28. týden těhotenství má naše budoucí maminka Zuzka úspěšně za sebou. A že toho prožila! Řešila například problém s tím, jestli může jako těhotná na bazénu do vířivky. Odpověď dostala v Unii porodních asistentek.

zuzkaSledujete-li náš těhotenský blog, potom jistě víte, že středu má vyhrazenou budoucí maminka Zuzka. Projděte si s ní 28. týden těhotenství hezky den po dni...


28. týden těhotenství je za námi. Co se v něm událo?

  • Pondělí

Odpoledne jsme vyrazili plavat. Honza měl tendenci navštívit bazén na Kladně, ale nedala jsem se a směřovali jsme opět do Slaného. Mám to tam raději. Bazén bezvadný, i když nepříliš teplý, teplota 27 celých něco Celsiových stupňů. V bazénu nás bylo snad jen pět, takže perfektní. Po plavání jsme se šli trochu nahřát do vířivky. Při minulé návštěvě bazénu jsem nevěděla, jestli do vířivky vůbec můžu, tak jsem pak napsala dotaz do online poradny Unie porodních asistentek (www.unipa.cz). Odpověď zněla, že pokud jde jen o jemné víření, tak to není vůbec problém. Přesto jsem ve vířivce raději seděla mimo „vířidla“ a jen si užívala příjemné vody. Jenže pak už se mi nechtělo jít do „chladného bazénu“, tak jsem se ještě chvíli nahřívala ve sprše. Paráda.

  • Úterý

Konečně poštou dorazil modrý teakový olej na natření poliček v dětském pokoji. Poličky jsme si s Honzou zatím jen naměřili, Honza je musí uříznout, já je pak osmirkuji a napustím zmíněným olejem. Jsem strašně zvědavá, jak to bude vypadat.

  • Středa

Ve středu jsme byli na pohřbu.

  • Čtvrtek

Po delší době se mi vrátily noční křeče lýtek. Když jsem v noci vylítla z postele, abych nohy zatížila, chudák Honza byl vyděšený, co se děje. Okamžitě se postavit je totiž jediné, co v danou chvíli pomáhá. Musím si zase zvýšit přísun hořčíku.

Absolvovala jsem další kontrolu v těhotenské poradně. Překvapivě bez čekání. Potvrdili mi, že výsledky vyšetření těhotenské cukrovky jsou dobré. Následná kontrola srdíčka malého dopadla také na jedničku, takže jsme oba v pořádku. Ještě jsem nahlásila, kdy chci nastoupit na mateřskou, příští týden si mám dojít opět na krev a dostala jsem už papír Prohlášení rodičů o jméně dítěte. Mám ho vyplnit a už pro jistotu nosit v těhotenské průkazce. Další kontrola za tři týdny.

  • Pátek

Další zásilka je tu! Tentokrát z již zmiňovaného obchodu s dětským textilem. Výbavička se nám tak rozšířila o matraci a peřinku do kočárku, zavinovačku a bezvadné tepláky. Ty jsou až na většího drobečka, kdy nám bude doma už koleny leštit podlahu. Určitě k radosti veškerého domácího zvířectva.

výbavička

  • Víkend

Právě vstupujeme do 29. týdne těhotenství. Už chybí jen pár kilo a budu vážit víc než Honza. :-) Víkend věnujeme chatě. Ještě mi tam chybí na zahradě pár příprav na zimu. Konečně se Sofi může zase pořádně vylítat. Má v současných dnech falešnou březost, takže všude tahá nějaké „štěně“ – polštář z pelechu, sešlapanou PETku… Máme štěstí, kdyby na ni tohle období přišlo za 10 neděl, mohla nám Reachera zabrat jen pro sebe. :-)

Zuzka


Koukám, že jsi měla hodně rušný týden. Jediné, co bych chtěl za redakci dodat, je: Upřímnou soustrast!

A vlastně ještě jednu věc, ta žirafa na ručníku je boží!

Čtěte Zuzčin blog

Reklama