Rodina

Muže k výchově svého miminka nepotřebuju!

Holky, jsem konečně T Ě H O T N Á! A Ondřej je mi úplně ukradenej, bude prostě táta! Tuto novinku nám včera oznámila naše kamarádka Nikol (27). Na tomto faktu by nebylo zcela jistě nic divného, ale ani jedna z nás se ke gratulacím ani jásavému smíchu neměla. Nikol, která je se svým přítelem Ondřejem (24) pouhé dva měsíce, mu totiž zatajila, že ZCELA ÚMYSLNĚ vysadila antikoncepci…

Ani jedna z nás počínání naší velmi dobré kamarádky pořádně nepochopila… svým způsobem musím za nás všechny říci, že je nám Ondry líto. Kdykoliv se naše kamarádka bavila o možném početí potomka, byl vždy striktně proti – chce dokončit studia a ještě si aspoň pár let po jejím boku užívat života. Ani jedinkrát, když přišlo na přetřes dítě, nenaznačil, že by se byl ochoten s otcovskou úlohou vyrovnat. Stále doufal, že by mu jeho partnerka, tedy naše kamarádka, nic takového neudělala - nevysadila by bez jeho vědomí antikoncepci. Upřímně ani já její počínání nechápu, a tak jsem se jí zeptala na pár otázek….

womanNikol, vím, že po dítěti toužíš už dlouhou dobou. Ondra ale od samého začátku tvrdil, že se na dítě necítí
Zvykne si, a pokud ne, pak budu naše dítě vychovávat sama.

Nemyslíš si, že založení rodiny by mělo stát na konsenzu obou partnerů?
To asi mělo, ale já budu konečně maminka! Toužím po miminku už roky!

Nikol, necítíš se trapně za to, co jsi Ondrovi provedla?
Necítím, beru Ondru pouze jako chlapa, který mne oplodnil. Nic víc, nic míň (rázně).

Nepřemýšlela jsi nad tím, že bys šla na potrat? Ondra dítě zatím nechce….
To je má věc, ne jeho. Na potrat v žádném případě nepůjdu!

Nevadí Ti, že s největší pravděpodobností přivedeš na svět člověka, který nejspíše nebude vyrůstat v úplné rodině?
Ne! Já jsem maminka a své dítě budu vychovávat tak, jak se mi zlíbí. Nebudeme potřebovat nikoho třetího.

Ty znáš svého otce?
Znám, ale odešel od nás a taky jsme si s mamkou žily dobře. Beru chlapy jenom jako dárce genetického materiálu.

Neříkej mi, Nikol, že Tě nikdy nemrzelo, že nevyrůstáš v kompletní rodině?
Nemrzelo, a ani mé dítě to mrzet nebude! Dám mu veškerou lásku světa.

Promiň, ale já Tě skutečně nechápu….
Ani o pochopení nestojím. Budu mít miminko!!! (nadšeně). A vy všichni jste mi ukradení!

Nikol, děkuji Ti za rozhovor a přeji Vám hlavně mnoho zdraví!

Na případ Nikoly a Ondřeje jsem se optala i rodinné psycholožky a poprosila jsem ji o odborné vyjádření a stanovisko k situaci těchto dvou nastávajících rodičů:

Musím s politováním říci, že tento případ není nikterak ojedinělý. Velmi často se stává, že žena chce po muži pouhé oplodnění a nic jiného. Obvykle to bývají ženy, které nejsou schopny žádného trvalého vztahu, neboť ani ony nevyrůstaly po mužském boku. Jejich matka byla též samoživitelkou. Mužský element v takové rodině a mentální výchově dítěte pak nadmíru chybí! Pakliže je vztah matky a dcery velmi úzký, je zde vysoká pravděpodobnost, že dítě - dcera bude chyby své matky aplikovat i ve svém partnerském životě. Nelze samozřejmě paušalizovat, ale za svou praxi jsem se s těmito případy setkala mnohokrát a ve valné většině měly všechny stejnou rodinnou platformu. Socializace s muži pro ně též bývá obtížnější.

Ženy, které jsou s mužem pouze kvůli aktu početí potomka, pak zadělávají sobě a předně svému dítěti na celou řadu psychických problémů. Je to velmi nezodpovědné! Sama bych jim doporučila projít intenzivní terapií, neboť dle mého názoru nikdo z nás nemá právo rozhodovat již předem o osudu doposud nenarozeného člověka! K početí dítěte (vyjma umělého oplodnění) jsou zapotřebí dva: muž a žena, a stejně tak i k jeho výchově!


Dlouho jsem přemýšlela nad svým slovem závěrem… nezbývá mi než dodat, že přeji své kamarádce a miminku štěstí a zdraví... pokud možno i po Ondřejově boku!

   
28.05.2014 - Děti - autor: Veronika Pavlíková

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [77] Edour [*]

  Ten závěr - vy všichni jste mi ukradeníSml30, dobře vypatlanáSml30

  superkarma: 1 30.05.2014, 09:59:01
 2. [76] zzandaa [*]

  Jedním slovem sobec. A to už nemluvím o tom, že příjdou na přestřes alimenty...

  superkarma: 0 29.05.2014, 22:40:40
 3. avatar
  [75] *Lefff* [*]

  Tohle mi kamarádka říct, bude to jedna z posledních věcí, které mi stihne sdělit. Je-li tento článek pravdivý, pak se z mého pohledu jedná o bytost nevyzrálou, extrémně sebestřednou a citově oploštělou. Bála bych se, kdy podrazí v čemkoli mě, a podle toho by se dál odvíjel můj vztah k ní.

  Jedna věc je selhání antikoncepce, jiná plánovaný podraz.  Lituji podvedeného a zneužitého partnera i dosud nenarozené dítě - s takovou matkou to nebude mít v životě jednoduché.

  superkarma: 4 29.05.2014, 14:49:04
 4. avatar
  [74] v.poho [*]

  vlado86 — #71 ..no, milý Vlado, ani já si nedokážu představit, že bych něco takového měla mezi svými kamarádkami. To není o jednom špatném rozhodnutí, to je cílený podraz a tak nějak to vypovídá o tom, že pokud jí připadá v pořádku tohle, bude asi její charakter někde jindeSml79.

  superkarma: 4 29.05.2014, 10:23:58
 5. avatar
  [73] Ivásek [*]

  vlado86 — #71 mno, milý vlado86, a proč to asi je v uvozovkách? Sml80

  slečna redaktorka sama psala, že je to její kamarádka a že jí nevadí, že Nikol řekla, že jejich (ostatních kamarádek) názor je jí jedno.. a kde je napsáno, nebo kde jsem to já napsala, že se s ní přestala kamarádit nebo že já bych něco takového udělala?

  takže o zvrácenosti logiky bych pomlčela, zvedla se ze židle a příště si to pořádně přečetla, jo? Sml79

  superkarma: 0 29.05.2014, 09:58:20
 6. avatar
  [72] kareta [*]

  OlgaMarie — #70 HIV se dnes podceňuje, nechápu to, všichni žerou pilule a hoši to chtějí "naostro"..s náma taky třískaly hormony, ale bez gumy?Sml80 Bez gumy až když to "bylo vážné" a případné dítě vítané. Sml16

  superkarma: 0 29.05.2014, 09:53:24
 7. [71] vlado86 [*]

  Ivásek — #69 Sml30Sml30Sml30 nechápu, jak ste nabyla dojmu, že se slečna redaktorka svou kamarádkou chlubí...to je fakt dost zvrácená logikaSml52 Ještě že Nikol nemá takovéhle kamarádky, sice je to strašné, co udělala a jako chlapa mě to zvedlo ze žídle, ale přestat se přátelit s dlouholetým kamarádem na základě jednoho jeho rozhodnutí, to je teda síla!!!Sml31

  1. na komentář reaguje Ivásek — #73
  2. na komentář reaguje v.poho — #74
  superkarma: 0 29.05.2014, 09:42:28
 8. avatar
  [70] OlgaMarie [*]

  cilani — #68 Asi nikdy neslyšel o tom, že to může selhat? HA je ochrana ženy před otěhotněním, ale pánská ochrana - kondom je ochranou  zdraví jeho i jejího, vždyť se znají pouze dva měsíce! HIV se pozná snad až za 6 měsíců!Stále si trvám na tom, že když si chtěl zašukat bezstarostně, musí nést následky.

  Že ona je blbka, která by potřebovala pár facek, o tom netřeba diskutovat.

  1. na komentář reaguje kareta — #72
  superkarma: 0 29.05.2014, 09:25:51
 9. avatar
  [69] Ivásek [*]

  cilani — #68 a ještě se takovou kamarádkou "chlubit" Sml57 heč, já mám kámošku, které jsem ukradená - mno, tak, dámy, tohle přece ne! Sml52

  1. na komentář reaguje vlado86 — #71
  superkarma: 1 29.05.2014, 09:18:31
 10. [68] cilani [*]

  OlgaMarie — #56 Nj, tady vlastně vůbec nejde o naplánovaný podraz. Něco jako základní slušnost ve vztahu se dnes už asi nenosí, jak tak koukám.. 

  Veronika Pavlíková — #62 Takovouhle podrazačku bych za svou kamarádku přestala okamžitě nazývat, jen co by tahle stránka její povahy vyplula na povrch. Jak je vidět, umí lidi jen využít a něco jako základní slušnost, natož důvěryhodnost jí chybí.. Za tohle (myslím tu rádoby kamarádku) bych se mezi přáteli styděla, ne se s tím bavila.. Nechápu, co by si měli vyříkávat, má-li synek dost rozumu, s něčím takovým nebude a neměl by mít ani povinnost na to děcko platit. Možná by byla prča, kdyby to děcko dostal do péče on.. Sml57jenže naše soudy jsou v tomhle blbé...

  Přála bych mu, aby se dozvěděl pravdu a dal to té holce pořádně vyžrat.

  1. na komentář reaguje Ivásek — #69
  2. na komentář reaguje OlgaMarie — #70
  superkarma: 0 29.05.2014, 08:56:57
 11. [67] a.Verisek [*]

  Když potřebovala pouze sperma a věděla, že on dítě nechce, neměla mu říkat, že je těhotná a rozejít se s ním. Nicméne pořád chudák dítě, jak mu asi vysvětlí, že nemá tátu :-(.

  superkarma: 0 28.05.2014, 21:46:05
 12. avatar
  [66] kobližka [*]

  Veronika Pavlíková — #62 To jste teda dobrá,mě říct kamarádka,že jsem jí ukradená,tak bych při ní takhle nestála.Naštěstí mám zcela normální kamarádky,které by nic takového ani nenapadlo vypustit z úst.Každého věc,koho si za kamarády vybere.

  superkarma: 2 28.05.2014, 19:34:58
 13. avatar
  [65] evelyn [*]

  Veronika Pavlíková — #62 co uz si ted budou vyrikavat, ona je rozhodnuta si dite nechat, on ho nechtel, maji diametralne odlisne nazory na to, co chteji. Ona ho sproste podrazila a postavila do situace, kdy on nemuze nic, na vyber ma jen varianty, ktere si nevybral sam. Bud bude za hodneho tatinka, nebo jen platice alimentu.

  superkarma: 2 28.05.2014, 19:26:11
 14. avatar
  [64] gerda [*]

  kobližka — #57 tak tak, slečna je zákeřná podrazářka a je jí naprosto jedno, do jaké situace svého partnera postavila. A podvádět v nejdůvěrnější situaci člověka, který mi věří, tak to je chucpe. To se opravdu mezi slušnými lidmi nedělá a může to okecávat čím chce. To si teda udělala renomé.Sml3

  superkarma: 2 28.05.2014, 18:30:23
 15. avatar
  [63] gerda [*]

  Veronika Pavlíková — #62 mno, nevypovídá to o dobrém charakteru. A na rozdíl od příbuzných si člověk kamarády vybírá. I podle toho charakteru.Sml24 Není možné, aby se povahové rysy projevily až teď. Jsem moc ráda, že se v mé blízkosti nikdo ani vzdáleně podobný nevyskytuje. Vyskytl by se pouze jednou.Sml57

  superkarma: 3 28.05.2014, 18:27:18
 16. avatar
  [62] Veronika Pavlíková [*]

  kobližka — #59 Stále je mou velmi dobrou přítelkyní, její reakce, tak jak jsem uvedla v rozhovoru, zjevně vyplývala z faktu, že s jejím činem žádná z nás nesouhlasí, což jsme jí dávaly poměrně znatelně najevo.Sml31

  Nemám právo na to ji nikterak soudit, ale myslím si, že se správně nezachovala. Neznamená to ale, že bych ji po tolika letech přátelství zavrhla. Doufám, že se vše urovná a s Ondrou si vše řádně vyříkají.

  1. na komentář reaguje gerda — #63
  2. na komentář reaguje evelyn — #65
  3. na komentář reaguje kobližka — #66
  4. na komentář reaguje cilani — #68
  superkarma: 0 28.05.2014, 18:17:30
 17. avatar
  [61] kobližka [*]

  peetrax — #60 No,já bych teda po takovéhle větě směrem ke mě začala to kamarádství asi přehodnocovat.

  superkarma: 0 28.05.2014, 17:27:48

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [60] peetrax [*]

  kobližka — #59 v mezních situacích se ukáže pravá povaha člověka. Možná jí nebudou "všichni ukradení", až bude chtít to malé pohlídat atd.

  1. na komentář reaguje kobližka — #61
  superkarma: 0 28.05.2014, 17:24:54
 2. avatar
  [59] kobližka [*]

  Ještě chci dodat směrem k Veronice Pavlíkové:píšete,že je to rozhovor s vaší velmi dobrou kamarádkou,ale jaksi nechápu,jak se Nikol může vyjádřit směrem ke svým kamarádkám slovy :"A vy všichni jste mi ukradení!" Sml80Sml80Sml80

  1. na komentář reaguje peetrax — #60
  2. na komentář reaguje Veronika Pavlíková — #62
  superkarma: 0 28.05.2014, 17:02:14
 3. avatar
  [58] OlgaMarie [*]

  Může to být později zcela jinak. Ona to nezvládne a starat se bude on. Znáte film Krajina s nábytkem?

  superkarma: 0 28.05.2014, 16:56:37
 4. avatar
  [57] kobližka [*]

  OlgaMarie — #56 Něco jiného je děti nechtít,o čemž asi s partnerkou mluvili,protože ona brala antikoncepci,ale něco jiného je někoho hnusně podrazit,vysadit jí a nic neříci,protože já to tak chci a nikoho se ptát nebudu.Když z našich vztahů vymizí základní slušnost,tak už to můžeme rovnou zabalit.

  1. na komentář reaguje gerda — #64
  superkarma: 3 28.05.2014, 16:56:05
 5. avatar
  [56] OlgaMarie [*]

  cilani — #20 Já ho nelituju. Je plnoletý, svéprávný, děti nechtěl, měl se postarat...

