho stavu veci...my ted oba chodime do prace a delame zhruba stejne narocnou praci, proto se i domaci prace deli zhruba napul...nekdy samozrejme jeden ma special task a musi venovat praci more casu....tak na tu dobu ten druhy prebira "chod domacnosti" na svoje bedra v podstate kompletne...a pak se to zase vrati do svych koleji...zivot je hrozne promenlivy, neverim na jednotne rozdeleni na veky vekuv

  superkarma: 0 21.01.2005, 15:21:03
 8. avatar
  [60] marcellina* [*]

  zastera u chlapa rozhodne ponizujici neni. Neni nic lepsiho pro hladký chod domacnosti, kdyz si manzele (partneri) rozdeli domaci praci a oba toto rozdeleni respektuji

  superkarma: 0 21.01.2005, 15:09:24
 9. avatar
  [54] Markýza [*]

  petruška 2 53:

  superkarma: 0 21.01.2005, 13:53:43
 10. avatar
  [51] psycho [*]

  petruška 2: já bych zase nechtěl takovou jako ty, línou kravku co nevydělá peníze a ještě doma nechce nic dělat a ještě s takovým slovníkem.

  superkarma: 0 21.01.2005, 13:28:11
 11. [49] xenie [*]

  psycho: v tom případě jsi ideální muž

  superkarma: 0 21.01.2005, 13:22:48
 12. avatar
  [48] psycho [*]

  xenie: dám přesně polovinu jako psychová, na domácnost a kolik mi zbyde na koníčky není její starost. A o práci se s ní klidně dělím.

  superkarma: 0 21.01.2005, 13:16:55
 13. [47] xenie [*]

  psycho: no je domácnost a domácnost, kolik z platu dáš opravdu na domácnost a kolik na svoje hobby ? aby to bylo spravedlivé jak chceš, tak byste měli dávat oba určité % platu, a ne pevnou částku... jistě voje věc, ale tyto názory mně vytáčejí...

  superkarma: 0 21.01.2005, 13:15:40
 14. [46] xenie [*]

  psycho: no je domácnost a domácnost, kolik z platu dáš opravdu na domácnost a kolik na svoje hobby ? jistě voje věc, ale tyto názory mně vytáčejí...

  superkarma: 0 21.01.2005, 13:14:58
 15. avatar
  [45] psycho [*]

  spravedlivé je, když nosím domů více peněz, tak doma méně dělám, to je spravedlnost. Nebo dělám stejně, ale na domácnost dám stejně jako ona. Chcete rovnoprávnost, tak se vším všudy.

  superkarma: 0 21.01.2005, 13:14:33

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [44] psycho [*]

  spravedlivé je, když nosím domů více peněz, tak doma méně dělám, to je spravedlnost. Nebo dělám stejně, ale na domácnost dám stejně jako ona. Chcete rovnoprávnost, tak se vším všudy.

  superkarma: 0 21.01.2005, 13:14:16
 2. avatar
  [43] psycho [*]

  spravedlivé je, když nosím domů více peněz, tak doma méně dělám, to je spravedlnost. Nebo dělám stejně, ale na domácnost dám stejně jako ona. Chcete rovnoprávnost, tak se vším všudy.

  superkarma: 0 21.01.2005, 13:10:02
 3. avatar
  [41] Markýza [*]

  groowy: a na co ho potom teda máš?

  superkarma: 0 21.01.2005, 13:01:38
 4. avatar
  [39] Markýza [*]

  Ježiš to je zas pitomost , proč by chlap neměl vařit a starat se o domácnost a o děti, že chudáček upoce¨ný u sporákua ještě se ani nepřevlekl z práce je jeho pitomost, má se převlíct hned jak přijde, jinak je špatným příkladem pro dítě. Taky po příchodu z práce vyřím a peru a uklízím a starám se o kluky, ale nikd yjsem to nedělala nepřevlečená - fuj, to je jako kdybych šla do postele (spát) neumytá.
  Jindřiško, vzpamatuj se, to jsou názory jak za mé babičky. A i té děda doma pomáhal. A bez nějakých poznámek.
  MMCH - mému muži zástěra a vařečka ohromě sluší, je takový nějak víc sexy. Já zas umím vzít do ruky vrtačku a pracovat s ní.

