Co si myslí o feminismu čtenářka Ifulinkaa? Tvrdí, že je šťastná z toho, jaké má postavení žena v naší společnosti. Ale je jedna situace, při které chtěla být mužem...

Vskutku pikantní názor na feminismus má čtenářka Ifulinkaa, i když vlastně nejde tak úplně o názor na feminismus. Tvrdí, že by chtěla být mužem, když jde na toaletu...


Ahoj všichni bez rozdílu pohlaví:)
„Feminismus (z lat. femina, žena) je název pro komplex filosofií, sociálních teorií, politických hnutí a ideologií, jejichž cílem je výzkum a potírání jevů, které lze považovat za projevy a součást utlačování ženského pohlaví. Přesná definice feminismu je díky obsáhlosti problematická.“ tolik wikipedia.
Nejsem správná feministka a tímto pojmem se oháním, jen když se mi to hodí. Opravdu si nemyslím, že bych chtěla býti tak angažovaná a mou životní starostí by bylo hledat rozdíly v možnostech pohlaví. Jsem ráda, že v našem vyspělém státě mám volební právo, můžu svobodně do práce a nepřemýšlím, že bych za to mohla být trestána. Dle mého názoru je v naší zemi postavení ženy rovnoprávné s muži, pominu-li některé situace, kdy bych chtěla být raději mužem. Třeba při potřebě jít na wc. Pro muže, kteří na onom místě stráví 10 vteřin je stejný počet kabinek jako pro ženy, které se zdrží běžně dvě minuty. Považovala bych to za diskriminaci.
Opačným mým názorem k feminismu je starost o dítě po rozchodu párů. Donedávna se muž musel starat o dítě, i když věděl, že není jeho. Naši zákonodárci konečně udělali něco rozumného a zákon poupravili ve prospěch mužů. Je to dobré? Já myslím, že ano. Každý z nás by měl mít práva stejná.

Krásný den bez žádných (ne)radikálních hnutí přeje,
Ifulinkaa

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 7. prosince 2011: Já a feministky

  • Jaký je váš názor na feministky?

I když se zdá tahle otázka položená mužem v ženském magazínu trochu odvážná, nemyslím si, že je od věci. Extrémní názory vyvolávají v lidech reakce. Stejně, jako máme každý, napříč věkem, pohlavím i rasou svůj názor třeba na židovství, tak máme názor i na feminismus. A mě zajímá ten váš, milé čtenářky! Posílejte mi ho na e-mail uvedený níže jako příspěvek k tématu a nezapomeňte, že pokud chcete mít šanci na získání krásného dárku, který se hodí pro každého chlapa a feministku, totiž hry POKER deluxe od Albi, musí váš text být dlouhý alespoň jako tento odstavec.

Chcete-li mít šanci na zveřejnění, posílějte své príspěvky nejpozději 7. 12. 2011 ve 14.30 hodin.

poker

Hrajte ŠŤASTNOU VÁNOČNÍ SOUTĚŽ o ceny v hodnotě 30.000 KORUN! Více zde...

Reklama