takovou podmínku si klade naše čtenářka s nickem Lenig, neboť nesnáší, když jí táhne na krk a na záda. Takže bunda pěkně dlouhá a uzavřená u krku. Zdraví máme jen jedno

Ahojky všem ženám i Tobě, Radku!

Přeji krásnou oteplenou středu. U nás teď několik dní mrzlo, ale dnes je již nad nulou a pomalu, ale jistě mizí o víkendu napadaný sníh. Přesto jsme již koncem minulého týdne vytáhli zimní výstroj.

U mne je to jednoznačně bunda. Ale musí být trochu delší, aby mi schovala .... zadek a netáhlo mi na záda a musí být až ke krku, aby šla dobře zapnout a netáhlo mi na krk. To opravdu nesnáším. Nosím sice i šály, nicméně nemám ráda v zimě tzv. rozhalenky. Miluji bundy s odnímatelnou kapucí. To proto, že když opravdu svítí sluníčko, kapuce zůstane doma, ale jinak si ji s klidem přehodím přes hlavu. Hlavně, když jsou vánice sněhu nebo deště ve vichru. A také, pokud opravdu mrzne až praští, nasadím kapuci a šálou se omotám ještě přes bundu a tak si udělám hezky teplíčko na hlavu i na krk :-). Sice vypadám jako eskymák, ale je mi to fuk. Zdraví mám jen jedno, a to již dosti poničené, takže se na lidi kolem neohlížím. Naopak, když na mě někdo třeští oči, že jsem jako sněhulák nebo medvěd před zimním spánkem, s klidem mu řeknu, že mně zima není, ale jemu třeba může být. A kolikrát potkádám frajírky jen nalehko, jak se krčí zimou.

Kabát nepreferuji vůbec, ani žádný nemám. Já vím, jsou v životě situace, kdy by se mi hodil, ale prostě nemám. V kabátu se cítím jako hrom do police, jako slon v porcelánu. Vadilo by mi, že se šosy mohu kdekoli v obchodě o něco zavadit. Težko se s něm sedá do auta nebo „leze“ do autobusu. Prostě kabát pro mě není vůbec praktický.

Když náhodou nastane ta situace, kdy bych ho nutně potřebovala, (což může být událost jako je pohřeb, návštěva konkurzu do zaměstnání, kdy chce člověk udělat ten nejlepší dojem, návštěva divadla v zimě a podobně), tak si buď kabát půjčím anebo to vyřeším tak, že než „vlezu na scénu“, jsem bez vrchního oblečení a holt bundu mám přes ruku nebo v šatně.

Kabáty se mi líbí na štíhlých nebo vysokých ženách, což nejsem ani jedno :-). Je pravda, že i některé ženy mého typu umí „nosit“ kabát a být šik.

Ale každý nechť nosí, co se mu líbí a je mu to příjemné.

Hezký den všem žínkám přeje

Lenig

Milá Lenig, nejdůležitější je být sama sebou a cítít se tak spokojená

Text nebyl redakčně upraven

  • Jste spíš „kabátové“, nebo „bundové“?
  • Co víc unosíte?
  • Kdy u vás začne převládat praktičnost nad estetičnem?
  • Kolik máte doma zimních svršků?
  • Jak často zimní garderobu obměňujete?
  • Podle jakých kritérií si vybíráte kabáty, nebo bundy?
  • Co vám podle vás víc sluší? jste spíš sportovní, nebo elegantní typ?
  • Máte nějaký kabát obzvlášť oblíbený a nosíte ho několik sezon za sebou?
  • Dáte na trendy, nebo si vybíráte spíš klasiku?
  • Kdy jste si naposledy koupila kabát(nebo bundu)?

Napište nám. Na vaše příspěvky se moc těším na adrese:redakce@zena-in.cz

 

Reklama