  superkarma: 0 21.01.2005, 12:39:28
 5. avatar
  [38] Mickey Mouse [*]

  Pardon, ujela mi myš

  superkarma: 0 21.01.2005, 12:30:49
 6. avatar
  [37] Mickey Mouse [*]

  Ale dámy :-))
  Já vám nevnucuji, jak to má být. Taky už mi dávno není dvacet, abych měl ve všem tak jednoduše jasno jako vy.
  Podle mne jde o dohodu. Z mých zkušeností se v mnoha domácnostech taková dohoda nějak řeší, ale jen o těch domácích pracech. Jakoby vydělávání mezi práce pro rodinu nepatřilo. A znám mnoho žen (na ž-i jich snad tolik není), které se chtějí dělit o domácí práce, ale zároveň tvrdí, že vydělávat má chlap! Žena pak do práce chodí jen, aby dělala kariéru, nebo protože "chlap nevydělal dost".

  superkarma: 0 21.01.2005, 12:27:11
 7. avatar
  [36] Mickey Mouse [*]

  Ale dámy :-))
  Já vám nevnucuji, jak to má být. Taky už mi dávno není dvacet, abych měl ve všem tak jednoduše jasno jako vy.
  Podle mne jde o dohodu. Z mých zkušeností se v mnoha domácnostech taková dohoda nějak řeší, ale jen o těch domácích pracech. Jakoby vydělávání mezi práce pro rodinu nepatřilo. A znám mnoho žen (na ž-i jich snad tolik není), které se chtějí dělit o domácí práce, ale zároveň tvrdí, že vydělávat má chlap! Žena pak do práce chodí jen, aby dělala kariéru, nebo protože "chlap nevydělal dost".

  superkarma: 0 21.01.2005, 12:26:13
 8. [33] xenie [*]

  MickeyMouse: víš nevím kolik je Ti let, tipuji cca 20, všechno napůl je fajn idea, ale těžko realizovatelná... nikdo nepopírá že vydělávání je také "pro rodinu", ale tady málokdo se realizuje jako žena v domácnosti, už jen proto že málo rodin si může dovolit žít z jednoho příjmu... a sám v posl. větě píšeš že jde o rozdělení práce, ale má vlastní zkušenost - muži v Praze hl. kolem 30 let žijí v domnění že domácí práce = ženské práce, muž přece vydělává

  superkarma: 0 21.01.2005, 12:05:00
 9. avatar
  [30] alko [*]

  borufka: tak tohle moc dobře znám - už 20 let. Udělá všechno o co si řeknu, ale iniciativa veškerá žádná. A často si vyslechnu od televize: "Jen si tohle dokoukám..." .
  Začni s výchovou, než bude pozdě! Až přijdou děti bude práce jen víc

  superkarma: 0 21.01.2005, 11:51:58
 10. avatar
  [29] Žábina [*]

  gavi: č.20- tak to asi není , v tom případě máš ale štěstí, že se z něj nestal mamánek

  superkarma: 0 21.01.2005, 11:43:13
 11. avatar
  [28] Mickey Mouse [*]

  xenie: Tvrdím, že vydělávání je také "práce pro domácnost". Takže jestli se lidé domluví, že jeden vydělává a druhý dělá domácí práce, je to OK. A jestli dělají domácí práce napůl, tak by měli také vydělávat napůl.
  Zatím se pořád mluví jen o domácí práci, jako by vydělávání nebyla práce pro rodinu.
  Nejde o to, kdo vydělává víc, ale jak si rozdělit práci!

  superkarma: 0 21.01.2005, 11:42:06
 12. [25] xenie [*]

  Mickey Mouse : nevím kde žiješ, ale tady v ČR žel zatím stále neplatí že žena a muž, byť na stejné pozici, mají stejný plat... a na dobře placené místo vždy vemou raději muže (není to můj vá¨ýmysl, potvdrilo mi to pár personálních agentur), ženy jsou rády když nějaká práce je... takže proto že žena vydělává dejmě tomu polovina co muž, má to doma odpracovat ?

  superkarma: 0 21.01.2005, 11:27:42
 13. avatar
  [22] houserop [*]

  Mickey Mouse: vetsina zen touzi po tom, aby i jejich financi prinos do domacnosti byl znat. Jenomze stale jeste maji handicap v tom, ze jejich prace je min placena.
  Znam mnoho manzelstvi, kde zena vydelava stejne jako muz, znam hodne manzelstvi, kde zena vydelava podstatne vic nez muz. Jenomze, svete div se, tyhle zeny, ktere prijdou domu po 12, 14 -ti hodinach prace, uplne drazdi pohled na chlapa, ktery lezi na gauci, lednice vyluxovana, nadobi neumyte, kytky uschle... A prave proto se o tech domacich pracich tolik mluvi - protoze vic zen dobre vydelava nez vic muzu se deli o domaci prace.
  Opravdu si nedokazu predstavit zenu, ktera by si rekla, "mam stejnou praci jako muz, makam stejne jako on, ale vydelavam min - oooo to je fajn, protoze vydelavat ma muz, ja pracuju jenom pro radost". Ony si totiz reknou "stejnou praci jako muz, makam stejne jako on, sakra vydelavam min, vzdyt i ja chci byt dobre ohodnocena".

  superkarma: 0 21.01.2005, 10:09:09
 14. avatar
  [21] houserop [*]

  Bisou: co ti na tom nazoru ex- prijde debilniho? Az konecne se zeny prestanou citit divne, ze maji slecnu na uklid, az konecne jim prestane pripadat divny chlap v zastere, az koncene se chlapi prestanou posmivat chlapovi, ktery zustal doma s detmi - tak az tehdy budou zeny (i muzi samozrejme!) emancipovani.
  Dalsi vec ale je, ze spousta zen nechce byt emancipovanych a vyhovuje jim to. Ale jsou takove, ktere maji o rovne prilezitosti zajem a bude jich vic.

  superkarma: 0 21.01.2005, 09:59:10
 15. avatar
  [20] gavi [*]

  Žábina: souhlasím vždy je to o domluvě dvou lidí, manžel dělá veškeré domácí práce které jsou potřeba.....Ale nemyslím si že je to zásluha jeho matky ta mu ještě v 25 letech čistila boty....

  superkarma: 0 21.01.2005, 09:59:04
 16. avatar
  [19] Gabi [*]

  Hmm... "Ten pohled na něho neseděl jejímu oku. Nemohla se ubránit pocitu, že takto to také není správně. A zástěra patří k muži asi tak jako k ženě vrtačka..." ... Mě to tedy vůbec divné nepřipadá, pak se některé dámy nemohou divit, že ten jejich je "leží na gauči" a občas jde milostivě "vyměnit žárovkü".

  superkarma: 0 21.01.2005, 09:52:24
 17. avatar
  [18] Mickey Mouse [*]

  Jasně, chlapi mají vařit, uklízet, mýt nádobí a nakupovat. To je vpořádku, domácí práce pěkně rozdělit, aby to oba co nejmíň zatěžovalo.
  Ale ženské, která z vás si přizná, že i vydělávání by mělo být napůl? Že starost o bydlení či auto by měla být napůl?
  Zatím jsem všude slyšel, co všechno by chlapi měli dělat (a měli, já se také snažím), ale na druhou stranu pořád všechny žijete s tím, že "chlap musí uživit rodinu" .

  superkarma: 0 21.01.2005, 09:52:23
 18. avatar
  [16] liman [*]

  nevím, proč by chlap nemohl uvařit (když to umí a celkem mu to jde) a taky někdy uklidit - není to sice nikdy tak, jak chcete vy ženské, ale spoň něco, ne?

  superkarma: 0 21.01.2005, 09:19:40
 19. avatar
  [15] Žábina [*]

  piškotek: č.13 - je to pravda, moje tchýně mi tedy mého vychovala dobře - pomáhá sám od sebe, o víkendu dokonce i vaří, až je mi to někdy blbý...neříkám že sebou kolikrát neplácne na gauč a nečučí na TV, ale vyjdeme si prostě vstříc...

  superkarma: 0 21.01.2005, 09:17:04
 20. avatar
  [13] piškotek [*]

  u nás to v týdnu vypadá teď asi takto, každý si dělá po celý den jídlo sám. Večeři taky jen někdy když mám dobrou náladu tak něco udělám. V sobotu a neděli se dohodneme a jeden z nás dvou vaří. Zatím nám to vyhovuje. V každodenním úklidu nám hodně pomáhají děti (mytí nádobí, utírání prachu, vysávání a smetí)to bych se asi ztrhla, ale občas jdu a přerovnám vše a utřu prach. Dělám i tak dost věcí prádlo, okna, povlíkání však to znáte. Práce se musí rozdělit mezi všechny členy rodiny, tak získají ten návyk a pak budou nevěsty jen čumět.

  superkarma: 0 21.01.2005, 08:46:54
 21. avatar
  [12] Křeček [*]

  Ani nemusí chodit v zástěře (taky ji nenosím :-)), stačí když bude pomáhat Já se taky za týden vracím do práce po mateřské, teď přemýšlím o tom, jak manželovi sdělit, že by měl nějaké práce převzít. Ne že by nepomáhal, ale udělá jen to, co mu řeknu. Ráda bych, aby převzal za část domácnosti odpovědnost, abych nemusela na všechno myslet....

  superkarma: 0 21.01.2005, 08:11:31
 22. avatar
  [10] šája [*]

  No já nevím, my se s mužem na domácích pracech domluvili už dávno, jenže ve všední den to u nás stejně vypadá jako u Jany O víkendu se chopí vysavače a hadru, to jo, ale ty příchody z práce jsou přesně podle schématu, které se vám nezdá

  superkarma: 0 21.01.2005, 07:11:17
 23. avatar
  [9] Léthé [*]

  No já nevím co máte s tou zástěrou . Můj chlap vaří a vaří rád a zástěru nepoužívá . Zapálí si cígo , otevře láhvinku pivka a vaří. Ještě se u toho nezpotil . Když je mu horko, umí si i otevřít okno .

  superkarma: 0 21.01.2005, 04:35:54
 24. avatar
  [8] clarCa [*]

  kosmokosmo: vida dobrý nápad.... možná to mělo být páteční erotické jiskření a já to s tím chlapem v zástěře nepochopila

  superkarma: 0 21.01.2005, 04:06:53
 25. avatar
  [7] kosmokosmo [*]

  Odchazim koupit zasteru

  superkarma: 0 21.01.2005, 03:57:00
 26. avatar
  [6] kosmokosmo [*]

  clarCa: no tohle je jak ten clanek o te zblaznene mamince,ne?

  Ja bych chtela chlapa v zastere, teda...jen v zastere, tomu memu by to sakra sluselo


  superkarma: 0 21.01.2005, 03:56:20
 27. avatar
  [5] clarCa [*]

  Suzanne: no já nevím - ty příběhy jsou vždycky tak zoufale schématické a poplatné nějakému názoru ... připomíná mi to takové ty upocené slohové úkoly ze čtvrté třídy... ... a ty klišé... "zástěra patří k muži jako k ženě vrtačka"... a ubohý upocený muž vaří zlé ženě... nevím... asi by redakce měla psát k článkům na hlavní stránku kdo je napsal... věděla bych co přeskakovat a ani se nenamáhat číst.

  superkarma: 0 21.01.2005, 03:04:22
 28. avatar
  [4] Suzanne [*]

  clarCa: když ono to s některými ještě pořád nejde

  superkarma: 0 21.01.2005, 01:33:57
 29. avatar
  [3] clarCa [*]

  vidím, že Jindřiška má zase jasno - buď je udřená ženská, nebo chlap... asi nikdy neviděla, že by se dva lidi dokázali domluvit jako lidi - i na těch domácích pracech.

  superkarma: 0 21.01.2005, 01:26:40
 30. avatar
  [1] Suzanne [*]

  Na tohle neexistuje žádnej mustr, Jana si musí s manželem vážně promluvit. My jsme to takhle udělali a myslím, že to funguje. Až budeme mít malé dítě, což chceme, budeme se muset sakra otáčet, ale dohodneme se. Oba totiž budeme pracovat, já mám ovšem výhodu časově velmi nepravidelného zaměstnání. Teď je to občas i nevýhoda, páč ty fusekle a praní prádla vždycky zbydou na mě

  superkarma: 0 21.01.2005, 00:20:04

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme