Mužem pro tento týden se stal svalovec, americký herec původem z belgické metropole Brusel, Jean-Claude Van Damme. Znáte ho z mnoha akčních filmů, například Krvavý sport, Kickboxer či Lví srdce.

Je tu pondělí a s ním i nový muž týdne. Napadlo mě, že v říjnovém výběru, který prozatím tvoří velká osobnosti českých dějin Václav Havel a muž s klučičím vzhledem Pavel Řezníček, chybí nějaký svalovec s notnou dávkou testosteronu. A tak, ač se mi tyhle typy příliš nelíbí, rozhodla jsem se pro zpestření jednoho najít. Tady ho máte.

Jean-Claude Van Dammejean
Povolání: Herec, režisér, scénárista, producent
Datum narození: 18. 10. 1960
Znamení: Váhy 

Jean-Claude Van Damme patří společně se Sylvesterem Stallonem a Arnoldem Schwarzeneggerem k největším hvězdám akčních filmů 80. a 90. let. Narodil se 18. října 1960 v Belgii jako Jean-Claude Van Varenberg. Jako malý chlapec trávil většinu volného času v kině, kde obdivoval své tehdejší hrdiny Alaina Delona, Jean-Paul Belmonda a Louis De Funése. Jeho otec se živil jako knihkupec, matka prodávala spodní prádlo.

K bojovému umění přivedl malého Van Damma jeho otec Eugene Van Varenberg, který nechal svého syna zapsat do kurzu karate. Karate mu skutečně učarovalo. Již ve svých zhruba dvaceti letech se stal mistrem Evropy ve střední váze. V té době si v Bruselu otevírá vlastní karate studio nazvané California gym, které skutečně jeanprosperuje. Od mládí toužil po herecké kariéře, kterou si začal budovat na začátku 80. let ve Francii. Zde natočil v režii Gillese Béhata film Ulička barbarů. Chtěl však prorazit také do Hollywoodu.

Prodal své studio a odcestoval do Ameriky splnit si svůj sen. Když přiletěl do Ameriky, neuměl skoro vůbec anglicky. Protože měl v kapse necelých tisíc dolarů, pronajal si auto, ve kterém nocoval. Nejprve se živil různými příležitostnými pracemi. Rozvážel pizzu, pokrýval koberce, dělal řidiče limuzíny, vyhazovače, maséra, popeláře, instalatéra nebo vyučoval bojová umění.

Ve volném čase obcházel různá filmová studia, která byla zaměřena na tvorbu akčních filmů. Avšak marně. Až jednou zaklepal na dveře Chucka Norrise…

 

Kdo konkuruje tomuhle svalovci ve volbě muže měsíce října?

Reklama