Styl

Muži a pocení: Jak to vidí české ženy?

man

Pocení je přirozenou součástí fyziologických procesů našeho organismu a má pro tělo velký význam. Potíme se prakticky neustále a z nejrůznějších důvodů, ale ten nejdůležitější je udržení stabilní tělesné teploty a zvlhčování a ochlazování povrchu těla. Ačkoli pocení našemu tělu prospívá, náš citlivý nos si může myslet něco jiného.
Přestože regály v obchodech nabízí nepřeberné množství přípravků proti pocení, pořád se ještě setkáváme s lidmi, pro které je antiperspirant naprosto neznámý pojem.

Oslovili jsme pět žen a všem položili stejné otázky na téma pocení, hygiena a muži.

Klára, 41 let

Obecně - myslíte, že se celková hygiena v posledních letech změnila?
Ano, určitě. Je to vidět hlavně na ženách - mají oholené nohy a podpaží, používají antiperspiranty a vadí jim, když jsou cítit potem. Chlapi jsou na tom hůř.
Že se lidé víc myjí a víc používají přípravky proti pocení?

Jednoznačně používají.
Jak vám voní váš muž? Vadí vám, když je cítit potem?

Nevadí mi, když je zpocený. Naopak můžu říci, že mi voní, je to jeho přirozená vůně. Vadí mi, když je „zatuchlý“ - když se nemá celý den kde převléknout .... Tahle „zapařená“ vůně ale nejspíš vadí každému. :)
Používá antiperspiranty? Kupujete mu je?

Používá, kupuji je já. Rád dá na mne, co vyhovuje mně. Rád mi voní.

Bára, 21 let

Obecně - myslíte, že se celková hygiena v posledních letech změnila?
Hygiena se určitě změnila k lepšímu (i co se funkčnosti přípravku a velikosti sortimentu týče). Ale někdy mám pocit, že se ta hygiena změnila jen u některých jedinců nebo u určité skupiny lidí... Že by metalisti začali vonět, se mi nezdá (smích).
Že se lidé víc myjí a víc používají přípravky proti pocení?

Spousta lidi mě překvapila, protože se přiznala, že se myjí jen jednou za dva dny - a to samé i se spodním prádlem. Týká se to především pánů. Ale i tak mě to docela zaráží...
Jak vám voní váš muž?

Můj muž mi nevoní, protože žádnýho nemám. Ale v mém případě jsem s tím nikdy neměla problém. Se smraďochama nerandím.
Vadí vám, když je cítit potem?

Když ti někdo voní, i přesto, že je zpocený, pak je to přece ten pravej, ne?
Používá antiperspiranty?

Všichni kluci, se kterými se stýkám, používají antiperspiranty.
Kupujete mu je?

Zatím jsem ho nikomu naštěstí nemusela kupovat.

Vlaďka, 25 let

Obecně - myslíte, že se celková hygiena v posledních letech změnila? Že se lidé víc myjí a víc používají přípravky proti pocení?
U mladších generací se celková hygiena určitě hodně zlepšila. Ale u postarších občanů si myslím, že ne. Stačí jet MHD v létě a stoupnout si vedle důchodce. Většina starších lidí, tak nad 70 let, příliš často deodoranty nepoužívají. Když něco použijí, tak je to parfém. A to je pro můj nos smrtelná kombinace. Jdou cítit potem a k tomu ještě nejlépe nějakým těžkým parfémem. Tím neříkám, že všichni.
Jak vám voní váš muž?

Jeho deodoranty jsou mi příjemné, takže ano, voní.
Vadí vám, když je cítit potem?

Můj muž používá deodorant denně, takže potem cítit nejde. Když je přece jen cítit potem, řeknu mu to, protože mi to vadí. Mám za to, že lidé svůj vlastní pot necítí. Stejně jako když se navoníte parfémem. Taky se po čase necítíte, ale okolí tu vůni vnímá.
Používá antiperspiranty?

Můj muž deodoranty a antiperspiranty používá. Má možná větší spotřebu než já. Hraje fotbal, tak před každým a po každém zápase na sebe naplácá snad tuny.
Kupujete mu je?

