O své vnučce, která šla do první třídy dvakrát kvůli stěhování do Řecka, nám napsala čtenářka babička Blanka. Vzpomněla i na svou první cestu do školy.

Přeju vnučce, aby se jí ve škole líbilo, a Vám hodně sil a energie. Moc Vám děkuju za příspěvek, milá babičko Blanko, a přeju krásný den.


Dobrý den,

dnes je nový školní rok, pro mne už neplatí, můj byl v roce 1959, jé to je dávno, že? Přesto si na něj vzpomínám. Vedla mne maminka, měla jsem krásnou červenou tašku a moc jsem se bála, nechodila jsem do školky a tak jsem s dětmi se kamarádila jen v parku. Vím, že maminka mi říkala ať jdu pravou nohou. Ale zřejmě to moc nepomohlo, můj prospěch nebyl nic moc.

Když jsem vedla svoji dceru, bylo to jiné, tašku první den nenesla a ani se nebála, moc se těšila, měla tam kamarády ze školky a jí ta pravá noha pomohla, učila se dobře.

Do třetice jsem zažila první školní den, když jsem doprovázela vnučku, to víte neobešlo se to bez dojetí, vnučka se moc těšila, měla tu kamarády ze školky a paní učitelka byla moc prima. Bohužel, nebo bohudík okolnosti a život nás odvál do Řecka a tak vnučka absolvovala první školní rok podruhé a my s ní. Bylo to na doporučení zdejší i české paní učitelky, těžko by zvládala se učit jazyk a psát ve druhé třídě. Vnučce to nevadilo, našla moc milé spolužáky a příjemnou paní učitelku. První den dostaly všechny děti taštičku s čokoládičkami a lístek s uvítáním. Letos zase bude 1. školní den, ale až 11. září a už se nemůže vnučka dočkat, právě dnes půjdem vybrat novou tašku, jde do 3. třídy a tak nemůže prý být s Bárbí, taková je pro prvňáky. Tak nám držte palce ať vyberem tu nejhezčí. Bude na kolečkách, do školy je to asi jeden km a auto nemáme, nevadí rádi se projdeme.

Přeju všem pro které je nový školní rok aktuální, vstup pravou nohou a milé přijetí a jen ty nejhezčí zážitky, na které se vzpomíná celý život.

Vše nejlepší všem a učitelům hodné žáky.

Babička Blanka

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou

Téma dnešního dne: Co si s sebou berou děti první den do školy?

  • Jak to chodí u vás ve škole první den po prázdninách?
  • Berou si vaše děti do školy tašky?
  • Co v nich případně musí mít?
  • Jak dlouho se první den ve škole zdrží?
  • Máte nějakou zajímavou historku z prvního dne?

Prosím, příspěvky už neposílejte. Jedna z vás zanedlouho získá za odměnu knížku Ondřeje Suchého Úsměvy z historie pražské ZOO (nakl. IKAR) a deset balíčků žvýkaček Orbit a Airwaves.

zoo

zozozozo

Reklama