Novinky

Muži bez vousů jsou emociálně čitelnější

Čtenářce Bleblemcy je jedno, zda má doma vousáče, nebo holáče. A pokládá zde přítomným mužům otázku, proč se jim líbí vousy. Díky Bleblemcy za příspěvek. Já dlouhé vousy snesu jen na dalekém severu, ve zdejších končinách si v nich přijdu nesvůj, takže já vám neodpovím, protože vousy dlouhé nenosím…

Dobrý den,
  když jsem byla hodně mladá tak jsem říkala: „chlapa s fousama nikdy“ Můj tatínek nosil vousy co si pamatuji a když se jednou oholil vypadal jako svůj mladší bratr.
 Měla jsem za svůj život více partnerů a nějak jsem postupem času a rozumu přestala rozlišovat zda mají vous či hladkou tvářičku jak dětskou prdýlku. Přesto těch vousatých tolik nebylo.
  Můj manžel je někdy vousáč a jindy bezvousý. Podle nálady. Jen našeho malého syna to zpočátku vyvádělo z míry a bál se toho „cizího pána“ co vyšel z koupelny. Je ovšem faktem, že můj muž si s vousy obvykle oholí i hlavu a nechá si na ní jen velmi krátký „mechový“ porost. Mám tak vlastně dva muže v jednom. Jako šampon s kondicionérem. On ví, že mě to baví a tak ho někdy podezřívám, že se dohladka holí jen proto, aby zas byl na chvíli tím „cizím pánem.“
 Pokud je vous čistý a upravený pak proti němu nic nenamítám. Někdy mám ráda tajemství a jindy otevřenost. Stejně je to i s manželovou zarostlou či nezarostlou bradou. Ve finále nejde o to jestli vousy, ale kdo a jak je umí opatrovat, zastřihávat, přiholovat no zkrátka nosit.
Muži bez vousů jsou lépe emotivně čitelnější a koukatelnější. Za vousy se dá částečně skrýt mimika a jste tak lépe chránění před zraky ostatních lidí. Ve vousech je dle mého názoru určitá anonymita výrazu a tajemství skutečné podoby tváře.
 Milí muži vousatí znáte svou podobu bez vousů? A proč se sami sobě líbíte víc s vousy. Jsou vaše vousy takovým tajemstvím tváře, které má probudit fantazii a zvědavost a nebo jsou úkrytem pro vaše city a grimasy? Na to, ale už musí odepovědět sám „Pan Vousáč“...

Všem krásný den s úsměvem
přeje
Bleblemcy
Text nebyl redakčně upraven


Kde všude se mají muži holit?

 • Na tváři, v podpaží, na hrudi, mezi nohama, na nohou?
 • Máte ráda hustý vous a chlupy na svém partnerovi?
 • Nebo naopak, když je vyholený?
 • Přijde vám divné vidět vyholené mužské tělo?
 • Šokoval vás nějaký pohled či zážitek?
 • Říkáte si, když se mám holit já, tak ty taky?
 • Nutíte ho a ono se mu nechce?
 • Máme přijmout, co nám příroda nadělila?
 • Nebo s tím bojovat a podléhat diktátu módních výstřelků?
 • Je doba holáčů, myslíte, že doba chlupáčů se vrátí?
 • A co je vůbec přirozené…

Vaše úvahy, příběhy, fotky, prostě vše, co vás k tomuto tématu napadne posílejte na redakční e-mail

redakce@zena-in.cz

Dnes kolem 16. hodiny jednu z vás, co mi k tématu přispějí, odměním zajímavým dárkem.

   
31.01.2013 - Čtenářské příspěvky - autor: Radek Kříž

Komentáře:

 1. [5] onohlo [*]

  hezký příspěvek

  superkarma: 0 20.03.2013, 12:26:55
 2. [4] Rikina [*]

  No, nevím, jestli to vousatí muži berou z této stránky - že by měli potřebu skrývat svou identitu a emoce ve vousech. Sml80 Taktéž můj otec měl plnovous, co pamatuju, bez vousů jsem ho viděla jen na fotografii z vojny, neb tam se vousy netrpěly, a jako dítě jsem odmítla uvěřit, že ten bezvousý muž na fotografii je totožný s mým fousatým tatínkem. Sml57 Patrně mi to zůstalo, protože dodnes mám určitou slabost pro muže s plnovousem. Krátkým, hustým, dobře udržovaným plnovousem. Co se týká manžela, když jsme se brali, byl holobrádek. Postupně vyzkoušel všechny varianty nejrůznějších strnišť a vousů, až dospěl k názoru že zhruba pětidenní porost je to pravé. Dávno spolu nejsme, takže dnes už je to úplně jedno, a dokud jsme spolu byli, s krátkými vousy se mi líbil víc. Sml80 Ovšem neberu to jako rozhodující hledisko - aspoň ne vědomě. Sml57 

  superkarma: 0 31.01.2013, 11:35:14
 3. [3] cilani [*]

  táta má úžasný plnovous, hecujeme ho, ať ho nechá pořádně narůst, jako ZZ Top.. tak uvidíme.. Mně je jedno, jestli je chlap zarostlý nebo hladce oholený. V tom jeho přednosti obvykle nevidím. Ale přijdou mi směšné takové ty vyholené tenké proužky na čelisti, taková fousová ďubka nad bradou ... ty chlapy mi to tak nějak zženští, což mě moc nebere... Ale jako nevýhodu bych to viděla spíš u chlapa, se kterým se seznamuju, protože na kamarádech si toho vůbec nevšimnu. Ty už znám a nějaké jejich pokusy s porostem obvykle nevnímám.

  superkarma: 0 31.01.2013, 10:45:44
 4. [2] hanes24 [*]

  Asi jsem myšlením Říman, protože vousaté chlapy pokládám za barbary. Navíc jsou mně odporní. Naštěstí jsem taky chlap takže je to jedno mně se líbí ženy a to bezvousé.

  superkarma: 0 31.01.2013, 10:38:12
 5. avatar
  [1] lenig [*]

  to máš pravdu s tou čitelností..Sml67

  superkarma: 0 31.01.2013, 10:31:48

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme