.

Muži nechávají volný termín u lékaře náhodě, ženy jsou pečlivější a objednávají se předem

Novinky

Muži nechávají volný termín u lékaře náhodě, ženy jsou pečlivější a objednávají se předem

O 15 % mužů více než žen nechává dostupný termín prohlídky u lékaře náhodě. Vyplynulo to z posledního průzkumu na téma „Elektronická komunikace ve zdravotnictví“. Průzkum tak jednoznačně potvrdil, že ženy jsou svědomitější v souvislosti s ochranou svého zdraví a více o něj dbají. Další část průzkumu zabývající se zdravotní dokumentací ukázal, že Češi považují elektronické vedení záznamů jako bezpečnější způsob než jejich vedení v papírové či kombinované formě.

vahyy

Ženy se dožívají vyššího věku než muži. Mezi faktory, které jim hrají do karet, patří například genetické dispozice, ale i životní styl. Muži také navštěvují lékaře obecně méně než ženy. Ty bývají pečlivější a na zdraví jim více záleží.

Z průzkumu vyplynulo, že muži i ženy se nejčastěji objednávají k lékaři telefonicky, případně osobně. Minoritní část populace využívá k objednávání elektronickou formu, která se v České republice začíná rozšiřovat. „Lidé chtějí v dnešní době čím dál více komunikovat snadněji, rychleji a ušetřit tím čas. Již už některých lékařů si mohou sami vybrat dostupný termín v online kalendáři, čímž eliminují nejen svůj vynaložený čas, ale i čas lékaře,“ uvádí Lenka Volfová, Head of Marketing ze společnosti CompuGroup Medical.

Provedený průzkum rovněž ukázal, že Češi považují elektronické vedení zdravotních záznamů jako bezpečnější způsob než jejich správu v papírové či kombinované formě, ale i tak lékaři nejčastěji volí právě tuto možnost. Zdravotnická dokumentace obsahuje citlivá data pacientů, přesto z výsledků vyplývá, že jedna čtvrtina Čechů vůbec neví, jak jejich lékař tyto údaje uchovává.

Jak uchovává Váš praktický lékař Vaše zdravotní záznamy?

pruzkum

„Správně elektronicky vedené záznamy v lékařských informačních systémech zaručují, že se citlivé údaje dostanou pouze k oprávněným osobám, tedy k pacientovi nebo lékařům. Pacienti tak nemusí u lékařů informace neustále opakovat a přenášet je v papírové podobě,“ doplňuje Volfová.

Průzkum provedla agentura STEM/MARK na více než 510 respondentech v listopadu 2015.

   
25.01.2016 - Redakční novinky - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [7] Heffy [*]

  Hm, a ten průzkum se realizoval kde? Mnoho obvodních lékařů v ČR i některých specialistů vůbec po e-mailu nekomunikuje, případně na počítači vedou jen naprosto nezbytnou agendu a stále ještě používají téměř výhradně papírovou dokumentaci. U dalších (nebo stejných) žádné pořadníky a objednávání neexistují a pokud ano a podaří se vám objednat a příjdete na čas, stejně si počkáte, třeba i několik hodin (a to i ambulancích fakultní nemocnice). Obvodní lékaře v tomto ohledu nemá cenu vzpomínat, protože než babička před vámi vyřeší s doktorkou svou snůšku slepic, chytíte chřipku od tří dalších pacientů v malé, nevětrané čekárně. Čas je drahý a tak se snažím vždy objednat. Ale často mi to není bohužel nic platné.

  superkarma: 0 11.09.2016, 09:41:13
 2. avatar
  [6] Myskdalen [*]

  Asi jo

  superkarma: 0 17.05.2016, 00:37:52
 3. [5] Keltka [*]

  To je pravda, často manžela objednávám-například k zubaři na preventivní prohlídku. I když on se na rozdíl ode mě vůbec nebojí, tak si prostě nenajde čas.

  superkarma: 0 25.04.2016, 19:11:51
 4. [4] gazdina [*]

  V našom prípade nie je to vždy tak...

  superkarma: 0 01.02.2016, 08:09:12
 5. [3] bobani [*]

  no a podle toho to tak vypadá

  superkarma: 0 27.01.2016, 18:23:22
 6. [2] Ferdicek [*]

  Muži jspo v tom nemožní.

  superkarma: 0 26.01.2016, 10:56:46
 7. [1] Ferdicek [*]

  Muži jspo v tom nemožní.

  superkarma: 0 26.01.2016, 10:56:25

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme