Charismatické Skota, který se tentokrát stal Mužem týdne magazínu Žena-in, asi nejvíce proslavila titulní role ve filmové adaptaci muzikálu Fantom opery z roku 2004. Od té doby je jedním z nejvyhledávanějších ve Velké Británii i v USA.

butler

Znáte fešáka Butlera? Aby ne, tento skotský rodák je jedním z nejvyhledávanějších herců ve Velké Británii i USA. A díky tomu jsme si ho povšimli i my a zařadili ho do soutěže o Muže roku magazínu Žena-in...

Gerard Butler

  • Povolání: Herec
  • Datum narození: 13. listopadu 1969
  • Místo narození: Paisley, Skotsko
  • Znamení: Štír

Životopis

butlerGerard Butler je jedním z nejvyhledávanějších herců jak ve Velké Británii, tak ve Spojených státech.

Gerard Butler se narodil 13. listopadu 1969 v Glasgowe, v Skotsku a na divadelních prknech debutoval ve dvanácti letech v muzikálu Oliver ve slavném divadle Kings Theatre v Glasgow. V určité životní etapě se vydal studovat práva, u kterých zůstal po sedm let, ale poté se vrátil na divadelní prkna do Londýna. V roce 1996 se objevil v oceňované divadelní adaptaci filmu Trainspotting. Později se objevil ve hrách jako jsou Snatch na prknech Donmar Warehouse a dále v produkci podle Tennessee Williamse Suddenly Last Summer, kde se objevila i Rachel Weisz.

U filmu Gerard Butler debutoval v roce 1997 ve snímku Johna Maddena Paní Brownová s Judi Dench. Mezi jeho ranými filmy najdeme například Fast Food a Bílé lži, v roce 1999 hrál v Adaptaci Čechova The Cherry Orchard a ve filmu Harrisonovy květy.Stvarnil tiez hlavne postavy vo filmoch Dracula 2000 a Attila vodca Hunov.

Zajímavý je též skotský film One More Kiss, v němž předvádí, na čem v životě skutečně záleží. Skvělý herecký výkon podal i v britském TV seriálu Porota (The Jury).

V roce 2004 se Butler objevil v titulní roli filmové verze muzikálu Andrewa Lloyda Webera Fantom opery. Díky roli v nezávislém filmu Dear Frankie s herečkou Emily Mortimer si získal velmi vřelé uznání kritiky. Snímek se poprvé promítal na MFF Cannes v roce 2004. V Butlerově filmografii dále najdeme snímky jako Beowulf & Grendel, Životní zápas, Timeline: Proud času, Lara Croft Tomb Raider: Kolébka života a Království ohně. Roku 2007 ztvárnil postavu Leonida ve snímku 300: Bitva u Thermopyl (režie Zack Snyder), který vychází ze...

...

Další nominovaný na Muže měsíce listopadu je...

Volba Muže roku v magazínu Žena-in

Muž týdne
Muže týdne nominuje redakce z jubilantů, kteří mají v daném týdnu narozeniny.

Muž měsíce
Poslední týden v měsíci (nebo první týden následujícího měsíce) vychází novinka, ve které můžete hlasovat až do konce měsíce o Muži měsíce.

Muž roku
Muže roku budete vybírat vy, a to hlasováním přes vánoční svátky. Budete ho samozřejmě vybírat z již zvolených Mužů měsíce. S Mužem roku 2010 magazínu Žena-in uděláme během ledna (pokud půjde o zahraničního muže, je možné, že se termín posune) rozhovor.

Reklama