Nekupuji mu žádné vůně. Má vlastní vyhraněný vkus, mám obavy, že by mu mnou koupená vůně nevoněla. Nechávám ho, ať si vybere sám. Jediný člověk, od koho si nechá koupit vůni, je moje mamka, ta to prý dokáže odhadnout vždycky.

Lucie, 33 let

Obecně - myslíte, že se celková hygiena v posledních letech změnila? Že se lidé víc myjí a víc používají přípravky proti pocení?
Ano.
Jak vám voní váš muž?

Voní.
Vadí vám, když je cítit potem?

Samozřejmě. Komu by to nevadilo?
Používá antiperspiranty?

Ano.
Kupujete mu je?

Občas.

Alena, 32 let

Obecně - myslíte, že se celková hygiena v posledních letech změnila?
Ano, k lepšímu. Bohudík.
Že se lidé víc myjí a víc používají přípravky proti pocení?

Určitě. Lidé o sebe celkově víc dbají. Bohužel někteří také ne. A kdo je kdo se nejvíc pozná v létě, v kaceláři, v MDH nebo i v obchodě.
Jak vám voní váš muž? Vadí vám, když je cítit potem?

Miluju vůni svého muže. Nejen jeho přípravky proti pocení nebo parfém. Miluju i vůni jeho kůže. Potem je cítit jenom v posilovně, než přijde domů, osprchuje se. Vadí mi každý pot. Ten jeho ne. Za prvé mi připadá nějak míň smradlavější a za druhé, když je cítit, vím, že se co nevidět půjde umýt a převléknout. Můj muž je naštěstí hodně čistotné stvoření.
Používá antiperspiranty?

Ano, samozřejmě. Obvykle jich doma má hned několik. Sám nesnáší, když je cítit. Takže se nestalo, aby mu antiperspirant došel.
Kupujete mu je?

Většinou ne. Na vůně máme stejný vkus, takže mu nemusím vnucovat něco, co se líbí mně. Když ví, že mám v plánu nákup v drogerii, tak mě poprosí, abych mu pár vzala, ale to se stává jen vzácně.


Redakční tip: Vyzkoušejte pro své partnery novou kosmetiku Right Guard

rightPocení je velmi důležitou součástí fyziologických procesů našeho organismu. Přesto je nám pocení nepříjemné a snažíme se proti potu všemi možnými způsoby bojovat. Důvodem je hlavně nepříjemný pach. Způsobují ho bakterie, které normálně žijí na povrchu kůže a rozkládají bílkoviny a mastné kyseliny, jež jsou součástí potu. Tyto bakterie si doslova libují ve vlhkém prostředí, které jim může nabídnout lidské podpaží. Proto vyžaduje tato část těla extra ochranu. Prvotřídní složení výrobků Right Guard nabízí mužům potřebnou ochranu na dvou frontách: zabraňuje vzniku vlhkosti a současně ničí bakterie, ještě než se stačí pořádně rozmnožit.

Zcela nová, vysoce účinná prémiová řada Right Guard se skládá z antiperspirantů, které poskytují všem mužům v pohybu až 48 hodin mimořádně silnou ochranu proti pocení a tělesnému pachu. Deopřípravky Right Guard jsou dostupné ve formě sprejů, roll-onů a deosticků, a to ve čtyřech svěžích pánských vůních. Doplňkem dynamické řady antiperspirantů jsou vysoce účinné sprchové gely s mimořádně svěžím deo účinkem.

   
20.05.2010 - Vůně - autor: Eva Soukupová

Komentáře:

 1. avatar
  [22] átéčko [*]

  delfi.na — #21 většina neSml23 jelas někdy busem?

  superkarma: 0 21.12.2011, 11:21:09
 2. avatar
  [21] delfi.na [*]

  dnes už většina mužů o sebe dbá a pěkně voní

  1. na komentář reaguje átéčko — #22
  superkarma: 0 20.12.2011, 20:01:14
 3. avatar
  [20] hubajda [*]

  muj muz me voni vetsinou mu kupuji antiperspiranty ja a on je spokojen vzdy ,vadi me kdyz muzi zrovna dvakrat o sebe nepecuji aspon ty zaklady hygieny by mel kazdy splnovat tak jako je osklive kdyz zena ma pod pazi kolace tak stejne se me nelibi kdyz je tam ma muz v dnesni dobe je spousta tuhych deodorantu aj cenove prijatelne

  superkarma: 0 30.11.2011, 23:26:23
 4. [19] zázvor [*]

  Používám antiperspirant a snažím se příjemně vonět.Proč taky obtěžovat okolí.Ale problém je,že se potím snad i v mrazech.A v létě "prším".Sml15

  superkarma: 0 16.11.2010, 23:15:09
 5. avatar
  [18] vodfon, kolie [*]

  átéčko — #12 Sml30

  superkarma: 0 20.09.2010, 23:17:17
 6. [17] dasad [*]

  Bohuzel nejenom nekteri chlapy, ale i zensky priserne pachnout. Nechapu, ze jeste neni uplne zvykem automaticky pouzivat antiperspirant. Zrovna ted jsem kupovala muzi dove, maj nejakou novou radu pro muze a moc prijemne voni a muzskej se vubec nepoti. Ja sama dove pouzivam taky a jsem maximalne spokojena. 

  superkarma: 0 23.05.2010, 09:17:19
 7. [16] macamala [*]

  Evuska007 — #14 Proto několik let zpět - hlavně v létě  se v prostředcích hromadné dopravy objevovala reklama na antiperspirant jedné firmy. Sml52

  superkarma: 0 20.05.2010, 16:36:30
 8. [15] Evuska007 [*]

  Kato_otak — #13 Bohužel musím oponovat - manžel se s agresivním a výrazným potem (nepřejte si vidět ty "vyžrané"  límečky u košil) potýká minimálně 20 let. Stále ho honím do sprchy, pravidelně 2x denně a v létě mnohem častěji. Podle mne je to geneticky dané, protože stejný problém má i jeho otec a bratr a bohužel to zdědila i naše mladší dcera. Na hygienu dbáme i několikrát denně. Peru jak maniak, některé věci na sebe vezmou jednou a už mi zapáchají. Je to každodenní bitva. U nás to zkrátka není o nečistotě či zanedbávání hygieny.

  superkarma: 0 20.05.2010, 15:37:02
 9. [14] Evuska007 [*]

  Pro mne je nejhorší zážitek nacpaný autobus v létě. Nedá se dýchat horkem a když se nadechnete, cítíte čpící a smrduté lidičky v totálně propoceném oblečení. Musím ale přiznat, že můj manžílek má víc než dost agresivní a výrazný pot i přesto, že ho stále honím do sprchy. Měl možnost vyzkoušet Right Guard a je fakt super, pochvaluje si ho a hlavně je rád, že minimálně z 90% potlačí a oddálí pach potu. Sám uznal, že je mu příjemné, když sám sobě voní. A co teprve já - já jsem šťastná jak bleška, protože je příjemné mít vedle sebe voňavého partnera.

  1. na komentář reaguje macamala — #16
  superkarma: 0 20.05.2010, 15:29:22
 10. [13] Kato_otak [*]

  Autorka tady mlží nebo neví, že je rozdíl mezi deodorem, který prání rozkladu potu a tím zápachu a antiperspirantem, který brání pocení a opravdu není zdraví prospěšný při denním užívání vzhledem k obsahu sloučenin hliníku (podívejte třeba sem: [color=#0000ff](http://www.jtbaker.com/msds/englishhtml/A2760.htm[/color].

  MMCH: Čerstvý pot nezapáchá, zapáchá rozložený pot právě u lidi, kteří se myjí obden a méně.

  1. na komentář reaguje Evuska007 — #15
  superkarma: 0 20.05.2010, 15:24:52
 11. avatar
  [12] átéčko [*]

  femme — #11 Však to o vždycky slyším jen od těch smraďochů. Myslím, že ženy to o sobě netrvrdí.

  1. na komentář reaguje vodfon — #18
  superkarma: 0 20.05.2010, 15:00:15
 12. avatar
  [11] femme [*]

  átéčko — #10  jeden můj bývalý kolega všude hlásal, že správný chlap musí smrdět a bohužel se toho i sám držel Sml31 Sml68

  1. na komentář reaguje átéčko — #12
  superkarma: 0 20.05.2010, 14:16:30
 13. avatar
  [10] átéčko [*]

  ToraToraTora — #9 A to je fakt. Tam si vždycky uvědomím, kolika lidem asi neteče voda a nejde sprcha. Jsou tam mnohdy i docela mladé ženy, ale v několik dní propoceném oblečení. A to mi fakt žaludek vyletí. Proto tam nerada chodím. Nerada jdu do davu, bojím se ndechnout nosem.

  A macamala má pravdu. Někteří chlapi prostě smrdí.Sml22

  1. na komentář reaguje femme — #11
  superkarma: 0 20.05.2010, 13:49:39
 14. avatar
  [9] ToraToraTora [*]

  linde — #7 Mi to bereš z pusy. dneska jsem byla v Kauflandu nakoupit, několik lidí mi tam docela zvedlo kufr a to se mi dlouho nestalo. začínala jsem propadat iluzi, že se stav lepší...nelepší:(

  1. na komentář reaguje átéčko — #10
  superkarma: 0 20.05.2010, 13:44:49
 15. avatar
  [8] wich [*]

  Řeknu to tak - žijeme ve 21. století, kdy je rozvinuté lékařství, drogérie i osvěta... Čili obtěžovat okolí zápachem z potu = bezohlednost a absence nejen hygienických, ale i společenských návyků.

  superkarma: 0 20.05.2010, 10:27:42
 16. avatar
  [7] Linde [*]

  pěkná anketka Sml59, především oceňuji, když u každé dotázené se znovu opakují otázky, nerada todiž k odpovědím znovu kdesi nahoře hledám otázky, na které dotyčná odpovídá Sml30, takže do budoucna prosím o takto psané články Sml59.

  Jinak k pocení - jak níže padlo, často odpavdu nevoní důchodci - nemyslím obecně všechny, ale tak nějak je jich mnoho. Jak z oblečení jde cítit, že celý rok kabát leží ve skříni s naftalínem a nepere se, tak z těch lidí, že voňavka či parfém je u nich v domácnosti nedostatkový. Přiznám, že tak je to u i mé babičky i manželových prarodičů Sml80. Prostě to neřešej Sml80.

  Taky často smrdí pivaři a takový ty obtloustlý individua, co tráví večery po hospodách a s cigárkem. Z těch je cítit akorát ten kouř, pot a pivo.Sml43

  Případně starší kolegyně z práce, patří k jiné generaciSml80

  1. na komentář reaguje ToraToraTora — #9
  superkarma: 0 20.05.2010, 09:47:36
 17. [6] macamala [*]

  rusalka2008 — #4 chudák ten, kdo ji má čuchat 8h v práci. je fakt,že za chvíli člověk otupí. ale já bych se bála, že pak mě budou házet příchozí do jednoho pytle. vlezou do kanclu a práskho zápach

  superkarma: 0 20.05.2010, 09:41:35
 18. avatar
  [5] femme [*]

  rusalka2008 — #4 to mi povídej, v minulém zaměstnání jsem měla kolegyni, která zapáchala potem přímo děsně Sml43 Sml68

  superkarma: 0 20.05.2010, 09:25:36
 19. avatar
  [4] rusalka2008 [*]

  Nejhorší je, když jde cítit potem kolegyně, která si přece nebude ničit zdraví nějakým antiperspirantem... Sml80 Takže když dostala k narozkám kosmetický balíček, antiperspirant dala dceři Sml28

  1. na komentář reaguje femme — #5
  2. na komentář reaguje macamala — #6
  superkarma: 0 20.05.2010, 09:08:17
 20. [3] Jasmína [*]

  Nejlepší je, když se zpotí při sexu a pak jde do sprchy Sml22Sml30

  superkarma: 0 20.05.2010, 08:52:32
 21. [2] tudlik [*]

  Mě také můj muž voní, když se zpotí. Prostě ty tělěsný vůně fungují Sml67

  A deopřípravky mu kupuji taky dle mého gusta, vždy se trefím do jeho vkusu Sml67

  superkarma: 0 20.05.2010, 08:46:59
 22. [1] macamala [*]

  Někteří chlapi - co si budeme povídat - smrdí. Prostě na sebe kašlou, nějak to jde mimo ně. Někdy nejsou cítit potem, ale spíš takovým tím celkovým zanedbáváním hygieny.

  superkarma: 0 20.05.2010, 08:46:47

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme