Vztahy

Muž na „hezké chvilky“

Nebude řeč o profesionálních gigolech, ale o mužích, kteří jsou ochotni (zdarma) s ženou svátečně pobýt, bravurně naplnit její fyzické potřeby a výjimečně třeba jet i na výlet...

Jak říká moje 51letá kamarádka Elena o stejně starém Oldřichovi: „Nedělám si iluze, že má jen mě, myslím, že to táhne s více ženami současně, ale dokud nenajdu někoho pro život, jsem šťastná, že ho mám!“

Čtěte také:

Elena neměla na muže zrovna štěstí. Přitom je to nesmírně milá, přímá a férová holka, které si moc vážím. Nedovedu si téměř představit, že by mohla někomu ublížit, či dělat nějaké domácí vylomeniny (jako občas já). Je příliš hodná - sama přiznala, že když se zamiluje, žije život svých partnerů (tohle znám a v tom je možná jádro pudla).

Elena nemá příliš vysoké sebevědomí

gigoloTo se jí snažíme s dalšími kamarádkami zvedat, jak můžeme, leč marně (postavu by jí mohla závidět každá dvacítka). Elenin manžel byl alkoholik. Poté následovala řada ženatých solventních milenců, kteří si ji „kupovali“, a nedávno odešla od velmi problematického konfliktního staršího muže (alkohol zde hrál opět roli).

Po mnoha internetových pokusech se objevil Oldřich

Zaujal ji víc než dost. Jde o muže veselého, pozorného, pohledného a společenského. Vidí se zpravidla jen večer, který končí ránem. Párkrát s ní zašel na tenis, někdy jdou na večeři. Vypráví jí o své rodině, dospělých dětech a básní o své vnučce. Neplánuje ale, že ji s nimi seznámí, nenaplánuje nikdy nic.

Tito muži jsou zpravidla zcela soběstační

Žijí a v budoucnu i chtějí žít sami, vaří, uklízí, nakupují a tvrdí, že hospodyni nepotřebují, čímž jasně ženám, které zvou na rande, naznačují, že s nimi nemohou pro normální partnerský život počítat, že jim jde „o to jediné“ a nechtějí se vázat. Možná i proto randí s více ženami najednou, aby si neustále dokazovali svou nezávislost.

S mnoha podobnými jsem se kdysi setkávala

Jednu dobu jsem brouzdala pravidelně seznamkami. Nebyla jsem taková realistka jako Elena, nepřestávala jsem věřit, že se podobný partner, jako je Oldřich, změní a jednoho dne se bude konat „hepáč v bílém“. Nepřipouštěla jsem si, že když „nutně musí“ v neděli odpoledne do práce nebo mu onemocněla matka (dcera, teta, prateta) a nemůže se se mnou sejít, užívá si zrovna třeba s jinou ženou.

Byla jsem mnohem mladší, a tedy i naivnější

Jeden dokonce zvládal odvézt mě třeba v poledne na koupaliště, pak zvládnout schůzku s novou neokoukanou adeptkou a večer mě zas vyzvednout. Já ho milovala, tak jsem věřila.

Mužů, kteří po čtyřicítce a déle preferují „spořádaný“ život ve dvou, je málo

Zvláště když jsou alespoň průměrně zabezpečení, na úrovni a použitelní. Proto ženy slevují a berou za vděk nejen ženatými, ale rovněž i rozvedenými či svobodnými sympatickými, zábavnými a většinou velmi atraktivními chlapíky, ne snad přímo na jedno použití, ale určitě ne pro život.

Navíc Elena ve skrytu duše, aniž by to přiznala, stále doufá, že se všechno jednou změní, že je Oldřich jen nerozhodný a opatrný, že nastane okamžik, kdy bude chtít jenom ji a z nezávazného se třeba stane vztah závazný. Já osobně se dokonce bojím, že je do Oldřicha zamilovaná, před čímž jí důrazně varuju - ale lze si poručit?

Je podle vás nějaká možnost, že se jejich vztah někam posune? Jaké jsou vaše zkušenosti - máte podobné? Spokojila byste se s naprosto nezávazným vztahem, kdy tušíte, že nejste jediná žena v životě svého sexuálního kamaráda, který si s vámi více či méně pravidelně smluví schůzku a pak vás po příjemné večeři a ještě příjemnější noci vyexpeduje ze svého bytu, či odejde naopak do svého se slovy, že se ozve?

   
31.01.2014 - Láska a vztahy - autor: Zuzana Anai Hainallová

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [36] Rikina [*]

  No a úplně jiná situace je v případě, že případný "kamarád na sex" je ženatý. Tam není o čem diskutovat, rodina a manželka má vždycky přednost, a nemusí se nic vysvětlovat a zdůvodňovat. To prostě buď pán má čas nebo nemá. Což je možná trošku jednodušší varianta, než kdyby pán byl oficiálně nezadaný a přitom neoficiálně měl těch kamarádek hodně... Sml80

  superkarma: 0 02.02.2014, 14:46:37
 2. [35] Rikina [*]

  risina — #34 Něco na tom je. Kdybych nabyla dojmu, že ze mě dotyčný dělá blbce, též by mi to vadilo. Ovšem drsná upřímnost taky není vhodná za všech okolností. Někdy je lepší neurčitě říct něco jako "promiň, nemám čas, mám něco neodkladného, je mi blbě a nechce se mi..." nebo tak různě podobně, než konkrétně jmenovat "už jsem slíbil Pepičce". Přesto, že se o Pepičce ví. Otázka diplomacie. Sml57

  superkarma: 0 02.02.2014, 14:35:29
 3. avatar
  [34] risina [*]

  Rikina — #33 Myslím, že by si to dva lidi ve vztahu, byť kamarádském, měli ujasnit, aby třeba nedošlo k nesplnitelným očekáváním. Ale máš pravdu, jsou typy vztahů, kde se někdo další předpokládá a není nutné to explicitně pojmenovávát. Pokud by mi ale líčil (jak píše Anai), že musí do práce nebo za nemocným členem rodiny, a místo toho jel  za jinou kamarádkou, naštvalo by mě to. A taky ranilo.

  1. na komentář reaguje Rikina — #35
  superkarma: 1 02.02.2014, 14:06:40
 4. [33] Rikina [*]

  risina — #32 U nezávazných vztahů typu "kamarád na sex" tohle automaticky předpokládám, tedy to, že nejsem jediná. Ale neptala bych se. Taky k čemu by mi ta informace byla. Sml80 Navíc pánové to často dřív nebo později sami řeknou, protože je jednodušší říct, že pán chce/musí být někde jinde, než vymýšlet nějaké složité konspirace, které se snadno prozradí. Ostatně je to oboustranné - i pánové by si měli být vědomi, že nejsou jediní. Sml57

  1. na komentář reaguje risina — #34
  superkarma: 0 02.02.2014, 13:40:25
 5. avatar
  [32] risina [*]

  Jedno bych ale na místě Eleny určitě chtěla - vědět, na čem jsem. Má-li jiné ženy, ať si je má, ale ať mi nelže a nenechává mě ve víře, že jsem jeho jediná.

  1. na komentář reaguje Rikina — #33
  superkarma: 0 02.02.2014, 13:16:16
 6. [31] Rikina [*]

  gerda — #29 No tak hlavně pokud bych věděla, že mám za kamarádku někoho, kdo píše na babský magazín, tak bych se nebavila než o počasí. Sml80 Jestli ty dámy vědí, že jsou se svými svěřenými problémy objektem zde na drbárně a nevadí jim to, nelze namítati. Dobře jim tak. Sml57

  superkarma: 2 02.02.2014, 10:53:19

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. [30] Maria28 [*]