  1. na komentář reaguje kobližka — #57
  2. na komentář reaguje cilani — #68
  superkarma: 0 28.05.2014, 16:49:29
 6. avatar
  [55] enka1 [*]

  Lukáš Čejka — #52 co jinýho?Sml24

  superkarma: 0 28.05.2014, 15:02:39
 7. avatar
  [54] Ivásek [*]

  paníliška — #51 řekla jsem, žes to řekla? Sml58

  superkarma: 0 28.05.2014, 14:55:10
 8. avatar
  [53] paníliška [*]

  kareta — #48 Aha, tak to jo. Pochopila jsem to malinko jinak. Sml33

  superkarma: 0 28.05.2014, 14:53:26
 9. avatar
  [52] Lukáš Čejka [*]

  Dalsi pokracovani pribehu bude: hajzl nechce platit alimenty? Sml80

  1. na komentář reaguje enka1 — #55
  superkarma: 0 28.05.2014, 14:53:02
 10. avatar
  [51] paníliška [*]

  Ivásek — #46 Kde jsem to řekla?

  1. na komentář reaguje Ivásek — #54
  superkarma: 0 28.05.2014, 14:51:59
 11. [50] MaVy [*]

  kobližka — #34 ale jo,mají je i mladší,ale je nás mín

  superkarma: 0 28.05.2014, 14:18:22
 12. [49] cilani [*]

  lightblue — #36 No, jak vidět, tak ta slepice myslí jen na sebe.. Dobrý základ dostala výchovou bez otce, jak vidět.. Netvrdím, že matka sama nemůže dobře vychovat dítě, ale tady se to, zřejmě, hodně nepovedlo.. Odnesou to dva další nevinní lidé, jen proto, že jedna blbá myslela jen na sebe..

  superkarma: 0 28.05.2014, 13:22:59
 13. avatar
  [48] kareta [*]

  paníliška — #45 aby nepotkal zase takovou. Nikolka mu asi už nepodrží a přece nebude v celibátuSml80

  1. na komentář reaguje paníliška — #53
  superkarma: 2 28.05.2014, 13:17:51
 14. avatar
  [47] kobližka [*]

  kuzle — #41 Sperminátor Sml57 to je to výrazivo!!!

  Nu což - kdo chce kam,pomoz si tam sám Sml80

  superkarma: 0 28.05.2014, 13:10:48
 15. avatar
  [46] Ivásek [*]

  paníliška — #44 mno, tak nakonec za to může on, že jo? Sml52

  1. na komentář reaguje paníliška — #51
  superkarma: 0 28.05.2014, 13:10:20
 16. avatar
  [45] paníliška [*]

  kareta — #43 Na co - teď už. Sml57

  1. na komentář reaguje kareta — #48
  superkarma: 0 28.05.2014, 13:07:54
 17. avatar
  [44] paníliška [*]

  Ivásek — #27 Já to chápu, ale znají se 2 měsíce, to se divím, že jí tak důvěřoval.

  1. na komentář reaguje Ivásek — #46
  superkarma: 0 28.05.2014, 13:04:53
 18. avatar
  [43] kareta [*]

  tomu říkám zatměníSml24 Ondra bude teď až do svatby chodit v kondomuSml54

  1. na komentář reaguje paníliška — #45
  superkarma: 2 28.05.2014, 13:03:41
 19. avatar
  [42] Ivásek [*]

  enka1 — #39 a, daňový poplatníku, buď solidární, že!? no je mi to jasný Sml31

  superkarma: 0 28.05.2014, 12:49:04
 20. avatar
  [41] kuzle [*]

  bohuzel segra je neco podobneho, zenaty chlap s detmi, rekla mu, ze chce otehotnet, nebranil se tomu, prcek se narodil, od tatinka dostala hromadu penez, stale jsou v kontaktu, jeho manzelka vi, ze ma nemanzelske mrne, vyhrozuje rozvodem, ale zatim skutek utek ... segra si nasla pritele, ted ceka na konci mesice druhe ditko a netusi, zda tatinkem je onen pritel ci predchozi tatinek, se kterym je samozrejme bokem stale ... a tak budeme mit v lete bojovku pri urcovani otcovstvi Sml28

  podotykam letos ji bude 35 ... proste chtela deti, je schopna je sama uzivit, potrebovala sperminatora ... bohuzel nenasla nikoho normalniho k normalnimu vztahu ... z rodiny to nema, nasi jsou spolu 40 let, ja jsem s muzem zatim 16 Sml80 je to proste clovek nestaly Sml57

  1. na komentář reaguje kobližka — #47
  superkarma: 0 28.05.2014, 12:31:21
 21. avatar
  [40] lightblue [*]

  enka1 — #39 hlavně z toho miminka vyroste stejný či hodně podobný člověk

  superkarma: 0 28.05.2014, 12:21:20
 22. avatar
  [39] enka1 [*]

  Ivásek — #31 ale můžeSml22, a je to přesně ten typ člověka, který, až boží mlýny začnou mlít, na tyto své názory "zapomene", bude se litovat a žádat na svém okolí, včetně státu, všemožnosti.Sml24

  1. na komentář reaguje lightblue — #40
  2. na komentář reaguje Ivásek — #42
  superkarma: 4 28.05.2014, 12:14:16
 23. avatar
  [38] kobližka [*]

  Ivásek — #35 Máš pravdu - nemusí to nutně souviset s věkem,ale spíš se zásadami,které člověku doma vštěpovali.

  superkarma: 2 28.05.2014, 12:05:42
 24. avatar
  [37] lightblue [*]

  A nejlepší je mluvit ještě za to nenarozené dítě Sml6

  superkarma: 0 28.05.2014, 11:31:28
 25. avatar
  [36] lightblue [*]

  Stačí mi titulek. Nechci soudit, ale myslí tu někdo taky na toho prcka, jestli potřebuje nebo nepotřebuje tátu?? Nebo myslí jen matka na to, že zvládne výchovu sama Sml57

  1. na komentář reaguje cilani — #49
  superkarma: 0 28.05.2014, 11:30:55
 26. avatar
  [35] Ivásek [*]

  kobližka — #34 jsem ročník zřejmě mladší než Ty (je mi lehce přes 30), ale nedokážu si představit, že bych takový věci neplánovala a pečlivě předem "neanalyzovala" - tj. pro a proti, jestli to zvládneme, jestli na to "budeme mít", atd.... nedokážu si představit přivést na svět dítě tak, jak hodlá ta krasava, o které je článek - to je sprostota největšího kalibru... Sml68

  1. na komentář reaguje kobližka — #38
  superkarma: 1 28.05.2014, 11:27:42
 27. avatar
  [34] kobližka [*]

  Ivásek — #31 Věř tomu,že jo Sml22 mám pocit,že dneska lidi žijí jinak,hodnoty,které jsme třeba uznávaly my starší (myslím tím sebe a podobné ročníky) jsou spíš k smíchu a už se nenosí.

  1. na komentář reaguje Ivásek — #35
  2. na komentář reaguje MaVy — #50
  superkarma: 0 28.05.2014, 11:24:08
 28. [33] Klára Křížová [*]

  myše — #18 Takových co "neplánovaně" otěhotněly mám ve svém okolí několik...

  superkarma: 0 28.05.2014, 11:23:40
 29. [32] Klára Křížová [*]

  Ivásek — #31 Ty nejneuvěřitelnější věci jsou vždycky nejpravější Sml22Sml22Sml22

  superkarma: 0 28.05.2014, 11:22:11
 30. avatar
  [31] Ivásek [*]

  a ještě si tak říkám, jestli je tohle real story! něco tak blbýho a tupýho přece nemůže běhat po světě!? Sml31

  1. na komentář reaguje Klára Křížová — #32
  2. na komentář reaguje kobližka — #34
  3. na komentář reaguje enka1 — #39
  superkarma: 2 28.05.2014, 11:16:33

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme