Muž si přeje, aby byla žena jeho ozdobou. Měla by vždy vypadat upraveně, nikde žádný kaz, usmívat se a hlavně se neplést do pánské diskuze. Je to možná trochu zastaralý přístup k ženě ve společnosti, leč někde to stále tak funguje. Pokud něco z toho selže, hledá si náhradu někde jinde.

 

„Vypadáš jak strašidlo!“

Pánové si někdy neuvědomují, že s postupem času a přibývajícími povinnostmi kolem domácnosti nemůže žena za všech okolností vypadat jako dáma. Po dvou dětech už se jí nepovedlo shodit všechna přebytečná kila, prsa už taky nejsou to, co bývala, a stále viditelněji se jí prohlubují mimické vrásky. Nikdo nemládne, a i když je dnes na trhu k dispozici spousta krémů a přípravků, které napínají kůži, vyhlazují vrásky a spalují tuky, ne vždy na to stačí domácí rozpočet.

 

Muži svou ženu neustále kritizují za to, že vypadá strhaně a je unavená. Jistě že je, stará se o domácnost a chodí do práce. I přesto se však umí postarat o to, aby vypadala hezky, a i to pánům občas nestačí.

 

Když muž chytá druhou mízu

To, co má manžel doma, už ho ničím nepřekvapí. Nijak to v něm nebudí pocit nebezpečnosti a dobrodružství. Proto podvědomě, nebo možná naprosto vědomě a plánovitě hledá něco, co by ho překvapovalo a vzrušovalo. Najde si dívku, která ho bude zdobit ve společnosti a s níž se bude moci chlubit mezi kamarády. Chlap občas potřebuje být tak trochu hrdina a v dnešní době je svádění žen skoro to jediné, v čem se může předvádět.

 

Neházejme všechny do jednoho pytle

Abych zas příliš nezobecňovala - jsou muži, kteří si svou touhu po dobrodružství kompenzují různými sporty, více či méně adrenalinovými. Pokud však do své záliby nezatáhne i svou drahou polovičku, snadno se může stát, že mu jeho zábava bude zatrhnuta. Žena potřebuje mít svého chlapa zdravého a živého a pokud se jí někde vymlátí na motorce nebo se mu neotevře padák, těžko jí pak bude pomáhat s výchovou dětí. Ve většině případech se mu tedy hazardní sport zakáže a muž skončí v křesle u televize s lahváčem v ruce. Ke kritice ženy nemá daleko a neustále je s něčím nespojen. Jestli pak nebylo lepší nechat ho riskovat na dvou kolech...

 

Jak si udržet muže?

Pokud chlap jednou začne být opravdu nespokojený a ohlížet se jinde, jen těžko se s tím dá něco dělat. Nezachráníte ho před nevěrou a útěkem za mladší, pokud on sám se rozhodne to udělat. Problém je v tom, že narozdíl od vás jemu často chybí potřebný pocit povinnosti k dětem a rodině. Muž byl vždycky trochu do větru a pokud mu přistřihnete křidélka, abyste si ho udržela, nebude to už ten báječný chlap, kterého jste si brala. Ven z toho začarovaného kruhu se asi nedostaneme. Můžeme být jen rády, že to doma máme jinak a tyto příklady se nás netýkají.

 

Stalo se vám někdy, že byl muž nespokojený s vaším vzhledem? Souhlasíte s tím, že muži hledají dobrodružství v náručí jiných mladších žen? Zakázala byste svému chlapovi adrenalinový sport? Máte radši manžela doma pod dozorem? Nebo mu věříte a nekontrolujete jeho koníčky a záliby?

Reklama