Zdraví

Může potíže s přirozeným otěhotněním vyřešit masérka?

Nemohu už rok otěhotnět. Proto jsem začala pátrat po nějakých alternativních metodách, jak miminku pomoci na svět. Je to sice takovéto věř a víra tvá tě uzdraví, ale zase lepší než nic. Aspoň si dělám naděje a mám pocit že to nevzdávám. Vyzkoušela jsem i speciální masáž. Jaká byla, posuďte sami. Stále nevím, co si mám o tom myslet.

masérka

Doporučení jsme dostali od známého (Martin) z baráku. Zná prý dva páry, kterým tato paní pomohla. Jemu taky pomohla při rehabilitaci kolena, které měl pochroumané po nehodě na motorce (byl několik týdnů v nemocnici), a teď už je v pohodě. Řekl, že paní sama určí, koho z nás dvou bude masírovat.

Byla středa a Martin tam šel s námi a představil nás. Byla to paní menší plnoštíhlé postavy něco kolem 50 let (ale nerada bych jí křivdila) ruské národnosti, pocházející kousek od Moskvy, s kořeny z Rakouska.
Usedli jsme na sedačku a vysvětlila jsem jí, co máme za problém. Že jsme se před dvěma lety (srpen 2010) začali snažit o miminko. Po půl roce jsem otěhotněla a v 8. týdnu prodělala revizi. Poté jsme museli mít pauzu a pak v srpnu 2011 mohli opět začít zkoušet. Bohužel do dnešního dne bez úspěchu.

Poté se paní zeptala, Jirky mého muže, jestli ho bolí krční páteř, a on řekl, že ne. Řekla, že potřebuje mě a Jirku ne. Svlékla jsem se a postavila před židli. Dlouze si mě prohlédla zepředu a zezadu. Pak jsem se měla položit na masírovací stůl. Mimo to sdělila, že budeme mít příští rok chlapečka (to byl Jirkův největší a nejlepší dojem z celé návštěvy). Nejdříve na levý bok, měla jsem zhluboka dýchat. Následovalo škubnutí za ramena a kyčel. Bylo to pořádné prokřupnutí. Až později jsem si uvědomila, že jsem mohla být rozlomená vejpůl ;-). To samé následovalo i na druhém boku. Následně mi masírovala záda, ruce, nohy. Všechno dělala silou a strašně to bolelo.

Jirka, ten tam jen seděl a říkal, abych se tak nešklebila, že přece musím něco vydržet, když chceme miminko.

Potom nade mě položila ruce a něco v duchu povídala. Měla jsem jí akorát říct, kde po těle cítím teplo a kde chlad. Toto dělala asi 5x. Poté říkala, že mám jednu nohu kratší. Jirka nevěřil, tak mu to ukázala. Začala opět masírovat (opět bolestivě) a pak ukázala, že nohy jsou srovnané (vše prý bylo v kyčli). Když jsem ležela na zádech, tak mi prohmatávala břicho. Pravý vaječník mě bolel a sdělila, že tam mám cystu (nebo spíše jizvu po cystě), kterou jsem opravdu kdysi měla. Říkala, že ve vaječníku je připravené vajíčko (blížila se ovulace, takže to tak bylo). Dále mi sdělila, že mám přetočený močový měchýř, a to by mohlo být příčinou našeho nezdaru. Opět mi řekla, abych zhluboka dýchala, a začala mi břicho stlačovat různými směry (velká bolest). Pak ještě následovalo - opět záda. Když se mnou byla hotova, přikryla mě dekou a asi 15 min jsem jen tak ležela. Prý si svaly tak budou pamatovat, kde správně mají být. Ještě chtěla ode mne vědět první den poslední menstruace a provedla nějaký výpočet a řekla, abych v úterý přišla znovu.

Když jsme odešli, tak jsem necítila lýtka (jako bych ušla několik kilometrů), cestou domů se mi ještě trochu točila hlava a na chvíli se mi udělalo nevolno. Druhý den jsem měla dvě modřiny kousek od kostrče a druhou v podbřišku. Později se ještě objevila menší na noze zezadu. Jen doufám, že příště už to nebude tak bolestivé.

Myslíte, že mi to pomůže, nemáte někdo podobné zkušenosti? Mám tam vůbec ještě chodit?

   
29.06.2012 - Zdraví - autor: (red)

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [34] Suzanne [*]

  Rikina — #23 Rikina — #31 Riki, kdysi na masérském kursu nám tohle říkali v souvislosti s relaxační masáží. Pan doktor ovšem hned dodal, že jsou pak další druhy masáží, které my provádět nebudeme, protože jsou zdravotní a odborné, a u těch to neplatí. Mojžíšová, Vojta, to jsou zrovna vcelku nepříjemné metody... Jakékoli trakce a manipulace u masáží všeho druhu mohou bolet.

  superkarma: 0 09.07.2012, 10:49:39
 2. [33] doginka [*]

  No, masáž asi jako taková by možná neměla bolet. Ale třeba mobilizace podle mojžíšové dost bolí, jak sama uváděla,aby se svaly dostaly tam,kde mají být

  superkarma: 0 02.07.2012, 12:40:00
 3. avatar
  [32] Allma [*]

  Rikina — #31 asi je to kus od kusuSml80 znám dva maséry, kteří začínají od prstů na nohách aby se uvolnily body na zádech a známá si nedávno dělala kurz a tam je učil, že se nohamla končí aby se vše špatné vyhnalo ven z tělaSml80

  superkarma: 0 01.07.2012, 12:43:18
 4. [31] Rikina [*]

  pajda — #26 Kdysi jsem absolvovala masérský kurz, dávno tomu. Před sametovou revolucí nějaký ten pátek. Zaměřený na masáže pro sportovce, tedy pro zdravé jedince, pouze mírně unavené sportem (což, připouštím, může být ten důvod, proč tam říkali úplně jiné věci) a tam se pravilo, že pokud masáž bolí, má člověk okamžitě zařvat a masér na to reagovat. Že masáž bolet nemá a v určitých místech dokonce ani nesmí.  Sml80 Možná že jiné druhy masáží to připouštějí, nevím. Jednou jsem zkusila thajskou masáž a to bylo hodně nepříjemné a myslela jsem, že po svých neodejdu... ale taky mi v ničem nepomohla. Naopak jsem týden měla pocit přeražené páteře, a víckrát nemám v úmyslu pokoušet osud. Každopádně ty procedury výše popsané ve mně důvěru nebudí. Sml80

  1. na komentář reaguje Allma — #32
  2. na komentář reaguje Suzanne — #34
  superkarma: 0 01.07.2012, 11:40:14

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. [30] Trefa [*]

  Trefa:tezko v tomto radit.ja bych se radeji obratila na doktory.vim ze je to tezke,ale nase rady Vam nepomohou.

  superkarma: 0 30.06.2012, 22:06:25
 2. avatar
  [29] Ferdulka [*]

  Spíš než takovouhle masáž bych se svěřila do rukou zkušeného fyzioterapeuta,který by zjistil,zda problém není v postavení kostrče,zvládnul její příp.manipulaci a následně cvičení dle MojžíšovéSml67,že to funguje,je léta prověřeno.

  O tomhle jsem opravdu ještě neslyšela a že se pohybuji mezi fyzioterapeuty už 7 let.

  superkarma: 0 30.06.2012, 21:46:10
 3. avatar
  [28] ladouch [*]

  kareta — #16 Moje řeč.Sml22

  superkarma: 0 30.06.2012, 21:29:45
 4. avatar
  [27] Allma [*]

  pajda — #26 taky chodím k masérovi, kde mně lezou "oči z důlků" a ten den už nic nedělám neboť su neschopná se pořádně pohybovat, ale potom je mi hejSml67

  superkarma: 0 30.06.2012, 15:28:57
 5. avatar
  [26] pajda [*]

  Rikina — #23 když jdeš z masáže "příjemně uvolněná", tak si masérka přišla na hodně lehce vydělané peníze. Mohla ses poválet válečkem na nudle a měla bys totéž...vím, o čem mluvím, kvůli kratší noze a od toho zborcené páteři musím na masáže pravidelně už 20 let a i rehabilitační masáže od profesionálních rehabek bolí jak Sml21, pokud mají zabrat. Svaly, které obvykle masáž opravdu potřebují, jsou totiž několik cm pod povrchem kůže a tak logicky je nutné přitlačit a jít hodně do hloubky. Pokud masérka jenom uvolní, znamená to, že nepředře (v podstatě jenom zašmudlá krém do kůže) - pokud nejde o speciální "uvolňovací" masáš, spojenou s např. akupresurou. Tak mě to aspoň vysvětlovali jak v lázních, tak na odborných masážích v nemocnici. Břicho nevím, nikdy jsem to nepotřebovala. Pocit tepla a chladu při projíždění rukama je jednoznačný, sama to používám u diagnostiky u zvířat - teplá místa znamenají začínající zánět nebo poškození tkání. Zvíře ovšem musí být v klidu, vetovi je to tedy na nic. Jinak točení hlavy a nevolnost po uvolnění páteře je běžná věc, po poslední masáži na wellness pobytu jsem nemohla vstát skoro 20 minut, ale další 3 dny jsem neměla žádné problémy, a to je na mě nezvykle dlouho.

  1. na komentář reaguje Allma — #27
  2. na komentář reaguje Rikina — #31
  superkarma: 1 30.06.2012, 13:51:08
 6. avatar
  [25] Allma [*]

  Rikina — #23 znám tady u nás jednoho pána, který takto taky léčí. Tam kde doktoři selhali, on těmato masážema pomohl a rozchodil chlapa, který byl po těžké autonehodě, kdy mu doktoři řekli, že už nebude chodit. Kluk, který trpěl 3 dny a noci bolestma hlavy, nespal, zvracel, několik dnů na kapačkách a pán mu pomohl. Jeho matka říkala, že když viděla, jak mu kroutí hlavou a šlape po něm, že myslela, že ho rozpůlí vejpůl. Kluk má po problémech. Sice měl pár modřin na sobě, ale vydržet se to dá.

  superkarma: 1 30.06.2012, 12:00:16
 7. [24] Rikina [*]

  Jinak cvičení a masáže jistě mohou pomoci, aby byl člověk všeobecně v lepší kondici a psychické pohodě,  následně tedy i k otěhotnění, pokud pro samé masáže nezapomene na sex Sml57 o tom žádná. Jen bych volila skutečné maséry, ne ruské vědmy. Sml80

  superkarma: 0 30.06.2012, 07:13:16
 8. [23] Rikina [*]

  Jak jsem to četla, tak bych tam podruhý nevlezla. Po masáži nemá být člověk jako zbitý pes, ale příjemně uvolněný. Sml80 A takové ty řeči "budete mít chlapečka" nebo o přetočeném močovém měchýři, to bych rovnou měla za šarlatánství. Sml24 Prohmatávat a stlačovat břicho, to už vůbec masérka nemá dělat, zejména ne, když to bolí, mohla by i ublížit. Sml68

  1. na komentář reaguje Allma — #25
  2. na komentář reaguje pajda — #26
  3. na komentář reaguje Suzanne — #34
  superkarma: 0 30.06.2012, 07:06:27
 9. [22] Reni [*]

  Myslím si, že je to blbost. Nejlepší zajít k odborníkovi. V článku tato metoda s mě nezdá, také to může být psychika. Touha po dítěti.

  superkarma: 0 30.06.2012, 07:04:15
 10. avatar
  [21] kqkkatka [*]

  ked nad tym tak dumam  aj mne asi pomohla masáž, neviem to naisto posúdit bolo tam vela faktorov, ale tiež sa nám dlho nedarilo, takže rozhodne by som sla na tu masaž -inak sedací sval aj mna bolel - ajajaj

  superkarma: 0 30.06.2012, 00:18:41
 11. avatar
  [20] kobližka [*]

  Ženský,proboha,vy,co jste trošku starší ročníky,proč se k tomu vyjadřujete,když s něčím takovým třeba nemáte vůbec žádné zkušenosti ???

  superkarma: 0 29.06.2012, 22:42:41
 12. avatar
  [19] marianaant [*]

  To jde už mimo mně.Jsem ráda, že už takové starosti nemám.Sml30Sml30

  superkarma: 0 29.06.2012, 19:17:51
 13. avatar
  [18] daska59 [*]

  Určitě to zkusit. Když to nepomůže otěhotnět, pomůže to aspoň tělu Sml16. A taky jak se říká: "a víra tvá tě uzdravila". Zklidníš se psychicky a to bude třeba to nejdůležitější, co k otěhotnění potřebuješ. Držím palce.

  superkarma: 1 29.06.2012, 17:37:34
 14. avatar
  [17] Jana Michalovičová [*]

  Věř tomu já bych do toho šla

  superkarma: 0 29.06.2012, 17:18:36
 15. avatar
  [16] kareta [*]

  A co sex? Nepomohlo by k otěhotnění spíš souložit?Sml57

  1. na komentář reaguje ladouch — #28
  superkarma: 1 29.06.2012, 15:07:21
 16. avatar
  [15] ladouch [*]

  Asi bych vyzkoušela všechno, buď to pomůže nebo ne, ale ublížit to snad nemůže.Sml22Sml22

  superkarma: 0 29.06.2012, 15:07:17
 17. avatar
  [14] ekleinovka [*]

  Já bych to klidně vyzkoušela - za pokus to stojíSml67

  superkarma: 0 29.06.2012, 14:38:13
 18. [13] doginka [*]

  Já bych tam rozhodně šla.Sama jsem cvičila Mojžíšovou a dost o ní přečetla . Svaly,postacení páteře, to všechno má vliv. A pak rozhodně napiš

  superkarma: 0 29.06.2012, 12:59:31
 19. [12] macamala [*]

  ondrasek74 — #6 Je škoda, že se o této metodě zas tak nemluví.  Přečetla jsem si o ní knihu, Mojžíšová byla  brána s rezervou, uznání přišlo až mnohem déle. Fyzioterapeutka mě naučila cvičit cviky Mojžíšové. Její cviky jsou proslulé hlavně tím, že ženy po jejich cvičení otěhotněly. Prvotně však tyhle cviky odstraní migrény, svalové dysbalance, bolesti zad, jsou prevenci inkontinence. Nedám na ně dopustit, moje záda mi děkují.

  superkarma: 0 29.06.2012, 12:46:07
 20. avatar
  [11] ajjana [*]

  lidicka — #1 koukám odborník na všechno že jo? ty žvásty pod každým článkem aspoň o to svědčí..Sml28

  superkarma: 1 29.06.2012, 11:41:06
 21. avatar
  [10] ivusa [*]

  Shodou okolností chodím na masáž - náprava zad, uvolnění blokací ze sedavého zaměstnání - k ruskému masérovi. Poprvé mě upozornil, že masáž bude bolet a nejspíš budu mít na zadku i modřiny. Všechny svaly se musí prohřát a pak uvolnit ( tlakem) až u sedacího svalu, který je cca 10-12cm pod povrchem - tím se uvolňují svaly kolem páteře. Masáží našel i problémy s ledvinama. Celé tělo spolupracuje. Rozhodně je masáž od masáže znát zlepšení. Myslím, že s otěhotněním pomoci může. Věřila bych tomu, že určitá úspěšnost tady je.

  superkarma: 0 29.06.2012, 11:23:05
 22. avatar
  [9] carmi [*]

  Dante Alighieri — #8 Ta tady má vžycky takové nemístné komentáře.

  superkarma: 0 29.06.2012, 10:58:54
 23. avatar
  [8] Dante Alighieri [*]

  lidicka — #1 Pochybuju, že jsi článek vůbec přečetla.

  1. na komentář reaguje carmi — #9
  superkarma: 0 29.06.2012, 10:38:28
 24. avatar
  [7] Suzanne [*]

  Potíže s těhotenstvím dokáže vyřešit (jasně že ne u každého) i akupresurní masáž chodidel. Jestli tahle ženská je dobrá, možná to umí, jsou takoví lidé. Každopádně bych pokračovala.

  lidicka — #1 Ty se tím posměchem jednou přetočíš dokolaSml24

  superkarma: 2 29.06.2012, 10:16:42
 25. avatar
  [6] ondrasek74 [*]

  lidicka — #1 a co byla Mojžíšová, která pomohla stovkám maminek k vytouženému miminku?

  Jinak ta masáž zní hrozivě, ale já bych tomu věřila.

  1. na komentář reaguje macamala — #12
  superkarma: 1 29.06.2012, 10:08:37
 26. [5] Saritka [*]

  Že by to bylo tak jednoduché ?Sml16

  superkarma: 0 29.06.2012, 09:03:11
 27. [4] jithule [*]

  těžko říci, dnes je možné všechno

  superkarma: 0 29.06.2012, 07:43:54
 28. avatar
  [3] Jindriska8 [*]

  Dneska je možný vše,ale nejvíc to je o psychice.

  superkarma: 0 29.06.2012, 07:18:37
 29. avatar
  [2] vmarta [*]

  Myslím že ne.... ale kdo ví Sml80

  superkarma: 0 29.06.2012, 07:12:47
 30. [1] lidicka [*]

  Pochybuji, že masérka vyřeší potíže s těhotenstvímSml52

  1. na komentář reaguje ondrasek74 — #6
  2. na komentář reaguje Suzanne — #7
  3. na komentář reaguje Dante Alighieri — #8
  4. na komentář reaguje ajjana — #11
  superkarma: 0 29.06.2012, 06:15:13

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme