Jak čtenářka s nickem Tomáš ke kotěti přišla? V názvu jsem celou situaci trochu zkrátil, ale fakticky to bylo právě tak...

Už jste někdy byla postavena prakticky před hotovou věc? To se stalo čtenářce s nickem Tomáš, když jí manžel pořídil prvního kocourka...


My máme kocoury - ne kočky :-) a tady je můj příspěvek k tématu.
Jak jsme k našemu Mňoukovi přišli? Manža byl „na melouchu“, ze kterého se vrátil s nabídkou. Víš, mají tam koťata a rádi nám nějaké dají, když budeme mít zájem. Tak si to promyslíme, a já jim pak řeknu... Začala jsem zvažovat pro a proti; žádnou číču jsme v domku u rušné silnice neplánovali. Měli jsme taky psa - a ti se někdy s kočkami nekamarádí. Odpověď ale měla být spíše ANO :-) Kdo už někdy potřeboval rozdat obyčejná koťata, asi ví, že to může být docela fuška. Naši nezištní dárci kuli železo, dokud... nebo kuli pikle? :-) Zkrátka k večeru u nás zastavilo auto, hned u dveří jsme nafasovali krabici - a v ní koťátko malé jako velká myš. Schylovalo se k bouřce, a tak se pochopitelně rychle rozloučili. A my do toho spadli rovnýma nohama. Začátek byl, pravda, trochu hektický. Sehnat stelivo, hračky,pelíšek...ale hlavně krmení. Kocourek byl roztomilý, ale maličký, a skoro ještě neuměl sám baštit. Zachránily nás kotěcí whiskas kapsičky. Každou minigranulku jsem ještě rozkrájela, a lžičkou jsem ho krmila. Než jsme přišli z práce, tak si chudinka doma hlasitě stěžoval. Ale už po pár dnech nabral sílu, a my ho začali seznamovat s celým domem, se zahrádkou, a samozřejmě s Dejzinkou (vlčandou). Mňouk se pěkně „rozežral“ a rychle rostl. Brzy zkoušel i horolezecké výkony na stromech. Z vysoké hrušky ho musel manža osobně zachraňovat, kocouř se bál slézt! Dnes už mu bylo 8 let, je to obezřetný veterán, zná svůj rajón. Chrabře ulovil spoustu myší i potkanů - a to prosím v Praze! Za parťáka má černého Ríču (5 let). Asi byste chtěli romantiku - že jsou nerozluční kámoši, kteří se k sobě tulí v pelíšku. No, to vás zklamu - sice se tolerují, ale občas si pěkně vjedou do kožíšků.To se víc mazlí se psem.Spí mu v boudě!
Kdesi jsem se dočetla, že černé kožíšky lidi neradi berou - že prý přináší smůlu. Takový nesmysl! Naši kocouři patří k domu, a věřím,že ještě dlouho s námi pobudou. Kdepak smůla - jsou naše domácí štěstí.

kočky

Tomáš

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

(Foto)téma dne 28. srpna 2012: Vaše kočka

Máte, nebo měla jste doma kočku? Potom je toto téma určené právě vám! Napište příběh, který se vám s kočkou přihodil, a můžete získat dárek od partnera našeho tématu: super prémiové krmivo pro kočky Perfect Fit™ In-Form v množství na 62 dní a hodnotě 605 Kč!

krmivo

  • Pošlete příběh, který se vám s kočkou stal!
  • Pošlete fotku vaší kočky!

Ano, ano, příběh můžete doplnit i jednou fotkou - dvakrát podtrhuji slovo jednou (více fotek pravděpodobně uveřejněno nebude) - vaší kočky.

Na příspěvky a snímky se těším do 28.8.2012 a 15.00 hodin v redakční e-mailové schránce. Pokud pošlete příspěvek později, pravděpodobně nebude uveřejněn.

Reklama