Každé pondělí vybíráme z oslavenců, kteří slaví v nadcházejícím týdnu narozeniny, muže týdne. Tentokrát nás z jubilantů nejvíc zaujal famózní krasobruslař Jevgenij Pljuščenko.

Když vybíráme muže týdne, většinou se díváme po tvářích, které znáte z televize. Například herce, moderátory a občas taky zpěváky. Koho ale trochu zanedbáváme, jsou sportovci. Dnes tu jednoho máme. Mužem prvního listopadového týdne se stává ruský krasobruslař Jevgenij Pljuščenko.

evgJevgenij Pljuščenko
Povolání:
Krasobruslař
Datum narození: 3. 11. 1982
Znamení: Štír

Jevgenij se narodil v listopadu roku 1982 na dálném východě, v osadě Uralského Chabarovského kraje, kam se jeho otec Viktor Vasilijevič, profesí zedník a dřevorubec, přestěhoval za prací společně s manželkou a dcerou. Narodil se o měsíc dřív, ale podle slov jeho matky byl chlapeček „dlouhatánský“: vážil 2,9 kg a měřil 57 cm.

Jeho život byl prostý. Domovem mu byla dřevěná maringotka prostá veškeré techniky. Kromě sedmi Pljuščenků tam pobývalo ještě několik rodin. Jevgenij byl čiperným a energickým chlapcem. Brzo se naučil chodit, a když mu bylo 9 měsíců, začal i běhat. Mluvit se naučil také brzo. Jediné, co kazilo jeho dětství, byla trvalá nachlazení. Za surového severského počasí byl často nemocen. Ve třech měsících se nachladil v jeslích. Onemocněl oboustranným zápalem plic. Tři měsíce proležel v nemocnici. Teplota neklesala, nepomáhaly ani injekce, ani lékaři. Aby jeho matka ukončila trápení malého chlapce, rozhodla se vzít ho z nemocnice domů na vlastní riziko.

Lékaři a babky léčitelky tehdy rodičům poradili odvést nemocné dítě co nejdříve na svěží vzduch. A tak se roku 1985 rodina Pljuščenkova přestěhovala do Volgogradu. Tady malý Jevgenij poprvé vyzkoušel brusle…

Celý životopis najdete na serveru osobnosti.cz: Jevgenij Pljuščenko

Mužem měsíce září se stal David Koller.

Reklama