Od pond
ělí do pátku každé ráno na jedné pražské rozhlasové stanici probíhá flirtování.

Prostřednictvím moderátorky se zde seznamují lidé, kteří se znají od vidění z práce či se spolu někde setkali. Všechny spojuje fakt, že ani jeden nenašel odvahu toho druhého oslovit s pozvánkou na schůzku.

 

A tak se on nebo ona rozhodne pro odvážnějšího prostředníka. Tím se stane rádio, které druhému z dvojice zavolá a zprostředkuje rande. Zaplatí romantickou večeři a flirtování tak dostává zelenou. Jenže.

 

Před několika dny do rádia zavolala mladá dívka a chtěla domluvit rande s mladým mužem. Na tom by nebylo nic zajímavého. Vždyť proč ne. Ona je nezadaná a dotyčný se jí líbí. On – a to je ten háček – on má sedm let partnerku. Nakonec souhlasil. Prý to partnerce vadit nebude…

 

Nevím proč, ale ve chvíli, kdy on souhlasil, mi nebylo nejlépe. Představila jsem si sebe na místě jeho partnerky. A nakonec, možná i proto abych nepřemýšlela hypoteticky, mi můj partner řekl, že by nejspíš také šel. V případě, že by nevěděl, o koho jde. Byl by zvědavý. „I když, asi bych to nakonec vzdal, ta zvědavost mi za to nestojí…,“ dodal nakonec.

 

Na rovinu? Bylo mi to líto. Ten fakt, že by šel, mě rozlítostnil. Možná by se nakonec rozhodl jinak. Ale první impuls byl, že ano. Nedalo mi to. Zeptala jsem se dalších.

 

„Proč ne, ze zvědavosti.“

 

„Kdyby někdo zaplatil večeři.“

 

„Nevím, ale lákalo by mě poznat, kdo to je.“

 

Asi jsem hloupá naivka. Zdá se. Já bych totiž nejspíš nešla. Ne v případě, kdy mám partnera. Ne ve chvíli, kdy žiji s někým, koho miluji. Ne v okamžiku, kdy je náš vztah v pořádku. Nebo bych řekla „ne“ jen proto, že jsem ženská?! Tomu se mi nějak nechce věřit, a proto se ptám vás... 

 

Chovají se muži v tomto případě jinak? Riskují případný krach vztahu kvůli tomu, aby měli na chvíli pocit vítězství a jejich ego mohlo vzrůst? Zaklapli by za sebou dveře, za kterými zůstává jejich partnerka a vydali by se vstříc dobrodružství s neznámou dívkou?

 

Jaká je vaše zkušenost? Šel by ten „váš“ na rande s cizí? Zeptáte se ho, nebo raději ne?
A co vy, když o tom přemýšlíte?

Reklama