  Muži jsou dnes soběstační - umí si uvařit, uklidit, vyprat, a tak nechtějí vztah posunovat a přelétavost jim vyhovuje. Jenže v určitém věku začnou přemýšlet, že také jednou přijdou nemoci a pak chtějí s někým trvale žít, nejlépe se zdravotní sestřičkou. A fakt vám to i bez obalu řeknou! Takže teď jsem to já, kdo se nechce vázat, v mezidobí od rozvodu jsem zjistila, že mi to vyhovuje, dělám si co chci, na drobné opravy v bytě vždy někoho mám, na to se mi nevyplatí, si celoročně držet chlapa, na dovolenou si někoho najdu na internetu, na kolo jezdím s kamarádkami nebo s partou... Prostě ženy, naučte se na "problémy" nazírat jako chlap, ohromně vám to zjednoduší život!

  superkarma: 2 02.02.2014, 08:42:03
 2. avatar
  [29] gerda [*]

  paníliška — #26 to bych na jejím místě neriskovala, i hrdina našeho klasického filmu přece praví "u nás se všecko rozkecá".Sml30

  1. na komentář reaguje Rikina — #31
  superkarma: 0 02.02.2014, 08:19:38
 3. avatar
  [28] risina [*]

  risina — #27 PS: A samozřejěm i naopak - i padesátnice užívající si hezké chvilky (bez ohledu na stav a mínění kamarádek) má mé pochopení a sympatie Sml16.

  superkarma: 0 01.02.2014, 20:28:52
 4. avatar
  [27] risina [*]

  Rikina — #25 Nic není fuj, pokud se to děje se souhlasem obou. A já naprosto chápu ženatého padesátníka (a vlastně i třicátníka Sml33), který s manželkou prožívá všechny možné hezké chvilky při sportu, kultuře, s dětmi a vnoučaty,  a pak si jde užíte jiné hezké chvilky jinam Sml22Sml22.

  1. na komentář reaguje risina — #28
  superkarma: 2 01.02.2014, 20:25:32
 5. avatar
  [26] paníliška [*]

  gerda — #20 Tak diskuze se vcelku rozproudila, to jo. Sml33 Ale že by zrovna toto bylo vymyšleno, docela pochybuji, Anai nám docela často předkládá své dojmy a postřehy, pokud jde o její kamarádky a jejich vztahy, což teda nepovažuji za fér.

  1. na komentář reaguje gerda — #29
  superkarma: 1 01.02.2014, 17:58:41
 6. [25] Rikina [*]

  Karo Líná — #24 Hmm, když si vzpomenu, jaké e-maily kolikrát píšu já... zřejmě bych neřekla fuj. Sml80 Na kvalitní sex mám kromě jiných pánů také i jednoho pohledného třicátníka. Asi bych tedy měla být ráda, že on si nemyslí, že by sex s oplzlou padesátnicí, tedy se mnou, byl to poslední, jak by si přál trávit volný čas... Sml57

  OK, vzdávám to, je to marný. Sml80 Venku vylezlo slunce, jdu ven, procházkou na kulturu, sex se odkládá. Sml78

  1. na komentář reaguje risina — #27
  superkarma: 1 01.02.2014, 14:27:29
 7. [24] Karo Líná [*]

  Rikina — #23 Jestli si myslela mě, tak to "fuj" byl podotek konkrétně k těm e-mailům, co mi ten ženatý pán posílal Sml30 Kdyby si je četla, tak to řekneš taky Sml30 Kvalitní sex se mi taky líbí, ale na ten mám pohledného třicátníka, s padesátníky mě to neláká, nemůžu za to, to je příroda Sml57 Možná až mi bude 60 nebo 70, tak vezmu zavděk i oplzlým padesátníkem, zatím nemusím Sml52

  1. na komentář reaguje Rikina — #25
  superkarma: 0 01.02.2014, 13:30:16
 8. [23] Rikina [*]

  Už jsem tady k tomu ani nechtěla nic poznamenávat. Ale dočtu-li se, že sex je fuj, nedá mi to. Sml80 Sex není fuj. Je to jedna ze základních životních potřeb. A taky je to velice pěkné a zábavné. Sml57 Těší mě, že se najde třeba výše zmíněná Elena, která si nedá od kamarádek namluvit, že hezké chvilky jsou fuj, a užívá si to. Dokonce i po padesátce. Snad je takových žen více, než těch... jiných. Samozřejmě že jednou nastane okamžik, kdy člověk dá před sexem přednost jiným činnostem, příroda to tak lidem moudře zařídila. Ale tiše doufám, že i potom budu moci radostně vzpomínat na příjemné okamžiky, a nebudu kazit chuť a radost z téhož těm, co dosud k bodu, kdy už sex neprovozují, nedošli. Ano, výlety, kultura, bary, knihovny, procházky, povídání - všechno OK a všechno to má v životě své místo. A jsou to také hezké chvilky. Budiž to všem přáno. Tak nám, prosím, ten sex přejte taky, a neříkejte fuj. Děkuji pěkně. Sml16

  1. na komentář reaguje Karo Líná — #24
  superkarma: 2 01.02.2014, 12:45:26
 9. [22] Karo Líná [*]

  Pentlička — #7 Přesně tak. Zrovna teď se o mě jeden ženatý pán ucházel, zezačátku to bylo řečí o společně strávených chvílích ve formě výletů, kultury, barů atd., ale jak došlo na věc, ukázalo se, že o nic z toho vůbec nestojí a jde mu čistě a jen o sex Sml32 Tak jsem ho poslala za manželkou a požádala ho, ať mě už neobtěžuje. Sex s nějakým padesátníkem v hodinových hotelích je to poslední, jak bych si přála trávit volný čas Sml30 

  A je teda pravda, že je tisíckrát lepší žít sama, než být vdaná třeba za takového, co ho tady popisuju a co mě poslední dva měsíce bombardoval sexuchtivými maily. Fuj. A jeho žena si třeba myslí, jaký má doma poklad, chuděra.

  superkarma: 1 01.02.2014, 10:11:28
 10. avatar
  [21] v.poho [*]

  Rikina — #19 Sml52Sml52Sml52Sml52

  Ostatně i kdyby byl, každej vlak se pohybuje střídavě tam a zase zpátky.Sml58

  superkarma: 0 01.02.2014, 08:44:17
 11. avatar
  [20] gerda [*]

  paníliška — #18 někdy bývají články i vymyšlené, aby se rozproudila diskuseSml33

  1. na komentář reaguje paníliška — #26
  superkarma: 1 01.02.2014, 05:07:26
 12. [19] Rikina [*]

  Ono by se to dalo i obrátit - proč se "spokojit", jak se v článku píše, se vztahem závazným a mít jen jednoho muže po zbytek života, když takto nezávazně si mohu užívat ty hezké chvilky s několika různými muži. A neřešit, zda oni mají ještě jiné ženy, a jestli se bude vztah někam posunovat... Podle mého ostatně vztah není vlak, aby se někam posunoval. Sml57

  1. na komentář reaguje v.poho — #21
  superkarma: 1 31.01.2014, 20:55:08
 13. avatar
  [18] paníliška [*]

  Tipuji, že údajné nízké sebevědomí p. Eleny nesouvisí s její postavou. Ostatní jsou jen autorčiny dohady a přiznám, že by se mi velmi nelíbilo, kdyby mě některá z mých kamarádek takto veřejně propírala. velmi záhy by kamarádkou být přestala. takže, autorko, žij svůj život a ostatní nech žít ten jejich a nepleť se do věcí, do kterých Ti nic není.

  1. na komentář reaguje gerda — #20
  superkarma: 4 31.01.2014, 19:35:07
 14. avatar
  [17] Julča [*]

  Rikina — #13 Mluvíš i za mě Sml22

  superkarma: 0 31.01.2014, 15:35:47
 15. avatar
  [16] Julča [*]

  macamala — #4 V žádném případě nejsem zhrzená, nemám důvod být. Na rovinu přiznávám, že bych doma chlapa nechtěla ani s milionem.

  superkarma: 0 31.01.2014, 15:35:00
 16. [15] Rikina [*]

  macamala — #14 Elena z článku nelamentuje, naopak hned v úvodu se píše, že je šťastná. Sml80

  superkarma: 2 31.01.2014, 14:31:48
 17. [14] macamala [*]

  Rikina — #12 tak konkretne ja se nikoho nevyptavam,ale kdyz nekdo vecne lamentuje,jaci jsou chlapi ho.... atd,tak mi to prijde tak,jak jsem to v predchozim komentari napsala.

  1. na komentář reaguje Rikina — #15
  superkarma: 0 31.01.2014, 14:17:26
 18. [13] Rikina [*]

  macamala — #11 no a za mě (za jiné dámy samostatně bydlící zde hovořit nemohu) - ano, u mě je to sobectví. Sml57 Zvykla jsem si na svobodu a volnost prakticky ve všem, co dělám, a nechce se mi se toho vzdávat. Což bych při soužití s kýmkoli dalším v jedné domácnosti musela. I kdyby si ty ponožky pral sám. Ale muselo by dojít k nějakým kompromisům a dohodám, co a jak bude, mnohdy by třeba něco bylo jinak, než jak si to vedu sama teď, což by se mi nelíbilo, a v tom "určitém věku" už se člověk přizpůsobuje hůř a méně nadšeně, než když je mu pětadvacet a je bláznivě zamilován, svět vidí růžově a problémy si nepřipouští. Tož tak. Sml80

  1. na komentář reaguje Julča — #17
  superkarma: 5 31.01.2014, 14:09:01
 19. [12] Rikina [*]

  macamala — #4 myslím, že fakt, že se člověk rozhodl s nikým společně nebydlet, není třeba někomu něčím omlouvat. Prostě je to rozhodnutí toho dotyčného, a jestli má někdo na to téma všetečné dotazy, pak odpověď, že nechci prát ponožky, je stejně dobrá jako jakákoli jiná. Sml57 Ono není povinné s někým bydlet, s uraženou ješitností to nemusí mít vůbec nic společného. Jsou lidi, že jim to tak jednoduše vyhovuje. Sml80

  1. na komentář reaguje macamala — #14
  superkarma: 7 31.01.2014, 13:58:06
 20. [11] macamala [*]

  wich — #5 No já se ráda postarám, on udělá něco jiného. Ale skutečně tam nevím, jestli je to uražená ješitnost, "maska" nebo jejich sobectví. Sml80

  1. na komentář reaguje Rikina — #13
  superkarma: 0 31.01.2014, 13:00:00
 21. [10] zeph [*]

  gerda — #2 přesně tak, představa, že ta druhá, třetí.... má takové a takové nemoci a stačí i jen nějaký "blbý" zánět, je hrozná Sml17 . Jasně, zahýbat může i ženatý, ale přeci jen, tady s tím nějak bych musela počítat snad natuty Sml80

  superkarma: 0 31.01.2014, 12:57:00
 22. [9] Rikina [*]

  No tak já dost dobře nechápu, proč by se musel nutně takový vztah někam posunovat a proč by musel nastat "hepáč v bílém" (což je mimochodem dost strašný obrat, přímo pecka mezi oči). Sml80 V 51 letech už asi nebudou zakládat rodinu. Sml57 Takže jediné, co by se změnilo, by byl ten pocit "tenhle chlápek je můj a jenom můj" - což je ovšem jen iluzorní, klidně by pán mohl mít nějaké ty bokovky i kdyby se s Elenou vzali, přece. Sml80 Nepřijde mi na tom nic k řešení. Oba jsou zřejmě spokojení s těmi hezkými chvilkami, a to, že pán má ještě jiné ženy, je vlastně jenom dohad autorky, stejně jako to, že Elena v skrytu duše doufá, ač nepřizná... čili bych byla tou radou - autorce - nemontovat se do cizích životů, a starat se o svý. Sml24

  superkarma: 3 31.01.2014, 10:13:11
 23. avatar
  [8] enka1 [*]

  Pentlička — #7 Sml16 Jako bych to psala já

  superkarma: 0 31.01.2014, 09:31:04
 24. avatar
  [7] Pentlička [*]

  Muže na hezké chvilky bych si přála, ale ty hezké chvilky pro mě jsou procházka, kafe, pivo, nějaká kultura, hezké popovídání, rozhodně ne sex, o ten již mnoho let vůbec nestojím. Nikdy bych už nechtěla s nikým bydlet, jsem samotář a to, že bydlím sama, mi maximálně vyhovuje. Jenže takoví muži se jaksi nevyskytují. Každý chce sex a ty moje hezké chvilky berou jen jako nepříjemnou nutnost, kterou musí absolvovat, aby ten sex dostali. Takže jsem radši sama, na hezké chvilky mám kamarádky a je mi taky dobře.

  1. na komentář reaguje enka1 — #8
  2. na komentář reaguje Karo Líná — #22
  superkarma: 7 31.01.2014, 09:22:53
 25. [6] cilani [*]

  to jako ona říkala, že ve skrytu duše doufá, nebo je to jen autorka předpokládá?

  On takovej kamarád jen na sex a sem tam na nějakou akci není vůbec špatnej. Doma máte svatej klid, vidíte se jen když chcete.. Jo, bejt bez chlapa, asi bych to hodně zvažovala..

  superkarma: 2 31.01.2014, 08:33:28
 26. avatar
  [5] wich [*]

  macamala — #4 Asi jo Sml30 Nebo vadí některé z nás, že manželovi pere (pračka Sml32) ponožky? Sml30

  1. na komentář reaguje macamala — #11
  superkarma: 0 31.01.2014, 08:23:00
 27. [4] macamala [*]

  Uz jsem slysela par zen z rad kolegyn,ktere naopak razi nazor,ze v urcitem veku uz chlapa na spolecne bydleni nechteji. Nevim, jestli jsou zhrzene,ale omlouvaji to slovy: prece mu nebudu prat ponozky a trenky.

  1. na komentář reaguje wich — #5
  2. na komentář reaguje Rikina — #12
  3. na komentář reaguje Julča — #16
  superkarma: 0 31.01.2014, 08:03:01
 28. avatar
  [3] wich [*]

  Jsem se tak nedávno nad tím zamýšlela, že kdybych nějakou shodou okolností momentálně byla bez chlapa, tak si radši tu a tam objednám profesionála. Nějak by mě už nebavilo tahat se po barech a shánět známost a pak si přitáhnout domů bůh ví koho. U profesionálního společníka přes solidní agenturu mám jistotu, že mi neublíží, nevybílí byt a je se mnou jen tehdy, kdy já určím Sml80 Protože takových debilních vztahů, co jsou v článku, vidím kolem sebe dost a já bych na to nerva neměla Sml30

  superkarma: 2 31.01.2014, 07:47:40
 29. avatar
  [2] gerda [*]

  Mně by možná nevadilo, že si mě nechce brát a udržuje si oddělené bydlení a hospodaření. Jen by mi bylo dost proti mysli aby se mnou sexoval a přenášel na mě (možná) breberky. Promiskuitního partnera bych v zájmu vlastního zdraví a klidu vypoklonkovala. Tak špatně na tom snad žádná být nemusí, to radši sama s robertkemSml57

  1. na komentář reaguje zeph — #10
  superkarma: 4 31.01.2014, 05:49:24
 30. avatar
  [1] margot [*]

  spokojilaSml57 ona autoerotika je fajn, ale omrzí... takhle by jeden přišel tak nějak víc mezi lidiSml24a nejen chlapi, ale i některý ženský touží mít svůj klid.

  superkarma: 3 31.01.2014, 00:44:32

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme