Bulvár

Muž a pes přežili šedesátimetrový pád v autě

DORSET - Dvaačtyřicetiletý muž vypadl ze svého auta Vauxhall Frontera, když padalo a odráželo se od čela útesu poblíž Swanage. Zlomil si sice obě nohy a poranil si břicho a hlavu, ale pobřežní hlídka řekla, že měl "neuvěřitelné štěstí", že přežil.

Když muž ležel po dopadu v hustém porostu a nemohl se hýbat, jeho volání o pomoc zaslechli lidé na motorové lodi, která kotvila v zátoce pod ním. Ti přivolali záchranáře, kteří se nakonec museli z útesu slanit, aby muže dopravili do bezpečí. Jak uvádí list The Guardian, muž byl dopraven helikoptérou do nemocnice v městě Poole.
"Zdá se, že řidič vypadl z auta, které se řítilo dolů. Skončil tak přes dvacet metrů nad místem dopadu vozu. Měl neobyčejné štěstí, že přežil," říká manažer portlandských záchranářů Pip Hall.
Pes, který s mužem cestoval v autě, také vypadl, ale zraněn nebyl. Zpanikařil a vyšplhal se nahoru po srázu. Záchranáři ho našli vyděšeného, ale nezraněného, v kuchyni nedaleké farmy.
"Pes se třásl pod stolem a byl v šoku. Jinak se mu ale vůbec nic nestalo," dodal Pip Hall.
Zatím není jasné, proč k pádu došlo. Útes je totiž víc než 800 metrů od silnice. Mluvčí dorsetské policie říká: "V tomto stádiu vyšetřování to považujeme za kolizi na vozovce. Není tu nic podezřelého."

   
17.06.2008 - Společnost - autor: Korzo

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme