Nedávno proběhl velký celorepublikový výzkum sexuálního chování. Dnes byly odhaleny jeho výsledky. Co nás vzrušuje nejvíc? Jak často předstíráme orgasmus? A kdo masturbuje častěji? Ženy, nebo muži?

Výzkum sexuálního chování a spokojenosti realizovaný společností STEM/MARK ve spolupráci se sexuologickým ústavem přinesl mnoho aktuálních poznatků z této oblasti. Výzkum byl nebývale rozsáhlý a orientoval se zejména na otázky spokojenosti s partnerským životem, se sexem, sexuální praktiky, sexuální problémy, vliv sexu na vztah a na rodinu, vliv sexu na sportovní výkony, oblast sexu a kariéry atd. Výzkum mimo jiné srovnává názory mužů a názory žen na jednotlivá témata a došel k velmi zajímavým závěrům. Tady jsou některé z nich.

Výzkum potvrdil, že nejčastější sexuální aktivitou je soulož a to pro muže i ženy (muži 66 %, ženy 63 %). Masturbaci upřednostňují zejména muži (14 %) oproti ženám (7 %), naopak mazlení jako jednu ze sexuálních aktivit upřednostňují více ženy (9 %) oproti mužům (6 %).

Dalším zajímavým tématem bylo předstírání orgasmu, výzkum uvádí, že 64 % žen někdy předstíralo orgasmus, z toho 15 % opakovaně. Překvapivé jsou ovšem výsledky i u mužů. Podle výzkumu 20 % mužů někdy předstíralo orgasmus.

Na otázku „Jaké podněty muže a ženy sexuálně vzrušují“ uvedlo 74 % žen mazlení oproti 51% mužů. Ohromný rozdíl v názorech zaznamely zrakové podněty. Těm dává přednost 36 % mužů a pouze 8 % žen!

CO VY NA TO?

Reklama